WASZA SCENA MUZYCZNA

Andrew Weatherall: Mistrz remiksu z lat 90

Weatherall, który urodził się w Windsor w Anglii, zyskał sławę w latach 90. XX wieku w epoce house / dance. Oprócz współpracy z legendami takimi jak New Order i Happy Mondays, jego praca nad Screamadelicą Primal Scream przekształciła się w album definiujący epokę, łącząc rockowy pazur z wpływami klubowymi, aby stworzyć album taneczny z wściekłym duchem punka.

Artysta miał wielkie uznanie wśród innych muzyków.

Uznanie dla Weatheralla płynie od wielu sław muzyki. W BBC DJ Giles Peterson powiedział, że „trudno wyrazić słowami wpływ jaki wywarł na kulturę Weatherall w Wielkiej Brytanii”. Irvine Welsh, autorka Trainspotting, powiedziała: „Geniusz to przepracowany termin, ale staram się wymyślić coś, co go definiuje”. Matt Everett z BBC 6 powiedział: „Jako producent zawsze myślał o niewłaściwej rzeczy i o tym co czyni ją właściwą”. Jego misja poruszania się po ciemniejszych stronach techno jednocześnie w połączeniu z klasycznym rock and rollem uczyniła go niezwykle pomysłową postacią”.

Najbardziej wyjątkowe remiksy, które musicie poznać!

W przeciwieństwie do współczesnych DJ-ów, takich jak Paul Oakenfold i Fatboy Slim, Weatherall nigdy nie stał się popularną marką, celowo podążając ścieżką najnowocześniejszych technologii, z projektami takimi jak jego własna wytwórnia Boys Own, Sabres of Paradise i Two Lone Swordsmen. „To ciężki temat, kiedy wejdziesz na ten śliski showbiznesowy świat… i powstrzymałoby mnie to od tego, co lubię, czyli robienia rzeczy moich”.

Weatherall miał bliski związek z BBC Music. Stworzył w 1996 mix dla stacji. Aby oddać hołd wpływowi Weatheralla na muzykę, oto jego najbardziej definiujące i zapadające w pamięć remiksy.