WASZA SCENA MUZYCZNA

Majka Jeżowska spełniła swoje marzenie. Już sam koncert artystki na Pol'and'Rock Festival 2019 był wymarzony. Teraz ukazało się również DVD z tego wydarzenia.

Koncert Majki Jeżowskiej, który odbył się w ubiegłym roku podczas Pol'and'Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą, był jednym z największych objawień w historii festiwalu.

Piosenkarka znana jest głównie z popularnych piosenek napisanych dla młodych słuchaczy. Kiedy podczas Festiwalu, artystka wraz ze swoimi muzykami zaprezentowała je w formie hard rocka, przyciągnęli około 150 000 widzów pod małą scenę! Ludzie byli dosłownie wszędzie. Rządziło pogo i atmosfera wolności.  Koncert jest teraz także do obejrzenia w formacie DVD i CD.

Jeszcze kilka lat temu, gdyby ktoś usłyszał, że Majka wystąpi na tego typu festiwalu, pewnie by się uśmiechnął. Jednak, jak nad tym pomyśleć, to można śmiało stwierdzić, że to strzał w dziesiątkę. Przecież Majka to synonim dzieciństwa dla uczestników „Woodstocku”.  Dalej nosi ta same kolorowe ubrania i przywołuje wspomnienia publiczności dorastającej w latach 80. i 90. XX wieku.

Bo przecież, kto nie zna takich przebojów jak: "Wszystkie dzieci nasze są", "A ja wolę moją mamę", czy "Kolorowych dzieci"?!

W Kostrzynie nad Odrą, mimo że gra wiele fantastycznych zespołów, to atmosfera niekoniecznie jest zawsze taka, byś myślał po koncercie, kiedy wydarzy się kolejny, bo już nie możesz się doczekać. Tutaj zdecydowanie tak było! Jurek Owsiak przyznał, że nigdy nie rozważał Majki. „Ale podoba mi się ten szalony pomysł. Jesteśmy ekspertami w szalonych pomysłach.”. Kiedy Majka zapytała, czy mogłaby wystąpić na festiwalu, odpisał do niej. W tym samym czasie w Internecie, zaczęły pojawiać się inicjatywy i działania takie jak „Chcemy Majkę Jeżowską 2019 na Woodstock’u!”. Do działań przyłączyło się mnóstwo fanów artystki. Ostatniego dnia festiwalu, w deszczowe popołudnie 3 sierpnia 2019 r., Majka przygotowywała się do wejścia na małą scenę z zespołem. Pod sceną ponad 100 000 osób, nawet 150 000, nigdy wcześniej nie widziała takiej liczby na koncercie i może jej nigdy nie zobaczyć. Oczywiście niektórzy ludzie pojawili się pod sceną z czystej ciekawości i sentymentu, śmiejąc się w duchu, że usłyszy piosenki Jeżowskiej na rockowym festiwalu. Większości tych młodych ludzi pewnie nie było na świecie, gdy Majka pisała swoje utwory, a Ci którzy pamiętali, chcieli powrócić do czasów błogiego dzieciństwa. Ale kiedy Majka zaczęła śpiewać, bez względu na motywację, wszyscy musieli przeżyć ogromny szok. Artystka zaśpiewała z niesamowitą młodzieńczą witalnością, a dodatkowo towarzyszył jej prawdziwy zespół rockowy. W rezultacie staliśmy się świadkami i uczestnikami jednego z największych objawień w historii festiwalu. 70-minutowe DVD wydane przez „Złoty Melon” doskonale ilustruje ten niezwykły koncert. 

Koncert Majki ogłosił sam Jurek Owsiak (bardzo rzadko pojawiający się na małej scenie). Koncert składał z dziesięciu najsłynniejszych piosenek w jej repertuarze (z wyjątkiem uroczego „Intro rapu” jako wstępu) i zaaranżowany na muzykę rockową. Majka rozpoczęła od przeboju „Od rana mam dobry humor” ze swojego dorosłego debiutu, wydanego w 1981 r. krążka „Jadę w świat”, w trakcie koncertu pojawił się inny utwór z tego krążka „Najpiękniejsza w klasie”. 

Pozostałe utwory to już piosenki z albumów dedykowanym dzieciom, zaczynają od „Wszystkie dzieci nasze są” i uczącym, co to tolerancja „Kolorowe dzieci”, „mądrą” ekologicznie „Moją planetę”, bujające „Na plaży”, kończąc na balladowej „Laleczce z saskiej porcelany” (wzbogaconej w elementy rapu i metalu). Nie zabrakło także pozytywnego utworu „Marzenia się spełniają” i zagranym dwukrotnie (bo także na bis) „A ja wolę moją mamę”, jeszcze z lat 80. – w pełnej energii, punk-rockowej wersji! 

 

Na DVD poczujecie dokładnie to, co czuło się w Kostrzynie!

Kolorowa, wesoła publiczność, pełna szczęścia i uśmiechu. Pozytywna, pełna życia muzyka, która w rockowym wydaniu nabrała nowego wymiaru i jakości. To wszystko zobaczycie na DVD z tego koncertu. Królowało pogo, dużo większe, niż podczas występu zespołów grających muzykę punk, rock, czy metal na tej samej imprezie. Majka pokazała, że posiada rockandrollową duszę! Album na DVD wraz z CD kupicie TUTAJ: LINK