WASZA SCENA MUZYCZNA

10 najlepiej zarabiających muzyków na świecie w 2020 roku!

Forbes ujawnił najlepiej zarabiających w tym roku artystów muzycznych. „Miliarder hip-hopu” zajął pożądane pierwsze miejsce. Nie trzeba mówić, że świat muzyki to wielki biznes – i to lukratywny. Ale jeśli chodzi o najlepiej opłacanego muzyka roku 2020 – Kanye Westa – większość majątku dorobił się poza muzyką. Pomimo tego, że jest powszechnie znanym nazwiskiem z jednym z najbardziej kultowych nazwisk w branży, Kanye West osiągnął większość swoich zarobków dzięki umowie z Adidasem, która przyniosła mu 170 milionów dolarów, Wydaje się, że West nadaje nowe znaczenie wyrażeniu „pieniądze są w towarze”, ponieważ jego eskapady z modą wciąż wyprzedają się na pniu!

Według Forbesa , występy na żywo przyniosły największe dochody w karierze niektórym z największych nazwisk w branży. Podczas trasy koncertowej Drive Tour Eda Sheerana artysta zgromadził na swoich koncertach 8,9 miliona fanów, zarabiając 776 milionów dolarów w ciągu ponad dwóch lat. W ten sposób Sheeran pobił rekord wszechczasów U2 na jednej trasie. Mówiąc to, warto zauważyć, jak znaczący wpływ Covid-19 ma na dochody najlepiej zarabiających. Już teraz wschodzący muzycy znaleźli się w trudnej sytuacji, ponieważ przymusowe zamykanie lokali i ograniczenia dotyczące dystansu społecznego oznaczają, że nie mogą występować na żywo. Nawet takie gwiazdy takie jak Taylor Swift i Paul McCartney musiały odwołać swoje trasy koncertowe z powodu pandemii.

Jak zauważa Forbes , rankingi są określane na podstawie dochodów z tras koncertowych, muzyki i zewnętrznych przedsięwzięć biznesowych z pomocą Pollstar, Nielsen Music oraz wywiadów z osobami znanymi z branży, w tym z samymi gwiazdami. Zarobki są jednak wymienione jako sumy przed opodatkowaniem i nie obejmują odliczeń wymaganych w przypadku agentów, menedżerów lub prawników.

Oto muzycy najlepiej zarabiający w roku 2020!

1. Kanye West: 241 milionów dolarów

2. Elton John: 113 milionów dolarów

3. Ariana Grande: 103 miliony dolarów

4. Jonas Brothers: 97,7 miliona dolarów

5. Chainsmokers: 97 milionów dolarów

6. Ed Sheeran: 91 milionów dolarów

7. Taylor Swift: 90 milionów dolarów

8. Post Malone: ​​85,6 miliona dolarów

9. Rolling Stones: 84 miliony dolarów

10. Marshmello: 79,9 miliona dolarów