WASZA SCENA MUZYCZNA

10 niesamowitych piosenek z komiksów!

Filmy komiksowe mają niesamowite ścieżki dźwiękowe, a te piosenki zostały napisane specjalnie na potrzeby ich adaptacji. Wiele filmów zawiera popularne piosenki ze wszystkich gatunków muzycznych, ale chcieliśmy przyjrzeć się niektórym z najlepszych i niedocenianych oryginalnych piosenek stworzonych specjalnie dla filmów komiksowych, nawet jeśli same filmy nie były najsilniejsze.

„It's On Again” - Alicia Keys I Kendrick Lamar (The Amazing Spider-Man 2) (2014)

Podczas gdy The Amazing Spider-Man 2 osiągnął gorsze wyniki zarówno wśród krytyków, jak i pod względem komercyjnym, niedoceniana druga część nie była pozbawiona swoich mocnych stron. Hymn Alicii Keys wyprodukowany przez Pharrella Williamsa z udziałem Kendricka Lamara jest jednym z najważniejszych punktów filmu. Wiele lat przed tym, jak Lamar odcisnął swoje piętno na  Black Panther , otwiera tę proroczą melodię okrzykiem bojowym, który uzupełnia duszny, ale wyzywający wokal Keysa. Całość wieńczy typowa produkcja Williamsa, który nie jest obcy oryginalnym piosenkom w kinie, który dostarczył przeboje „Happy” dla  Despicable Me 2 i   Can’t Stop the Feeling” dla  Trolls.

Battlefield 1 Song | Men Of Steel (1997)

Wydana przez Qwest Records, wytwórnię Quincy Jonesa, ścieżka dźwiękowa, w której wystąpiły królewskie postacie hip-hopu, w tym Mobb Deep, Blackstreet i Spice-1m a także Shaka O’Neala! Pomijając opinie o karierze rapowej Shaqa, udało mu się trzymać rytmu i robi to tutaj, w klimacie lat 90-tych, obok legend Ice Cube, B-Real, KRS-One i Petera Gunza.

„Immortals” - Fall Out Boy (Big Hero 6) (2014)

W tym przypadku komentarz jest zbędny. Każdy z Was powinien znać ten soundtrack doskonale! 

„Heathens” - Twenty One Pilots (Suicide Squad) (2016)

Są tu jacyś fani Twenty One Pilots?! My zdecydowanie do nich należymy! Drugi zwiastun Suicide Squad wyglądał jak teledysk dzięki uprzejmości zespołu Queen „Bohemian Rhapsody”. Nie było więc zaskoczeniem, że ścieżka dźwiękowa filmu była mocna. Zróżnicowana kompilacja rocka i rapu, album zawierał oryginalne kolaboracje między Skrillexem i Rickiem Rossem, a także Imagine Dragons, Lil 'Wayne, Wiz Khalifa i innymi. 

"Sunflower" - Post Malone I Swae Lee (Spider-Man: Into The Spider-Verse) (2018)

Na początku Spider-Man: Into the Spider-Verse  po raz pierwszy zapoznajemy się z Milesem Moralesem, który ćwiczy swoje umiejętności street artu, rapując i zapominając o słowach, do tej pięknej pop-rapowej ballady. To doskonały sposób na poznanie przez nową publiczność Spider-Mana, z którym może się zmierzyć nowe pokolenie. Ścieżka dźwiękowa jest przepełniona niesamowitymi piosenkami takich artystów jak Jaden Smith i Nicki Minaj, ale ta współpraca między Post Malone i Swae Lee z Rae Sremmurd udowodniła swoją wartość także na listach przebojów i na wielkim ekranie.

Will Smith (Men is Black) (1997)

Powiedzmy sobie szczerze, nie byłoby lat 90-tych bez przeboju z Willa Smith’a z towarzyszącym mu rapem! 

„All The Stars” - Kendrick Lamar & SZA (Black Panther) (2018)

Kolejny utwór ze świata komiksu, który koniecznie musicie poznać! 

„Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me” - U2 (Batman Forever) (1995)

Batman, no tak…ale to nie jedyny powód, dla którego ten kawałek U2 znajduje się na liście. Mroczna atmosfera piosenki i towarzyszące jej animowane wideo dowodzą, że legendarny irlandzki zespół docenił materiał źródłowy.

„Burn” - The Cure (The Crow) (1994)

Być może to archetyp niedocenianego komiksu, częściowo ze względu na to, że film został w zrozumiały sposób przyćmiony przez tragiczną śmierć Brandona Lee na planie. Dlatego w pełni zasługa załogi The Crow, która pomimo okoliczności przedstawiła ponadczasową i rozdzierającą serce opowieść o zemście. Występ Lee jako Erica Dravena definiuje karierę, bez wysiłku przechodząc od żądnego krwi strażnika do romantycznego muzyka.

Podobnie jak Spawn  kilka lat później, ścieżka dźwiękowa filmu uzupełnia ponury ton, angażując niezliczoną ilość alternatywnego rocka i metalu ciężkiego. Piosenki takie jak Stone Temple Pilots, Nine Inch Nails, Pantera i Rage Against the Machine mają swój wkład.  Piosenka The Cure – „Burn” napisana specjalnie na potrzeby filmu to epicka alternatywna ballada! 

„Batdance” - Prince (Batman) (1989)

Króla nie mogło zabraknąć! Cóż, Prince oczywiście! Kiedy ta ścieżka dźwiękowa przychodzi na myśl, pierwszą piosenką, która utknęła w naszej głowie, jest genialny „Party Man” , będący tłem szaleństwa Jokera Jacka Nicholsona w Gotham City Museum of Modern Art. Piosenka ma chaotyczną strukturę, odzwierciedlając własną złamaną psychikę Jokera. Ilustruje to kostium Prince’a w teledysku. Jakby tego było mało, piosenka zawiera nie tylko fragmenty dialogów z filmu, ale jest także hołdem dla klasycznego jingla „Nana, nana nana nana, nana, nana nana nana, Batman!”