WASZA SCENA MUZYCZNA

Co to za piosenka? Znajdź ulubioną melodię dzięki tym aplikacjom i witrynom!

Czy kiedykolwiek słuchałeś świetnej piosenki i chciałeś znaleźć jej nazwę, aby móc jej słuchać w kółko? Myślę, że wszyscy doświadczyliśmy tego dylematu, w którym znamy tekst piosenki, ale potrzebujemy znać jej nazwę, aby upolować ją w przyszłości. 

Dzięki nowoczesnej technologii zawsze możesz znaleźć tytuły piosenek na podstawie melodii, tekstów, itp. OGROMNA ilość stron internetowych i aplikacji może być użytych do wytropienia tych melodii i zidentyfikowania tytułu piosenki na podstawie tekstu, ale niektóre są ZDECYDOWANIE lepsze niż inne. 

W tym artykule przedstawimy niektóre z naszych ulubionych aplikacji i witryn internetowych, które pozwalają identyfikować utwory na podstawie ich odtwarzania (a nawet samodzielnego ich śpiewania!). Użyj niektórych lub wszystkich z nich, aby znaleźć 100% piosenek, których nazwy po prostu nie znasz!

1. Shazam.

Shazam może być najbardziej znaną ze wszystkich aplikacji do rozpoznawania utworów – a jest ich DUŻO. Ma nawet telewizyjny teleturniej, zatytułowany „Beat Shazam”! Ta aplikacja została opracowana technologicznie tak, by w pełni móc wykorzystać jej możliwości.

Shazam może znaleźć piosenkę, której szukasz w ciągu kilku sekund, dając odpowiedź na Twoje pytanie szybciej niż niektóre inne aplikacje do znajdowania tej piosenki. Jako bonus daje możliwość zakupu utworu, jeśli naprawdę przypadnie Ci do gustu.

Ta aplikacja jest dostępna dla praktycznie każdego typu smartfona i może wyśledzić nawet najbardziej niejasne utwory, które są prawie niemożliwe do zidentyfikowania w inny sposób. Zaoszczędzi ci to mnóstwo czasu i bólu serca. Podczas gdy inne aplikacje równie dobrze identyfikują utwory, Shazam jest doskonałą opcją, jeśli szukasz aplikacji do wyszukiwania piosenek. Aplikacja jest prosta w obsłudze i nie jest skomplikowana.

2. SoundHound.

Ta aplikacja do rozpoznawania utworów wnika głębiej w utwór, niż konkurencyjne aplikacje. Chociaż istnieje wiele aplikacji, które mogą szybko znaleźć piosenkę, której szukasz, SoundHound ma wyjątkową i niesamowitą funkcję znajdowania piosenki, którą nucisz! 

Więc następnym razem, gdy jesteś na imprezie i ktoś cię zapyta: „Czy wiesz, jak nazywa się ta piosenka?” lub „Kto śpiewa tę piosenkę, która idzie…”, zwycięska odpowiedź będzie na wyciągnięcie ręki!

Apka pozwala znaleźć piosenkę, której nie masz nawet w Google. SoundHound może również identyfikować popularne piosenki. Po prostu zagraj piosenkę na głos, pozwól jej posłuchać, a otrzymasz szybką odpowiedź, która zazwyczaj jest trafna.

Tego rodzaju aplikacje zaskoczyłyby umysły poprzednich pokoleń, a dziś są dostępne za jednym kliknięciem.

3. MusixMatch.

MusixMatch to kolejna aplikacja, która działa na praktycznie każdym smartfonie. Ta uniwersalna kompatybilność to doskonała funkcja, ponieważ niektóre inne najlepsze aplikacje są dostępne tylko odpowiednio dla iPhone’a lub Androida. Ta wieloplatformowa usługa zapewnia błyskawiczne wyniki dzięki zaawansowanemu algorytmowi. Wielu użytkowników wysoko ocenia jego funkcję, apka pozwala również na dołączanie list odtwarzania, a MusixMatch pozwala również odtwarzać utwór w kółko, kiedy chcesz.

Cechą, która wyróżnia MusixMatch na tle niektórych konkurentów, jest to, że udostępnia również teksty po znalezieniu utworu. W końcu, jeśli interesuje Cię piosenka na tyle, aby ją sprawdzić, prawdopodobnie zechcesz też dowiedzieć się o niej trochę więcej. 

Oto zabawna część: ta aplikacja umożliwia również usunięcie głosu muzyka, dzięki czemu możesz śpiewać go jako swój własny. Ta funkcja w stylu karaoke daje Ci kontrolę i możesz zaimponować znajomym swoją osobistą wersją ulubionego hitu!

4. Asystent Google.

Google ma kilka platform, które należą do kategorii aplikacji identyfikujących utwory. Google Now jest dostępna jako funkcja wbudowana w systemie Android i łatwo rozpoznaje utwory na żądanie. Wszystko, co musisz zrobić, to wypowiedzieć odpowiednie polecenie, na przykład „Nazwij tę piosenkę”, a ona wprowadzi Cię w szczegóły. Niestety, ta aplikacja nie przyniesie ci wiele dobrego, jeśli korzystasz z urządzenia Apple. Ale funkcja Asystenta Google jest teraz dostępna na obu platformach.

