WASZA SCENA MUZYCZNA

Kamila Krawczyk, 15 letnia dziewczyna z małego miasta na Górnym Śląsku, okazała się eksplozją talentów, a także obserwatorką codziennego życia nastolatków, pochłoniętą miłością i pasją do muzyki.

Kamila tworzy piosenki w klimatach pop, indie. Utwory inspirowane są mnogością emocji, które dostarcza jej życie. W każdej z tworzonych przez nią piosenek przeplatają się historie z życia współczesnych nastolatków. Kamila pracuje nad materiałem wraz z DaMo Producent (min. Coas Patrol, mOnly, MRCI, Kamil Krawczyk), ekipa wydaje swoją muzykę pod własnym niezależnym labelem „Nie To Nie Records”. 

Singiel “Better Part” jest pierwszym utworem wyżej wymienionego duetu producenckiego, opowiadającym o trudnej miłości nastolatków. Piosenka po 3 tygodniach na liście przebojów Radio Katowice zajmuje 9 miejsce i wciąż pnie się do góry. Do współpracy przy utworze został zaproszony Kamil Machulec z zespołu TABU, który nagrał wspaniałe gitary akustyczne. Aktualnie Kamila promuje także swój drugi singiel w wersji live. pt. “Ot Tak” i przygotowuje się do wydania EP’ki, a już niedługo będzie miała miejsce premiera singla, który powstał dla UNESCO! 

Kamila Krawczyk, to także jedna z trójki zwycięzców konkursu wokalnego WASZEJ SCENY MUZYCZNEJ!

Do konkursu Kamila zgłosiła utwór „Better Part”. 15 latka śpiewa w piosence o historii miłosnej, jednak nie jest to kolejna prosta piosenka o miłości. W warstwie tekstowej wokalistka zwraca uwagę na to, że wciąż „uczymy się kochać” i że bycie dla siebie idealnymi w związku, nie zawsze musi być dosłownie „idealne”. Różnimy się i nasze światy są także inne. Muzycznie jest świetnie. Popowy, przyjemny radiowy utwór, z charakterystycznym wokalem Kamili. W tle migoczą klawisze, które nadają wraz z rytmem perkusji sznytu całości. Do współpracy przy piosence został zaproszony Kamil Machulec z zespołu TABU, przez co piosenka nabrała lekkiej, miłej dla uszu gitarowej przestrzeni. 

Kamila głównie słucha popu, czasem rapu i hip hopu. Za to w jej piosenkach znajduje się pop, indie i RnB.

Wokalistka chciałaby dać ludziom cząstkę siebie w swoich piosenkach. „Wiem jakie to uczucie, gdy słuchasz muzyki i masz wrażenie, że idealnie wpasowuje się w Twoje życie, że jej autor jest Twoją bratnią duszą i nie czujesz się sam. Chcę dążyć do tego, by dawać ludziom właśnie taki komfort słuchania mojej muzyki. Oprócz tego, chcę zwiedzać świat koncertując i dawać ludziom pozytywną energię.”  – mówi w jednym z wywiadów młoda wokalistka. 

Trzeba przyznać, że słuchając konkursowego utworu artystki, własnie tak się poczuliśmy – „komfortowo”. „Better Part” to piosenka, która z powodzeniem sprawdzi się podczas podróży autem, jest zwiewna i lekka, a jednocześnie przyjemna. Jest to zdecydowanie utwór radiowy, który powinien być grany w największych stacjach radiowych w Polsce. Głos wokalistki jest jak na jej wiek poważny, zawiera w sobie pewnego rodzaju „tajemnicę”. Do tego dochodzi charyzma młodej wokalistki, która przyciąga uwagę. 

Kamila Krawczyk jest bardzo dojrzałą, pewną siebie wokalistką.

Mało osób wie o tym, że Kamila próbowała swoich sił w pre castingu do programu „The Voice Kids 3”. Jak sama w jednym z wywiadów przyznaje, niestety nie udało się, ale być może to nie jest droga artystki. Już teraz Kamila prezentuję się bardzo dojrzale, zarówno w swoim śpiewie, jaki i image scenicznym, co powoduje, że zapominamy, że jest jeszcze nastolatką. W swoim śpiewie jest zdecydowana, w wyrażaniu uczuć i emocji w tekście także, a na scenie wyrazista. Telewizyjne programy muzyczne rządzą się swoimi prawami, a życie często pokazuje, że droga artysty nie zawsze musi się wiązać z medialnym rozgłosem. Często wystarczy robić swoje i być w tym konsekwentnym. W przypadku Kamili, jesteśmy o to spokojni. Już teraz młoda wokalistka współpracuje z cenionymi muzykami, ma własny management i zdaje się podążać we właściwym kierunku. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i zapraszamy na oficjalny kanał Kamili na FB: LINK