WASZA SCENA MUZYCZNA

Najlepsze aplikacje dla wokalistów i wokalistek

Śpiewasz? Chcesz ulepszyć swój warsztat wokalny, ale nie chcesz wydawać wyłącznie na profesjonalne lekcje? 

Potrzebujesz narzędzia pozwalającego nagrywać swoje muzyczne pomysły? 

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najlepszych programów, które z pewnością Ci pomogą kształcić Twój głos! 

NUMER 1. BANDLAB

Jeśli gracie na instrumencie, aranżujecie, komponujecie piosenki, nagrywacie covery na pewno wiecie, że pomysły na nowe linie melodyczne lub teksty, pojawiają się często w najmniej oczekiwanych momentach. Często znani nam twórcy nagrywali szkice, swoje pomysły, fragmenty tekstu itp. Twórcy BandLab postanowili stworzyć praktyczne narzędzie, pozwalające szybko rejestrować muzyczne pomysły, dzielić się swoją twórczością z innymi użytkownikami i przechowywać projekty w jednym miejscu. BandLab to wirtualny notes, którym nagramy wszystkie pomysły z których powstaną potem miejmy nadzieję, wielkie przeboje! 

NUMER 2. SINGTRUE

Śpiewanie wymaga wielu godzin ćwiczeń, pracy samodzielnie, jak i z nauczycielem. To często spory koszt. Dobrej klasy nauczyciel ma mało czasu i cena za godzinę zajęć jest wysoka. Na początek warto postawić na aplikację SingTrue, która za pomocą mikrofonu wbudowanego w smartfon, sprawdzi jak radzicie sobie ze śpiewaniem i nad czym warto popracować. 

NUMER 3. VANIDO

Vanido to narzędzie, które będzie rejestrować nasz głos i zachęci nas do systematycznej pracy – co jest kluczowe w nauce. Bardzo dokładne wykresy prezentują nam nasze rezultaty i wskazują miejsca w utworze nad którymi w szczególności powinniśmy popracować. Dzięki temu, możemy skupić się na tym co najważniejsze i powtarzać fragmenty piosenki, które tego wymagają.  Praktyka pomaga nam w budowaniu swojej świadomości jako wokalisty. Ponadto aplikacja jest naszym aniołem stróżem i każdego dnia przypomni nam o treningu naszego głosu. 

NUMER 4. MUSIC MEMOS

Music Memos to przydatny gadżet. To swoisty, przydatny na co dzień recorder. Wyobraź sobie, że podróżujesz pociągiem i nagle wpada Ci do głowy pomysł muzyczny. Nie masz go gdzie i w jaki sposób zapisać. Proste loopy i elementy perkusji pomogą Ci zaaranżować bit czy rytm twojego pomysłu. Dodatkowo za całość odpowiada Apple, więc aplikacja jest ciągle rozwijana i aktualizowana. 

NUMER 5. TAPE BY FOCUSRITE

Ta aplikacja to cudeńko, które jest uzupełnieniem twojego domowego studia. Może na niej nagrywać swoje projekty. Za programem stoi brytyjska firma Focusrite, producent sprzętu audio, co daje nam gwarancję najwyższej jakości! Interfejs programu jest czytelny i prosty w obsłudze. Masz tu możliwość przyśpieszać i zwalniać tempo zarejestrowanych ścieżek i w każdej chwili możliwość uzupełnienia stworzonego materiały o nowe dźwięki i warstwy.