WASZA SCENA MUZYCZNA

Najlepsi i najciekawsi wokaliści młodego pokolenia! Część 2.

Sprawdź drugą część wokalistów, którą dla Ciebie przygotowaliśmy. Prawdopodobnie nie o wszystkich z nich słyszałeś. To prawdziwe perełki!

Courtney Ann Hadwin (ur. 6 lipca 2004 r.) jest angielską piosenkarką i autorką tekstów. Osiągnęła sławę, startując w The Voice Kids UK 2017 oraz w 13. sezonie konkursu NBC America’s Got Talent.

Rebbeca Marie Gomez (ur. 2 marca 1997 r.), znana również jako Becky G, jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i aktorką. Gomez po raz pierwszy zyskała uznanie w 2011 roku, kiedy zaczęła umieszczać w sieci swoje teledyski z popularnymi piosenkami. Jeden z jej teledysków przykuł uwagę producenta Dr. Luke’a, który następnie zaproponował jej wspólny kontrakt płytowy z Kemosabe Records i RCA Records. Podczas pracy nad swoim debiutem Gomez współpracowała z artystami Will.i.am, Cody’m Simpsonem i Cher Lloyd. Jej oficjalny debiutancki singiel, „Becky from the Block” (2013), spotkał się z pozytywnym odbiorem po wydaniu. Jeszcze tego samego roku ukazał się jej debiutancki longplay „Play It Again” (2013). Jej drugi singiel, „Can’t Get Enough” (2014), zawierał gościnny wokal Pitbulla i znalazł się na szczycie listy Latin Rhythm Airplay w USA. 

Troye Sivan Mellet (urodzony 5 czerwca 1995 r.), jest urodzonym w Republice Południowej Afryki australijskim piosenkarzem, autorem tekstów piosenek, aktorem i YouTuberem. Po zdobyciu popularności jako wokalista na YouTube i w konkursach talentów australijskich, Sivan podpisał umowę z EMI Australia

Hailee Steinfeld (ur. 11 grudnia 1996 r.), jest amerykańską aktorką, piosenkarką i autorką tekstów. Jej przełomową rolą była rola Mattie Ross w dramatycznym westernowym filmie True Grit (2010), za który była nominowana do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Następnie Steinfeld zdobył kolejne miejsca w rolach w filmach Endera Game (2013), Romeo i Julia (2013), Begin Again (2013) oraz 3 Days to Kill (2014). Wystąpiła jako Emily Junk w serii filmowej Pitch Perfect (2015-2017), a także otrzymała nominację do Złotego Globu w kategorii Najlepsza Aktorka – Komedia Filmowa lub Muzyka za rolę Nadine Franklin w filmie The Edge of Seventeen (2016). W 2018 roku zagrała Gwen Stacy w filmie animowanym „Spider-Man: Into the Spider-Verse” i wystąpiła w filmie akcji „Trzmiel”, tworząc ścieżkę dźwiękową do tego ostatniego. Obecnie Steinfeld występuje w roli Emily Dickinson w serialu Apple TV+ Dickinson i jest wokalistką.

Lauren Michelle Jauregui Morgado (ur. 27 czerwca 1996), jest amerykańską piosenkarką i autorką tekstów piosenek. Jest byłą członkinią grupy dziewczęcej Fifth Harmony. Jauregui zaczęła eksperymentować z różnymi dźwiękami i zgłębiać solową twórczość piosenkarską. Współpracowała także z Marian Hill, Stevem Aoki i Halseyem. W maju 2018 roku rozpoczęła pracę nad muzyką na swój debiutancki solowy album, a w październiku 2018 roku wydała swój debiutancki solowy utwór „Expectations” pod szyldem Columbia Records. W styczniu 2019 roku ukazał się jej utwór „More Than That”. Jauregui przyczyniła się do powstania ścieżki dźwiękowej do filmu „Birds of prey” (2020), a 20 marca 2020 r. ukazał się jej wyprodukowany przez Tainy latynoski utwór „Lento”. 17 kwietnia 2020 r. Jauregui wydała utwór „50ft”. Debiutancki album Jauregui ukaże się w 2020 roku.

