WASZA SCENA MUZYCZNA

Karolina Lizer - pół Warszawianka pół mazurka. Wokalistka, klawesynistka, pianistka.

Karolina urodziła się w Warszawie 3 marca 1997 roku. Jest Absolwentką PSM nr 3 im. J. Zarębskiego w Warszawie w klasie Fortepianu Marii Kofman, Państwowej Ogólnokształcącej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Klawesynu oraz PSM II st. im. J. Elsnera w klasie klawesynu Lilianny Stawarz. Wieloletnia uczennica Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach muzycznych oraz współpracując z grupą teatralną „Meandry”. Jest tłumaczką tekstów do wielu standardów jazzowych, które sama wykonuje. Pisze i komponuje własne piosenki.

Sukcesy artystyczne!

Karolina jest jednym z uczestników Debiutów na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2020 roku. Piosenką „Kiedy znów zakwitną białe bzy” zdobyła I wyróżnienie w 7. odcinku programu „Szansa na Sukces. Opole 2020”.

Zdobyła m.in.: Grand Prix na Festiwalu P. Skrzyneckiego, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Żydowskiej i Piosenki Polaków Żydowskiego pochodzenia organizowanego przez Prymasa Polski z okazji Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, główną nagrodę wykonawczą im Bogdana Kracwa na 32 Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, II miejsce (dwukrotnie) i nagrodę za najlepszą interpretację piosenki Ł. Prus na festiwalu „W żółtych płomieniach liści”, III miejsce na Konkursie Piosenki Kabaretowej im. J. Przybory, nagrodę ZASP za najlepszą interpretacje Piosenki Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”, wyróżnienie na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”, wyróżnienie na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie, wyróżnienia na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską.

Koncertuje jako solistka w programie „Muzyka zespołu ABBA orkiestrowo” oraz członek zespołu Zieliński Projekt na koncertach „Doda z Orkiestrą Zieliński Projekt”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze ludowym/ folkowym, ale też jazzowym. Wokalistka gościnnie występuje również w „Piwnicy pod Baranami”. Grała z Januszem Stroblem. Przez rok solistka w zespole Sentido w projektach takich jak „Swing-Jazz-Bossa Nova”– standardy jazzowe, „Miasteczko Bez”- muzyka Żydowska, „Wspomnienia Dawnych Dni” – piosenki przedwojenne, Fogg. Współpracuje też z gitarzystą Maciejem Czemplikiem, występuje również na jego kanale YT Maciej Czemplik Music. Brała udział w koncercie Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia z piosenkami Katarzyny Sobczyk pt. „Opowiedz mi swoją historie”, który był emitowany na żywo w PR Jedynka. Występowała w ramach festiwalu Singera w Warszawie w 2019 i 2020 roku. Karolina jest także wokalistką i aktorką w kabarecie „Mucha nie siada”, jest w trakcie nagrywania płyty z utworami Kabaretu. Aktualnie utalentowana wokalistka zbiera materiał na swoją debiutancką płytę z piosenkami do kompozycji Wojciecha Zielińskiego. Kilka z utworów na tę płytę wybrzmiało już w Polskim Radio RDC oraz Polskie Radio Trójka. Aktualnie pracuje z muzykiem, instrumentalistą, kompozytorem Michałem Wodzem nad programem z muzyką Kabaretu Starszych Panów oraz z muzyką Skaldów. Artystka bardzo kocha swój ojczysty język i preferuje śpiewać właśnie po polsku. Wyjątkiem jest program, w którym wykonuje w języku angielskim utwory zespołu ABBA. Karolina wykonuje także koncerty klawesynowe dla Towarzystwa Stanisławowskiego. 

Jedna z najbardziej oryginalnych!

Oglądając tegoroczne „Debiuty” w Opolu była jedną z tych osób, którą najbardziej zapamiętałem. Każdy artysta jest na swój sposób wyjątkowy, ale nie każdego zapamiętamy na dłużej. Na scenie Opolskiej wokalistka zaprezentowała utwór „Aksamitnie” (muzyka, piano i aranżacja: Wojciech Zieliński, słowa: Tomasz Kordeusz). Artystka śpiewa w utworze: „Jestem rzeką u źródeł. Jestem chwilą i cudem. Jestem wiosny zapachem, gdy kwitnie. Jestem łąką o świcie. Jestem rzeką u źródeł. Jestem chwilą i cudem. Jestem wiosny zapachem, gdy kwitnie. Jestem łąką o świcie” – tak właśnie możemy się poczuć słuchając tej piosenki! Jest cudnie, wiosennie! Dokładnie jak w tekście, tak z muzyce. Żywa melodia, wspaniały aranż i całość uzupełniona o niezwykle ważną sekcję dętą sprawia, że płatki kwiatów krążą w powietrzu! Jest lekko, ciepło, słonecznie i tanecznie od początku do końca. 

Karolina jest również laureatką konkursu wokalnego WASZA SCENA MUZYCZNA.

Do konkursu młoda wokalistka zgłosiła piosenkę „Stacyjka Wesoła”, którą wykonała w duecie z Wojciechem Zielińskim. Utwór ten zdobył pierwszą nagrodę oraz nagrodę publiczności w konkursie „Zakochaj się w Warszawie w Wesołej” na najlepszą piosenkę o dzielnicy Wesoła. Jest efektem spotkania się trzech artystycznych dusz: Karoliny (wokal), Tomasza Kordeusz (słowa) i Wojciecha Zielińskiego (muzyka, aranżacja, akordeon, perkusjonalia). 

 

Piosenka szczególna dla mieszkańców Wesołej.

Któż nie kocha przedwojennej muzyki, pełnej uczuć, przeżyć, niezwykłej i wyjątkowej. Jednak artystów młodego pokolenia wykonującej muzykę tego okresu nie jest wielu. Podejmując się tego wyzwania, trzeba rozumieć historię, interesować się miejscem w którym żyjemy tak, by zrozumieć kim naprawdę jesteśmy. Karolina to bez wątpienia poetycka, wrażliwa dusza z ogromną świadomością śpiewająca o rzeczach dla niej ważnych. Między innymi za to, postanowiliśmy wyróżnić właśnie tę wokalistkę. Posłuchajcie sami tego niezwykłego utworu! 

Czekamy na płytę!

To cudownie, gdy młodzi wokaliści są jednocześnie dojrzali w swojej pracy artystycznej. Do nich z pewnością należy Karolina Lizer. Możemy być dumni, że mamy tak wspaniałą artystyczną duszę na naszym rodzimym rynku. Wokalistkę mądrą i inteligentną w budowaniu swojej kariery, śpiewającą piosenki o bogatej warstwie muzycznej i tekstowej, współpracującej z innymi świetnymi muzykami, którzy bez wątpienia pomagają w pełni rozwinąć jej potencjał. W oczekiwaniu na debiutancki krążek, polecamy Wam zapoznać się bliżej z twórczością Karoliny i zapraszamy na jej oficjalny profil na facebook’u i oficjalny kanał na youtube. 

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój i życzymy dalszych sukcesów! Kamil Koksa, WASZA SCENA MUZYCZNA.