Asystent Google to łatwa w użyciu aplikacja na iPhone’a i Androida, która pozwala szybko zidentyfikować te piosenki, których nie możesz znaleźć. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć odpowiednią funkcję i pozwolić aplikacji nasłuchiwać przez chwilę. Następnie voila! Masz swoją odpowiedź. Ta aplikacja ma tę zaletę, że ma technologię wspieraną przez Google, jedną z czołowych firm technologicznych w historii.

Ten asystent głosowy możesz używać nie tylko do identyfikowania piosenek, ale także do uruchamiania innych aplikacji i urządzeń, zadawania dowolnych pytań, planowania harmonogramu, a nawet wykonywania niektórych zadań domowych. Może wyszukiwać rozwiązanie w Internecie, planować alarmy i wiele więcej!

5. TrackID.

Sony od dziesięcioleci jest liderem w branży zaawansowanych technologii, a ta aplikacja jest doskonałym przykładem jej najnowszych i największych dzieł. TrackID wygląda ładnie wizualnie i łatwo jest przejść bezpośrednio do tego, czego potrzebujesz. Gdy tylko aktywujesz funkcję identyfikacji muzyki i zidentyfikujesz żądaną piosenkę, ta aplikacja wyświetli mnóstwo informacji zarówno o utworze, jak i wykonawcy. Niezły sposób na spędzenie popołudnia!

TrackID umożliwia zapisanie wcześniejszych wyszukiwań, dzięki czemu nigdy nie stracisz z oczu tej wspaniałej piosenki, którą słyszałeś w zeszłym tygodniu lub w zeszłym miesiącu. Możesz kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś i udostępniać swoje znaleziska muzyczne podczas następnego spotkania z przyjaciółmi. W przeciwieństwie do niektórych innych aplikacji, ta wersja Sony pozwala nawet udostępniać swoje odkrycia bezpośrednio znajomym za pośrednictwem mediów społecznościowych, dzięki czemu wszyscy mogą wspólnie świętować swoje odkrycie w czasie rzeczywistym.

6. MusicID.

MusicID jest obecnie jedną z najszybciej działających aplikacji do odkrywania muzyki na rynku. W ciągu kilku sekund otrzymasz odpowiedź dotyczącą poszukiwanej piosenki. W rzeczywistości aplikacja chwali się, że znajdzie Twoją piosenkę w ciągu pięciu sekund. Podobnie jak niektóre inne na tej liście, ma w swojej bazie danych szeroki wybór piosenek, w tym niektóre raczej niejasne opcje.

Kiedy pytasz MusicID o piosenkę, pokazuje on również kilka fajnych informacji o artyście i utworze, dzięki czemu możesz dalej eksplorować i jest to doskonały sposób na poszerzenie muzycznego podniebienia. To doskonała okazja, aby znaleźć piosenkę swojego życia, podążając za swoimi zainteresowaniami tak daleko, jak chcesz. Główną atrakcją MusicID jest możliwość tak szybkiego znalezienia utworu, co może się przydać, gdy słyszysz tylko jedną linijkę utworu. Pomiń poszukiwania w YouTube i Google i uzyskaj odpowiedź jednym kliknięciem.

7. Genius.

Genius to chyba najbardziej zaawansowana aplikacja na naszej liście. Oprócz innych korzyści, wyświetla tekst wybranej piosenki. Po prostu kierujesz telefon na odtwarzany utwór i szybko otrzymujesz odpowiedź. Wielu uważa tę aplikację za jedną z najbardziej dokładnych usług dostępnych obecnie na rynku.

Wielu użytkowników twierdzi, że woli aplikację Genius niż niektóre podróbki, ponieważ wiedzą, że tak wiele osób jej ufa. Aplikacja została stworzona przy użyciu wysoce zaawansowanej technologii, dzięki czemu może znaleźć dla Ciebie praktycznie każdą piosenkę. Niezależnie od tego, czy piosenka pochodzi z filmu, reklamy, czy nawet jest odtwarzana przez sekundę w radiu, istnieje duża szansa, że ta aplikacja znajdzie ją dla Ciebie. Genius jest dostępny na wszystkich wiodących platformach smartfonów i nigdy nie odtwarza reklam, ani nie wiąże dużej ilości danych.

8. Midomi.

Każda aplikacja nie może być poprawna za każdym razem, ale niektórzy użytkownicy twierdzą, że Midomi w tym pomoże. Ta aplikacja działa trochę inaczej niż inne usługi, ponieważ nagrywa żądaną piosenkę, a następnie dostarcza wyniki z tego nagrania. Jeśli aplikacja nie znajdzie Twojej piosenki, prawie na pewno znajdziesz ją w sugestiach, które do Ciebie odsyła. Te sugestie mogą być również zabawne, ponieważ wprowadzają cię w nową muzykę całkowicie przez przypadek. Jeśli podoba Ci się dźwięk jednego gatunku, może to doprowadzić Cię do nowego artysty, który Ci się spodoba.

Midomi może również identyfikować piosenki, które znasz, gdy tylko je zanucisz. Jeśli nie znasz słów, niektóre aplikacje uniemożliwiają znalezienie szukanego utworu. Ale dzięki tej aplikacji wszystko, co musisz zrobić, to nucić trochę melodii. Midomi pozwala nawet słuchać, jak inni użytkownicy nucili tę samą piosenkę! 

Ta aplikacja umożliwia także pobieranie towarzyszących teledysków do utworu przez wyszukiwanie w YouTube i daje możliwość zakupu utworu z iTunes. Jest dostępny na wielu platformach, więc możesz go pobrać na dowolnym urządzeniu, z którego w danej chwili korzystasz.