Ella Marija Lani Yelich-O’Connor (ur. 7 listopada 1996 r.), znana zawodowo jako Lorde (wymawiane „lord”), jest nowozelandzką piosenkarką i autorką tekstów piosenek. Czerpiąc inspirację z arystokracji dla swojej nazwy scenicznej, znana jest z używania niekonwencjonalnych stylów muzycznych i przemyślanego pisania piosenek. Urodzona na przedmieściach Auckland w Takapunie i wychowana w sąsiednim Devonport, Lorde wyraziła zainteresowanie występami w lokalnych lokalach we wczesnej młodości. W 2009 roku podpisała umowę z Universal Music Group, a w 2011 roku współpracowała z producentem Joel’em Little, aby rozpocząć nagrywanie materiału.

Danielle Peskowitz Bregoli (ur. 26 marca 2003 r.), znana zawodowo jako Bhad Bhabie („złe dziecko”), jest amerykańską raperką, autorką tekstów piosenek i osobowością internetową z Boynton Beach na Florydzie. Po raz pierwszy stała się znana z odcinka Dr. Phila we wrześniu 2016 roku, w którym wypowiedziała zdanie: „Catch me outside, how about that?”, które stało się wirusową notatką wideo i hasłem. W 2017 roku Bregoli stała się najmłodszą kobietą raperką, jaka kiedykolwiek pojawiła się na liście przebojów Billboard Hot 100 ze swoim debiutanckim singlem „These Heaux”. Następnie podpisała kontrakt płytowy z Atlantic Records i obecnie rozszerzyła swoją działalność o reality show, markę makijażu, trasy koncertowe i karierę muzyczną. Bregoli wydała swój pierwszy mixtape, 15 września 2018 roku. Jej główny singiel, „Hi Bich”, stał się jej drugim singlem, który pojawił się na liście przebojów Billboard Hot 100.

Abel Makkonen Tesfaye (ur. 16 lutego 1990 r.), znany zawodowo jako The Weeknd, jest kanadyjskim wokalistą, autorem tekstów i producentem płyt. Swoją karierę nagraniową rozpoczął w 2010 r., anonimowo umieszczając kilka piosenek na YouTube. Rok później The Weeknd wydał mikstape’y House of Balloons, Thursday i Echoes of Silence, które szybko zyskały uznanie krytyki w kilku mainstreamowych publikacjach ze względu na jego mroczny styl R&B i mistykę otaczającą jego tożsamość.

Dinmukhammed Kanatuly Kudaibergen (urodzony 24 maja 1994 r.) jest kazachskim piosenkarzem, autorem piosenek i multiinstrumentalistą. Posiada wykształcenie wyższe w zakresie muzyki klasycznej i współczesnej, znany jest z wyjątkowo szerokiego spektrum wokalnego. Wykonywał pieśni w dwunastu różnych językach. Mimo, że pracował w Astana Opera, postanowił spróbować kariery w muzyce współczesnej, łącząc elementy klasyczne i tradycyjną muzykę kazachską z muzyką pop. Dużą popularność w Kazachstanie i innych krajach postsowieckich zyskał w 2015 r., gdy został zwycięzcą Grand Prix Śląskiego Bazaru w Witebsku na Białorusi. Sławę w Chinach zyskał w programie „Singer 2017” Hunan TV.

Grace Martine Tandon (ur. 24 października 1998), bardziej znana pod pseudonimem Daya, jest amerykańską piosenkarką i autorką tekstów piosenek z Mt. Lebanon w Pensylwanii. Podpisała kontrakt z Artbeatz, Z Entertainment i RED Distribution, a 4 września 2015 roku wydała swój debiutancki, rozszerzony album (EP-ka) Daya, który zawiera piosenkę „Hide Away”, która osiągnęła 23 miejsce na Billboard Hot 100. 7 października 2016 roku wydała swój debiutancki studyjny album „Sit Still, Look Pretty”.