WASZA SCENA MUZYCZNA

JULIA MARCELL - "Skull Echo" - recenzja

Artystka podnosi sobie poprzeczkę coraz wyżej! Jednocześnie oddaje nam album przemyślany, mądry i spójny. To dzieło wyjątkowe, łączące w sobie świat filmowy i muzyczny w jednym. „Skull Echo” to coś więcej niż muzyka! 

 

Coś więcej, niż kolejna płyta...

Koncept tej płyty to nawiązanie do filmu, którego premiera dopiero przed nami. Scenariusz do niego napisała sama Julia, wokalistka odpowiada także za reżyserię. Dzieło mówi o tym, co dzieje się na świecie, o przepływie informacyjnym, o patrzeniu na świat, samotności i potrzebie bycia blisko ze sobą. Film będzie nawiązywać do braku pewności tego co nas otacza, szumu i hałasu informacyjnego, bezładu. 

Julia Górniewicz, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko artystki mieszka od wielu lat w Berlinie. Przy najnowszej płycie pracowała wspólnie z producentem Michalem Havesem. Dzięki tej kooperacji otrzymaliśmy piosenki w których króluje elektronika, a brzmienie jest pełne i bardzo przestrzenne. Muzyka ta nie jest prosta w odbiorze, więc płyta znajdzie swoich odbiorców w bardziej wymagających słuchaczach. Trzeba przyznać, że Julia do tej pory przyzwyczaiła nas to przyjemnych popowych melodii, popu alternatywnego. Tu jednak od początku wchodzimy w nowy świat. Utwory są bardzo filmowe i melancholijne. Jednocześnie artystka „przytula” nas swoim subtelnym, lekkim i delikatnym głosem.

Ten album trzeba "odkryć"!

Nowa płyta wokalistki zawiera w sobie niepokój i tajemnicę. Dominują tu transowe bity połączone w ciekawymi, rozbudowanymi wokalizami. Każda piosenka to osobny sekret do odkrycia. Zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Zatem album jest wymagający i prosi o skupienie i uwagę. Artystka przedstawia w tekstach swój własny intymny świat, opowiada o osobistych, ważnych historiach, przez co możemy poczuć blisko jej emocje i odczucia, nasiąknąć jej światem. Klimat płyty świetnie oddają występy live, które możecie posłuchać poniżej. 

live MUZO.FM pokazuje potencjał płyty!

Utworów z płyty można było posłuchać podczas koncertu live Julii z muzykami podczas live MUZO.FM. „Nostalgia” to jedna z wykonanych podczas live piosenek. Mamy tu elementy trance, pop i muzyki psychodelicznej. Wszystko uzupełnia brzmienie klawiszy, momentami robi się „tanecznie”. Natomiast w kawałku „Czas” Julia sama gra na klawiszach, jest to piosenka bardziej hipnotyzująca, magiczna i melancholijna, tekstowo w stylu „Sanah”. Im dalej w las, robi się co raz bardziej trance’owo. Dominuje jednak zdecydowanie charakterystyczny sposób bycia wokalistki i głos, który trudno podrobić z innym. Kochamy polskie płyty, zaśpiewane po polsku, które potrafią brzmieć światowo. To jedna z tych pozycji. Album możecie kupić tutaj: LINK. Polecamy!