WASZA SCENA MUZYCZNA

12 maja miał wystartować pierwszy półfinał Konkursu Piosenki Eurowizji. Z powodu pandemii koronawirusa koncerty zostały odwołane. Fani Eurowizji nie pozostaną sami. Wyemitowane zostanie show Eurovision: Europe Shine A Light!

Organizatorzy Eurowizji w marcu przekazali informację, że tegoroczna, 65. edycja konkursu w Rotterdamie zostanie odwołana. Dodali, że myśleli o innych alternatywnych sposobach organizacji, ale ostatecznie zdecydowali się na rezygnację z wydarzenia. 

Swoje działania nazwali „bezprecedensowymi”. Kolejna Eurowizja 2021 prawdopodobnie odbędzie się w Holandii. Trwają rozmowy. 

Czy Alicji Szemplińskiej uda się podbić świat?

Niestety nie dowiemy się, czy dla Alicji Szemplińskiej Eurowizja 2020 byłaby udana. Polska reprezentantka miała wystąpić w czwartkowym półfinale, jednak to właśnie wczoraj poznałaby już 10 reprezentantów innych państw. Wystartowałaby z nimi w finale, który miałby miejsce 16 maja, jeśli jej piosenka spodobałaby się widzom z całej Europy.

Pośród wielu spekulacji można stwierdzić, że wśród faworytów najczęściej wymieniane były: zespół The Roof z Litwy, Gjon’s Tears ze Szwajcarii oraz zespół Little Big z Rosji. Zespoły te mogą poszczycić się ogromną rzeszą fanów. 

Poniżej prezentujemy Wam reprezentantów 41 krajów, którzy w tym roku mieli występować na eurowizyjnej scenie. Czy Alicja miała szansę na zwycięstwo?

Alicja Szemplińska skomentowała odwołanie Eurowizji 2020

„Kochani! Spełnił się najgorszy scenariusz i tegoroczna Eurowizja Rotterdam 2020 została odwołana. Powód jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zdrowie jest jedno, więc dbajmy o nie jak potrafimy najlepiej! Teraz wracam do studia, aby nagrywać kolejne utwory i będę Was informować na bieżąco o postępie moich prac. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i ściskam w tym niełatwym dla nas czasie” – napisała na swoich social mediach Szemplińska tuż po informacji o odwołaniu konkursu.

Wokalistka o reprezentowanie Polski na Eurowizji rywalizowała z Kasią Dereń i Albertem Cernym. Podczas 65. edycji konkursu w Rotterdamie miała zaśpiewać utwór „Empires”.

Ciekawostką jest to, że być może „co się odwlecze to nie uciecze” W 2021 roku młoda artystka będzie zdawała maturę jednak ma wtedy szansę ostatecznie wystąpić i reprezentować swój kraj. 

– To dla mnie naprawdę wyjątkowy utwór, ponieważ opowiada o problemach dzisiejszego świata. Ludzie budują imperia i tymi planami są zaślepieni. Nie widzą jednak tego, że te imperia szybko upadają. W utworze pojawia się tekst, że „jesteśmy benzyną i zapałką”, ponieważ sami niszczymy to, co stworzyliśmy. To bardzo mocne przesłanie – mówiła w rozmowie z Bartoszem Sąderem dla Onetu Alicja Szemplińska.

Już w sobotę w TVP będzie transmitowany specjalny koncert Eurowizyjny!

Koncert Eurovision: Europe Shine a Light będzie swoistą prezentacją wszystkich 41 piosenek, które w tym roku miały zostać na żywo zaprezentowane podczas festiwalu. Event będzie jednak bez charakterystycznej dla niego rywalizacji uczestników. Podczas dwóch godzin transmisji czeka na nas wiele niespodzianek przygotowanych z myślą o fanach konkursu, tak abyśmy wszyscy mogli świętować ten wieczór razem. 

Planowane są występy gości specjalnych, którzy wykonają utwory z poprzednich edycji konkursu. Wystąpią i m.in. zeszłoroczny zwycięzca Duncan Lawrence, Marija Šerifović, Netta czy Måns Zelmerlöw.

Koncert Eurovision: Europe Shine A Light zostanie wyemitowany na żywo na antenie TVP1 16 maja, o godzinie 21:00. Wcześniej telewizja pokaże półgodzinny reportaż poświęcony Alicji Szemplińskiej.