WASZA SCENA MUZYCZNA

Ørganek wrócił na scenę. Zespół ogłosił trasę koncertową w lipcu i sierpniu.

W Internecie pojawił się zwiastun zapowiadający nowy singiel z Ørganek o nazwie „Pogo”. Krótki film przedstawia także zbliżającą się trasę Pogo Mini Tour, w ramach której zespół odwiedzi siedem miast w Polsce. „Pogo” to pierwszy singiel promujący nowy album. „Dla nas retro już nie wystarcza. „Dobre czasy się skończyły. Teraz nie czas, aby pamiętać, nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, co dzieje się tu i teraz, do tego potrzebny jest nowoczesny język. Nowa era, nowa muzyka”. 

Tytuł utworu odnosi się do grupowego tańca, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę.

Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Rozpoznać wroga i umieć opanować strach. O tym usłyszycie w tekście piosenki. 

Taniec to temat bardzo popularny w Polsce.

Polska kultura stoi tańcem. Od wieków taniec przejawia się w literaturze, muzyce, sztuce. Przejawia się jako motyw przewodni wielu tytułów i jest charakterystyczny dla danego dzieła. 

Na przykład Chocholi taniec w „Weselu” Wyspiańskiego, terror w „Tangu” – Mrożka, czy taniec absurdalny, który mogliśmy zobaczyć w „Rejsie” Piwowskiego. Nasze społeczeństwo zmienia się, a z nim także „taniec”. „Pogo” to pokazanie problemu, jaki dotyka nasz świat, braku umiejętności porozumiewania się, buntu bez celu, podziałów, animozji. Ludzie nie są świadomi tych problemów i często o nich zapominają. Muzycy poruszają więc bardzo aktualny temat, nad którym warto się zastanowić i pochylić. 

Niebawem rusza trasa zespołu nazwana „Pogo Mini Tour”, gdzie będziecie mogli usłyszeć premierowo nowy singiel grupy.

Przypominamy, że Ørganek wraca po długiej przerwie koncertowej. Jako autor dwóch platynowych płyt i po setkach występów w Polsce i nie tylko, planowana jest trasa, której premiera została ogłoszona na jesień bieżącego roku.

Ørganek – Pogo Mini Tour – plan trasy: 

20.07 – Toruń – CKK Jordanki
21.07 – Łódź – Wytwórnia
22.07 – Warszawa – Stodoła
5.08 – Poznań – CK ZAMEK
6.08 – Wrocław – Sala Gotycka – Stary Klasztor
7.08 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury
9.08 – Kraków – Forty Kleparz