WASZA SCENA MUZYCZNA

Kursy śpiewu online, które z pewnością Cię zainteresują!

Śpiewanie nie przychodzi nam naturalnie i naprawdę trudno jest poprawnie nauczyć się pracować nad swoim głosem. 

Jeśli odczuwasz strach będąc na scenie i nie chcesz uczyć się w miejscach publicznych, bo uważasz, że jeszcze nie jesteś na to gotowy/a, możesz wypróbować jeden z kursów online. Taki kurs, jest także dobrym rozwiązaniem, gdy chcesz zaoszczędzić swój czas, a ewentualne dojazdy do miejsca lekcji kosztują Cię wiele czasu. 

Możesz zrobić wiele, aby poprawić swoje umiejętności wokalne bez wychodzenia z domu i strefy swojego komfortu.

 

Proponujemy Ci kilka ciekawych portali, które z pewnością powinieneś poznać! Przeczytaj ten artykuł uważnie, aby dowiedzieć się, który kurs śpiewu online może być dla Ciebie odpowiedni!

Skillshare

Na pierwszym miejscu na naszej liście znajduje się fantastyczny kurs Skillshare, który jest odpowiedni dla wszystkich poziomów, a 17 lekcji wideo zajmie Ci niecałą godzinę. Ważne jest, aby zacząć od podstaw. Dzięki Skillshare poznasz wspaniałe techniki poprawiania swojego głosu i jego zasięgu .

Instruktor Gabriel Burrafato jest wielokrotnie nagradzanym aktorem i piosenkarzem na Broadwayu, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jesteś w dobrych rękach! Nie tylko podzieli się z Tobą swoim 20-letnim doświadczeniem i przełomowymi technikami wokalnymi, ale zapewni także codzienne ćwiczenia wokalne.

Wiedza zdobyta podczas tego kursu może pomóc w stworzeniu praktyki zrównoważonego śpiewu. Dowiesz się również o podstawach oddychania, zdrowym ustawianiu głosu oraz o tym, jak pokonać drogę do wyższych dźwięków.

Gabriel ma również moduły dotyczące umiejscowienia A, E, I, O, U podczas śpiewania oraz sposobu śpiewania staccato, legato, kolibra / tryl warg i syczących skal. Te ćwiczenia są częścią sprawdzonej techniki wokalnej Gabriela. 

Będąc w Skillshare, użytkownicy mogą wziąć udział w 2-miesięcznym bezpłatnym okresie próbnym, który można anulować w dowolnym momencie. 

30 day singer

Następny na naszej liście jest kompletny zasób kursów dla wokalistów online, które prowadzone są przez najlepszych piosenkarzy na świecie. Jeszcze lepsze jest to, że ta jedna platforma zawiera dziesiątki metod ćwiczeń, dla wszystkich poziomów umiejętności. 

Niektóre kursy dostępne w 30 Day Singer obejmują naśladowanie stylów wokalnych sławnych śpiewaków, klasyczną technikę śpiewania, pracę nad intonacją i frazowaniem, jak opanować wibrację, poprawić brzmienie głosu, harmonizować z innym piosenkarzem, i wiele więcej!

Kolejną zaletą tej platformy jest to, że kursy są całkowicie samodzielne i składają się z samouczków wideo krok po kroku. Obejmują wszystkie aspekty śpiewu, w tym podstawy, style wokalne i wykonanie.

Jeśli chodzi o cenę, 30 Day Singer oferuje obecnie 14-dniowy bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny punkt wyjścia dla początkującego piosenkarza i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Więcej informacji znajdziecie na stronie portalu. 

 

Masterclass: Christina Aguilera uczy śpiewu!

Fani Christiny z pewnością będą zainteresowanie wzięciem udziału w tym kursie, aby dowiedzieć się więcej o niej. Christina Aguilera, sześciokrotna laureatka nagrody Grammy, nie tylko udziela nieocenionych lekcji śpiewu na tym kursie Masterclass, ale także ujawnia osobiste anegdoty i dzieli się szczegółami na temat swojej podróży jako muzyk!

Na tym kursie Christina podzieli się z Tobą niektórymi osobistymi inspiracjami i będziesz cieszyć się każdą sekundą z 3,5 godzin, które spędzisz z nią podczas kursu. W ciągu 23 lekcji wideo Christina nauczy Cię niesamowitych technik śpiewu, zaczynając od sposobów rozgrzania i ochrony głosu.

Nauczysz się podstawowych elementów śpiewania, takich jak zasięg, umiejscowienie i postawa głosu, dykcja, opanowanie technik wokalnych oraz rytmicznych. Dowiesz się również, jak przekazać charakterystyczny szorstki wokal i podejście Christiny do śpiewania.

 

Jeśli chce występować na scenach przed dużą publicznością, ten kurs zdecydowanie może ci w przygotowaniu się do tego. Obejmuje aspekty wydajności, takie jak projekcja i połączenie emocjonalne, śpiewanie duetów, używanie mikrofonów na żywo i studyjnych, lęk przed występem, śpiewanie na żywo i pokonywanie błędów.

Singorama

Singorama zapewnia natychmiastowy dostęp do bezpłatnego mini kursu śpiewu! Za resztę kursów trzeba będzie zapłacić, ale są tego warte, ponieważ są one zaprojektowane dla wszystkich poziomów umiejętności i można nauczyć się odpowiednich sposobów nauki dla początkujących, jak i zaawansowanych. 

Kursy obejmują takie tematy, jak maksymalizacja zasięgu głosu; rozwijanie siły głosu i umiejętności projekcji; rozwijanie zwinności głosu, tonu głosu i głosu mieszanego; trenowanie głosu i słuchu w celu opanowania idealnego, czystego tonu.

Trenerka wokalna Melanie Alexander zapewnia naprawdę kompleksową edukację wokalną. Oprócz wszystkich tych umiejętności nauczy Cię także, jak pokonać strach na scenie i lęk przed występowaniem. Więcej o kursie dowiesz się tutaj!