WASZA SCENA MUZYCZNA

Kanały YouTube do śpiewania

Felicia Ricci

Felicia Ricci na swoim kanale prezentuje dużą ilość filmów wideo, które dostarczają informacji o tym, jak sprawić, by twój głos był lepszy, a nawet jak rozwijać specjalne techniki, takie jak „belting” i jak śpiewać wybrane piosenki. 

Felicia Ricci ma również ponad 600 000 subksrybentów!
W swoich filmach wideo nauczy Cię wielu technik, które pomogą Ci poprawić twój śpiew za pomocą wyrazu twarzy. Jest to również bardzo ważne, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają śpiewać i nie do końca wiedzą, co zrobić z ich twarzą. Odpowiedni wyraz twarzy może naprawdę wiele zmienić – jeśli wyglądasz nieszczęśliwie, jest szansa, że publiczność też będzie wyglądać nieszczęśliwie. Jeśli wyglądasz, jakbyś się dobrze bawił, publiczność będzie się tym naprawdę cieszyć.

Eric Arceneaux

Eric Arceneaux ma na swoim kanale wiele filmów poświęconych tylko dla osób, które są początkujące w śpiewaniu, gdzie prezentuje wszystkie techniki śpiewu, które można wykorzystać w swojej nauce. Ma ponad 785 000 subskrybentów. 

Wielu jego uczniów pracuje w telewizji, na Broadwayu, wielu z nich podpisało kontrakty z wytwórniami płytowymi. W swoich filmach omawia wiele rozgrzewek, takich jak: jak stać, rozgrzewki wokalne i wiele innych. Rozgrzewki są niezbędne dla każdego, również dla tych, którzy właśnie zdecydowali, że chcą kontynuować śpiew.

Link do kanału Erica znajdziesz tutaj! 

Howcast

Howcast jest świetną stroną „how-to”.  Na stronie znajduje się dużo filmów, nie tylko dla wokalistów. Jest tam cała seria filmów poświęcona ludziom uczącym się stawać lepszymi piosenkarzami. 

Na kanale znajduje się mnóstwo filmów dedykowanych osobom śpiewającym, a kanał ma już ponad 8 milionów subskrybentów. Poniżej prezentujemy film, który jest tylko pierwszym krokiem do upewnienia się, że ćwiczenia wokalne, które stosujesz są właściwe dla Ciebie. Jest to jedno z najprostszych ćwiczeń, ale jedno z najbardziej efektywnych.

Link do kanału Howcast znajdziesz tutaj! 

Superior Singing Method

Superior Singing Method ma ogromną liczbę subskrybentów na poziomie 430 000. Na kanale znajdziesz wiele filmów z podstaw śpiewania i naprawdę wiele ciekawych materiałów dla Ciebie. 

Jest to świetny kanał do nauki, jak właściwie używać swojego głosu i jak właściwie śpiewać.

Link do kanału Superior Singing Method znajdziesz tutaj!

W filmie poniżej autor zadaje Ci następujące pytania:

1. Czy masz to, co trzeba?
2. Czy naprawdę potrzebujesz lekcji wokalu, aby się poprawić?
3. Jaki jest twój następny krok? 

Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie te pytania, przejdź do obejrzenia reszty filmu. Reszta nagrania omawia wszystkie te pytania i wiele wyjaśnia. Z filmu możesz się dowiedzieć, jakie aspekty w nauce śpiewu wymagają najwięcej czasu i wysiłku, ponieważ nic nie przychodzi od razu. Ale jak mówi stare porzekadło, praktyka czyni mistrza.

Charmaine Brown

Charmaine Brown może nie ma zbyt wielu subskrybentów w porównaniu do niektórych z omawianych wcześniej poprzedników, ale myślę, że ma wiele interesujących filmów, które są bardzo pomocne, w tym, co zrobić w sytuacji choroby w dniu występu, czy jak działają struny głosowe itp. Po obejrzeniu niektórych z powyższych kanałów YouTube, myślę, że powinieneś obejrzeć ją później, ponieważ jest ona nadal dobra dla początkujących, ale nie jest to najlepsze miejsce do startu Twojej nauki. W swoim filmie Charmaine Brown opowiada o tym, jak dokładnie działają struny wokalne, które dla nowych i starych śpiewaków mogą być bardzo fascynujące. Fajnie jest znać te informacje, ponieważ niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany, czy nie, zawsze dobrze jest wiedzieć, jak dokładnie działają tego typu rzeczy.

Link do kanału Charmaine znajdziesz tutaj!