WASZA SCENA MUZYCZNA

Mateusz Kotowski (Matt Sinis) - to wokalista z wyjątkową barwą głosu!

Matt Sinis, a właściwie Mateusz Kotowski, swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w swoim rodzinnym mieście, czyli Starogardzie Gdańskim. Tam szybko muzyka przerodziła się w pasję, która dzisiaj jest nieodłącznym elementem jego życia. Niedługo po maturze przeprowadził się do Londynu, gdzie rozpoczął naukę w szkole muzycznej Point Blank Music Academy na kierunku wokalnym oraz pisarskim.  W ramach kursu uczestniczył w różnych projektach muzycznych, realizując przy tym autorskie utwory. Na początku 2017 roku ukazała się jego pierwsza epka nazwana „Definition”. Album zawiera 7 utworów napisanych i skomponowanych na przestrzeni kilku lat. Współautorem tekstów jest Agata Ciepłuch, a produkcją i aranżacją zajął się Jacek Hoduń. Mateusz ciągle szuka inspiracji do tworzenia nowej muzyki, stąd też szkolił swój warsztat u boku trenerów wokalnych z różnych środowisk muzycznych, takich jak jazz/blues, muzyka filmowa, gospel czy muzyka rozrywkowa. W tym nauczycieli takich jak Elżbieta Zapendowska, znana szczególnie jako juror w programach muzycznych takich jak „Idol” czy „Must Be The Music”.

Fot. M. Handzel

Mateusz to przykład talentu i systematycznej pracy!

Wokalista aktualnie pracuje nad drugim albumem studyjnym, który ma ukazać się na początku przyszłego roku. O swojej pierwszej płycie artysta wypowiada się następująco: „Tworząc album starałem się, żeby to dziecięce marzenie o płycie mimo wszystko reprezentowało jakieś wartości. Stąd też w moim zamyśle było, żeby teksty miały jakieś znaczenie, a muzyka to pięknie uzupełniała. Na pewno dużą inspiracją dla mnie była muzyka filmowa, która w połączeniu z popem dała efekt, który mnie na tamten czas w pewnym sensie definiował”. Prezentujemy Wam dwa utwory z płyty artysty, które najlepiej opisują talent wokalny Mateusza. Są to piosenki: „Pułapka” oraz „Heartstorm”. 

Mateusz to także laureat konkursu wokalnego WASZA SCENA MUZYCZNA.

Do konkursu Mateusz zgłosił utwór pod tytułem „Z Tobą Się Starzeć Chcę”. Urzekł nas swoją barwą głosu i lekkością śpiewu. To piosenka, która „dźwięczy nam w głowie” do teraz 😉 Cytat nie przypadkowy, posłuchajcie słów piosenki! Ale do rzeczy… To zdecydowanie utwór radiowy, który powinny grać największe stacje radiowe w Polsce. Momentami robi się „świątecznie”, co sprawia, że całości słucha się bardzo przyjemnie. To kawałek delikatny, zmysłowy, doskonale sprawdzi się także w podróży autem. Prosta kompozycja, nie pozbawia jej unikalności, którą gwarantuje ciepła barwa głosu wokalisty. 

Emocje i prosty przekaz!

Jak przyznaje sam wokalista w rozmowie z nami, ważna dla niego jest lekkość utworów, które tworzy i prosty przekaz. Faktycznie ten efekt udaje się uzyskać wokaliście. Poza tym często są to piosenki, które bez problemu mogłyby stać się trackami z serialu czy filmu, sprawdziłyby się doskonale. Matt Sinis to artysta, który wie co chce osiągnąć muzycznie i posiada do tego świetne narzędzia. Tak zwaną artystyczną mądrość i potencjał wokalny. Stawia także na dalszy rozwój. Z niecierpliwością czekamy na nowy album tego utalentowanego wokalisty! 

Fot. M. Handzel

Zapraszamy na oficjalne social media artysty!

Więcej muzyki Mateusza znajdziecie tutaj: (oficjalny kanał na YouTube). Zapraszamy także do posłuchania płyty artysty: link do odsłuchu płyty tutaj! Zapraszamy także na instagram wokalisty. Życzymy samych sukcesów w dalszej karierze! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.