WASZA SCENA MUZYCZNA

Najlepsi nauczyciele śpiewu na świecie - #2 - Christy Sutherland

Poznajcie jedną z najlepszych trenerek wokalnych na świecie!

Christy Sutherland to współpracownik Renee Grant-Williams od 1995 roku, klientami Christy byli/są Gloria Gaynor, Kim Carnes, Carly Pearce, Pam Tillis, Jeffrey Li (America’s Got Talent), Jenny Beth Willis (American Idol), Jason Michael Carroll, Jeff Hanna (Nitty Gritty Dirt Band), Matraca Berg, Tenille Townes, Julie Roberts, Joseph Habedank, Julie Reeves, Taylor Red i Lindsey Haun.

Christy w jednym z wywiadów stwierdziła: „Każdy uczeń, z którym kiedykolwiek pracowałem, zauważył znaczną poprawę swojego śpiewu dzięki zastosowaniu techniki Renee, niezależnie od tego, czy jest początkującym, czy prawdziwą gwiazdą rocka!”. O Renee pisaliśmy już w pierwszej części naszej serii – link macie tutaj! Tymczasem dowiedzcie się więcej o Christy! Zapraszamy! 🙂 

Kim jest Christy?

Christy Sutherland (ur. 9 kwietnia 1973) to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów z Nashville. Zakontraktowana w Epic Records w 2004 roku, umieściła singiel „Freedom”, który znalazł się na listach przebojów Hot Country Songs. Jest żoną Kennetha Matthew Dudneya, syna gwiazdy muzyki country, Barbary Mandrell. 

Na co nacisk kładzie Christy?

Christy kładzie nacisk na kontrolę oddechu, siłę głosu, wytrzymałość i śpiewanie z emocjami. Uczy śpiewaków, jak stać się „jednym z piosenką”, prawdziwie wlewając swoje serce i duszę w melodię. Christy kształci również wykonawców w zakresie pielęgnacji wokalu, pomagając im wzmacniać i używać głosu przez wiele lat bez obawy o uszkodzenie głosu.

Sukcesy i doświadczenie!

2 lipca 2010 r. Sutherland pomogła w organizacji ceremonii wręczenia Diamond Awards 2010 i została wybrana wokalistką roku Country. Sutherland napisała i zaśpiewała piosenkę Greater Still z Jasonem Crabbem. Piosenka zdobyła w 2012 roku nagrodę AMG Heritage Award za piosenkę roku. Christy Sutherland ukończyła studia muzyczne na Uniwersytecie Belmont. Jest wielokrotnie nagradzaną piosenkarką / autorką tekstów. Jej nagrody obejmują nominację do Emmy i cztery Diamentowe Nagrody dla Wokalistki Roku Country, a także nagrodę Absolutely Gospel za Tradycyjną Pieśń Roku i nagrodę BMI. Jako autorka tekstów odniosła wielki sukces, mając ponad 50 swoich piosenek nagranych przez czołowych artystów. Po 24 latach coachingu w Nashville, Christy przeniosła swoją wiedzę do swojego rodzinnego stanu Teksas, pracując osobiście z klientami w Victorii i okolicach.

Znasz język angielski? Chcesz kupić lekcję z Christy? To możliwe!

Lekcje z tą niesamowitą wokalistką  i trenerką wokalną są możliwe online (przez skype). Koszt godzinnej lekcji to 120$ czyli około 470 zł. Więcej informacji zdobędziecie tutaj! Polecamy!