WASZA SCENA MUZYCZNA

Emocje w śpiewaniu.

Jaki jest najszybszy sposób, aby dowiedzieć się, jak ktoś się czuje? Wizualnie, patrząc w oczy i słuchowo – słuchając głosu.  Układ limbiczny, mistrz emocji, komunikuje się z nerwami w krtani, co oznacza, że sposób, w jaki ktoś się czuje, może bezpośrednio kontrolować sposób, w jaki fizycznie wytwarza dźwięk. I to właśnie ta jakość dźwięku, czyli barwa głosu, często przekazuje słuchaczowi więcej niż słowa, które są wypowiadane.  

Jak możemy bawić się emocjami, aby zachęcić do fizycznej koordynacji w mówieniu i śpiewie?

Ostatecznym celem śpiewania i mówienia jest komunikowanie się i dzielenie się emocjami. Zwykle na emocje, którymi artysta decyduje się podzielić, ma wpływ twórca (kompozytor itp.). Wiele metod nauczania odnosi się do odczuwania i dzielenia się emocjami ze słuchaczem. Jednak możemy również użyć emocji , które nie mają nic wspólnego z przesłaniem piosenki lub fragmentu mówionego na koniec występu, aby pomóc nam pokierować naszą komunikacją. Zabawa określonymi emocjami to kolejny sposób, aby pomóc mózgowi wyzwolić fizyczną koordynację i stworzyć pożądany dźwięk. Piosenka może być o słodkich kwiatach wiosny, ale możesz poprosić siebie lub swojego ucznia o zaśpiewanie jej, jakbyś był zazdrosny i zły. 

Pobaw się listą emocji obok i sprawdź rezultaty! 

Bądź „All In”, czyli używaj swojego ciała i wyrazu twarzy oraz wybieraj słowa lub frazy, które łączą się z docelową emocją.

Wybierz rozgrzewający wzorzec lub frazę z piosenki i naprzemiennie emocje, które motywują dźwięk.   Powtarzaj jedną emocję kilka razy, w różnych zakresach lub na różnych słowach lub wzorach.

Spróbuj wywołać różne emocje wyrywkowo. Pomyśl o tym, jak myślenie o każdej emocji wpływa na jakość twojego dźwięku i jak fizycznie tworzysz dźwięk. Jeśli ponownie przywołasz tę emocję, czy możesz odtworzyć tę samą koordynację fizyczną?

Zły 

Zazdrosny

Zirytowany

Szczęśliwy

Senny

Oczywisty

Wesoły

Zuchwały

Zalotny

Smutny

Energiczny

Zaskoczony

Jak te emocje zazwyczaj wpływają na jakość dźwięku i koordynację fizyczną?

Specjalnie dla Was sami sprawdziliśmy, jak niektóre z emocji wpływają na naszą koordynacje fizyczną i jakość dźwięku. Oto nasze rezultaty. Zachęcamy Was do sprawdzenia samodzielnie efektów! 🙂