WASZA SCENA MUZYCZNA

TikTok ma problemy. Możliwy zakaz korzystania z aplikacji!

Trzeba przyznać, że nie jest to dobra informacja dla artystów. TikTok wysadził drzwi i stał się najbardziej popularną apką. Wcześniej to Instagram wyparł Facebooka i Twittera jako główne narzędzie social media. Z tych aplikacji korzystają wszyscy, w tym wokaliści, muzycy, twórcy. Jest to bardzo ważne w komunikacji z fanami itp. Aktualnie rekordy popularności bije TikTok. Większość osób „przerzuca” się na tę apkę, która sprawiła, że wielu artystów stało się znanych i popularnych. Nie wszystkim jednak to się spodobało. 

Tydzień temu Indie zakazały korzystania z TikToka. Dziś wiemy, że platforma nie będzie działaś także w Hongkongu. Chińska aplikacja odeszła z tych rynków z powodów prawnych. W Hongkongu sytuacja jest o tyle interesująca, że zmiany prawne, które nastąpiły w tym rejonie spowodowały, że użytkownicy aplikacji mobilnych, sami zaczęli usuwać swoje aktywności z social mediów. 

W wielu miejscach na świecie aplikacja znika sama, w innych przypadkach grozi jej blokada. Jednym z krajów, który już dziś myśli o blokadzie korzystania z aplikacji jest USA. Amerykanie twierdzą, że TikTok tylko pozornie jest bezpieczny, a tak naprawdę zbiera informację o obywatelach Ameryki i przekazuje je do Chin. Władze USA twierdzą, że Chińczycy celowo inwigilują wszystkich użytkowników smartfonów. Sytuacja jest o tyle prawdopodobna, że całkiem niedawno w USA miał miejsce podobny przypadek z firmą Huawei. Firma dostała bana od władz USA. Choć ani TikTokowi ani firmie Huawei nic nie udowodniono, już od dawna osoby od spraw bezpieczeństwa głośno przyznają, że taki problem ma miejsce.