WASZA SCENA MUZYCZNA

Julia Walaszczyk - 18 letnia licealistka o wyjątkowej barwie głosu!

Julia ma 18 lat i jest uczennicą IV Ogólnokształcącego Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie, w klasie humanistycznej, a także absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku, w klasie fortepianu. Muzyką zajmuję się od zawsze, jako mała dziewczynka brała udział w wielu konkursach wokalnych, co w sumie trwa do teraz. Do największych osiągnięć młodej wokalistki można zaliczyć między innymi: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu ,,Angel Voice” w Serbii, a także na Międzynarodowym Festiwalu ,,EuroKids Winter” we Włoszech, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu ,,Young Europe” na Ukrainie, II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu ,,FICSE” w Portugalii oraz Nagroda ,,Best Singer” na Międzynarodowym Festiwalu ,,Golden Talents in Golden Prague” w Czechach. Aktualnie Julia od 8 lat uczęszcza na lekcje śpiewu, gdzie swój warsztat wokalny kształci pod okiem Pani Violetty Ojrzyńskiej. Od niedawna dołączyła także do Studia Piosenki ,,Metro” w Częstochowie, a kilka lat wcześniej chodziła na zajęcia do teatru ,,Buffo” w Warszawie. Jej wielkim marzeniem jest występowanie na deskach tego właśnie teatru, dlatego stara się dokształcać i zdobywać większe doświadczenie, aby w przyszłości móc zostać aktorką musicalową.

Julia jest świetnym przykładem, młodej pracowitej wokalistki z ogromnym talentem!

W wieku 10 lat Julia rozpoczęła swoją przygodę z Warsztatami Artystycznymi ,,Śpiewaj i Tańcz”, które odbywały się co pół roku oraz kilka lat później także z Obozami Artystycznymi. Właśnie wtedy odkryła, że muzyka to jej największa pasja i że chciałaby z nią wiązać swoją przyszłość. Poznała tam wielu świetnych ludzi, z którymi kontakt utrzymuje do dziś. Jak wspomina: „w zasadzie połączyła nas miłość do muzyki, w rezultacie powstał nawet zespół z moimi trzema koleżankami o nazwie ,,4Girls”. Wraz z dziewczynami udało jej się spełnić jedno ze wspólnych marzeń, czyli wystąpienie na Koncercie Galowym Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie dziewczyny zdobyły ,,Złoty Aplauz”. Ogromnym wyróżnieniem była dla młodej wokalistki także propozycja nagrania piosenek na płytę ,,Wygraj Sukces”. Aktualnie można usłyszeć Julię w trzech utworach. Jeśli chodzi o muzykę, której słucha Julia, to uwielbia rock i pop psychodeliczny, w szczególności lubi takich artystów i zespoły jak: Tame Impala, Mild High Club, Mac DeMarco, Björk, Sufjan Stevens, a także nieco starszą muzykę, zarówno polską, jak i zagraniczną, przede wszystkim lata 80. Często także słucha muzyki klasycznej. Sama wykonuje być może inne gatunki, wybiera utwory musicalowe, estradowe, jednakże chyba nie istnieje taki rodzaj, który by jej nie interesował. Muzyka jest dla Julii niezwykle ważna, pomaga jej w uwydatnianiu swych emocji, w wyrażaniu siebie, dzięki niej czuje się odważniejsza, jest w stanie otworzyć się na świat i próbować coś przekazać, jakąś część siebie, dawać się poznawać ludziom, słuchaczom poprzez dźwięki, tekst i to, co odczuwa. Dlatego młoda wokalistka ma zamiar wkrótce podjąć próbę stworzenia własnej piosenki, aby inni mogli dowiedzieć się o niej jeszcze więcej!

Julia Walaszczyk to także laureatka 2 edycji konkursu WASZA SCENA MUZYCZNA!

Do konkursu Julia zgłosiła cover utworu „Creep” grupy Radiohead. Takiej wersji tej piosenki zdecydowanie potrzebował portal YouTube. Idealnie zbudowane emocje od początku do końca. Przykład na to, z jaką lekkością można zaśpiewać „Creep”, bez wyrzucania z siebie zbędnej energii. Barwa głosu Julii jest bardzo przyjemna, w wykonaniu słychać lata pracy nad głosem i doświadczenie zebrane podczas występów na arenie międzynarodowej. Ta dojrzałość w prowadzeniu swojego głosu i panowanie nad nim szczególnie zwróciły naszą uwagę. Wykonanie zgłoszone do konkursu możecie posłuchać tutaj: LINK. 

Zapraszamy Was do śledzenia dalszej kariery wokalnej Julii!

Serdecznie zapraszamy Was na oficjalne kanały social media Julii: INSTAGRAM – LINK, a także na oficjalny kanał na You Tube – LINK. Znajdziecie tam wiele nagrań pięknie zaśpiewanych coverów. A wkrótce… kto wie? Być może pierwszą autorską piosenkę młodej wokalistki. Z pewnością taki talent ma przed sobą ogromną przyszłość! Trzymamy kciuki za dalszy rozwój artystyczny!