WASZA SCENA MUZYCZNA

O tych wokalistkach jeszcze usłyszycie!

Na świecie jest mnóstwo wspaniałych wokalistek, czasami intrygujących, innym razem zjawiskowych i pełnych emocji, a jeszcze innym razem pełnych mocy, ognia i szaleństwa. Poznajcie zestawienie kilku najciekawszych osobowości ostatnich miesięcy. Uwaga! W zestawieniu znajduje się także artystka z Polski! 

Tamia Monique Carter (ur. 9 stycznia 2000), znana zawodowo jako Flo Milli, to amerykańska raperka i autorka tekstów. Najbardziej znana jest ze swoich singli z 2019 roku „Beef FloMix” i „In The Party”, które stały się popularne na platformach społecznościowych, takich jak TikTok . Podpisała kontrakt z RCA Records na początku 2020 roku, gdzie wydała swój debiutancki mixtape, zatytułowany Ho, Why Is You Here? , 24 lipca 2020 r. Flo Milli została nominowana do nagrody Best New Artist na rozdaniu BET Hip Hop Awards 2020 .

Danielle Balbuena (ur. 13 czerwca 1997), lepiej znana pod pseudonimem 070 Shake, to amerykańska artystka nagrywająca hip-hop z North Bergen w New Jersey. 070 Shake jest częścią muzycznego kolektywu 070, który wspólnie wydał mixtape zatytułowany The 070 Project: Chapter 1 (2016). 

Balbuena uczęszczała do North Bergen High School, gdzie grała w szkolnej drużynie koszykówki. 

Stephanie Poetri Dougharty (urodzona w Dżakarcie , 20 maja 2000). 12 kwietnia 2019 roku Stephanie Poetri wydała piosenkę „Appreciate”, która została napisana przez nią i jej mamę, Titi DJ. Teledysk do utworu został obejrzany ponad trzy miliony razy.

Mikaela Mullaney Straus, (ur. 19 grudnia 1998), znana pod pseudonimem King Princess, to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, instrumentalistka i producentka z Brooklynu w Nowym Jorku. Podpisała kontrakt z wytwórnią Mark Ronson Zelig Records, wytwórnią Columbia Records. Zasłynęła w 2018 roku swoimi singlami „1950” i „Talia”, zanim jej debiutancki album Cheap Queen został wydany w 2019 roku.

Marie Ulven Ringheim (ur. 16 lutego 1999 w Horten), znana także jako Marie Ulven lub profesjonalnie jako Girl in Red –norweska piosenkarka indie popowa i autorka tekstów. Jej singiel „I Wanna Be Your Girlfriend” uzyskał ogromną popularność online i został umieszczony na liście 65 najlepszych piosenek roku 2018 według The New York Times.

Ulveen jest nazywana „queer ikoną” przez magazyn Paper, oraz „fenomenem” i jedną z najbardziej ekscytujących piosenkarek i autorek tekstów pracujących w świecie muzyki gitarowej przez The New York Times. Jej muzyka uzyskała ponad 150 milion wyświetleń w październiku 2019 roku. Od 2019 roku, Ulven była na dwóch trasach koncertowych w Ameryce Północnej i na dwóch trasach koncertowych w Europie, oraz występowała na festiwalach takich jak Lowlands, czy Rock en Seine. 

Angelika Gawin (Angee). O Angee i jej dokonaniach pisaliśmy już na naszym portalu, więcej znajdziecie tutaj! Angee wydała dwie epki „Mazaje” oraz „Słowa to Ty. Płyta „Mazaje” miała swoją  premierę w Radio Weekend FM z piosenką  „You and me”. Artystka pracowała z dwoma producentami  muzycznymi: Ireneuszem Praczuk oraz Kamilem Łukasik. W tym momencie wokalistka jest po klipie „Obsesja”, piosenka widnieje na epce „Słowa to Ty”. Utalentowana wokalistka niedawno rozpoczęła współpracę z Natalią Wojciechowską. Razem wydały singiel „Dusza”, który można odsłuchać na wszystkich największych serwisach streamingowych na świecie. W tym momencie artystka jest przed premierą piosenki  „Kłamstwa”. Koniecznie sprawdźcie oficjalne kanały artystki: instagram oraz youtube

Mikayla Simpson (urodzona 16 lutego 2000), lepiej znana jako Koffee, to jamajska reggae piosenkarka, tekściarka, raperka, dj i gitarzystka ze Spanish Town, Jamajka. W 2017 roku wydała swój debiutancki singiel „Burning”, a w 2019 podpisała kontrakt z Columbia Records. Jej album zdobył nagrodę Grammy dla Najlepszego Albumu Reggae na 62. Annual Grammy Awards. Mówi się, że Koffee współpracuje z samą Rihanną!

Karly-Marina Loaiza (urodzona 17 lipca 1994), znana jako Kali Uchis, jest kolumbijsko-amerykańską piosenkarką i autorką tekstów. Zadebiutowała w przemyśle muzycznym swoim mixtape’em z 2012 roku, Drunken Babble, który został opisany jako „wymykający się gatunkowi”. Wydała swoją pierwszą EP, Por Vida, w 2015 roku. Jej debiutancki album studyjny Isolation został wydany w 2018 roku i spotkał się z szerokim uznaniem.