WASZA SCENA MUZYCZNA

Mateusz Wysota (Lastin Line) - charyzmatyczny wokalista i gitarzysta, którego twórczość koniecznie musicie poznać!

Mateusz ma 24 lata, pochodzi z Bolimowa. Niespełna 4 lata temu, po rozpadzie kolejnego zespołu w którym był gitarzystą stwierdził, że czas coś zmienić i gitarę elektryczną zamienił na akustyczną. Jednocześnie zaczął śpiewać. Od tamtej pory grywa koncerty i tworzy zarówno w języku angielskim jak i polskim, po prostu żyje muzyką. Wokalista gra na swoich koncertach tylko autorskie utwory, w których jak sam mówi: „muzyka i tekst są dziełem jego nieprzespanych nocy!” Poznajcie bliżej artystę z gatunku tych, którzy wokół siebie stwarzają niezwykłą aurę! 

autor zdjęcia: Piotr Klejne 

Szczerość i magia, to znaki charakterystyczne Mateusza!

Artyści, którzy przez lata funkcjonują jak Mateusz w różnych projektach muzycznych, często wybierają z czasem własną drogę. Nauczeni doświadczeniem decydują się na odważny krok, bycia samodzielnym, sami ze sobą ze swoim światem muzycznym. Taką drogę obrał również Mateusz, co czuć w jego muzyce. Słuchając jego twórczości i głosu, wokalista zaprasza nas do tego świata. I jest to świat wyjątkowy! Szczególnie rzadko spotyka się połączenie pewnego rodzaju nieśmiałości, lekkości i wrażliwości z charyzmą – co tu ma miejsce. Muzyka Mateusza bez wątpienia płynie prosto z serca i potrzeby tworzenia, czego owocem są piosenki szczere, nieprzerysowane, a jednocześnie niepozbawione magii. Tak „czytamy” osobę Mateusza, patrząc na jego osobę i słuchając jego twórczości. Mamy więc źródło muzyki, z którego tętni prawda artystyczna. Szczególnie podoba nam się rzadko spotykany wokal, barwa głosu jest przyjemna i przyciąga… Chce się słuchać i słuchać… a więc posłuchajmy! 

Mateusz to jeden z laureatów konkursu wokalnego WASZA SCENA MUZYCZNA!

„Flowers In Your Hair” – to tytuł utworu Mateusza. Piosenkę tę zgłosiła do konkursu jego dziewczyna – Wiktoria Obrębska. I całe szczęście, że to zrobiła! Dzięki temu, mogliśmy poznać muzykę, którą tworzy Mateusz. A przyjemność to niezwykła! Słuchając tej piosenki mamy wrażenie jakbyśmy odkryli coś wyjątkowego. To jedna z tych piosenek, którą po przesłuchaniu jeden raz, macie ochotę ciągle powtarzać, bez końca! Jednym słowem wszystko się tu zgadza. Przekaz jest prosty, podobnie jak układ utworu i kompozycja, a jakże magiczny i prawdziwy. Ten utwór jest tak lekki, że możecie zawsze po niego sięgnąć mając słabszy dzień, lub gdy pada deszcz. Z pewnością spoza chmur wyjdzie słońce! Wyróżniliśmy Mateusza w konkursie właśnie za to, że dzięki tej jednej piosence, zostanie z nami już prawdopodobnie na zawsze. A kawałek „Flowers In You Hair” zostanie wpisany na Top Listę naszych ulubionych piosenek! 

Muzyk, który znalazł swoje "Ja" przez koncertowanie solo.

Każdy z nas ma w sobie coś do odkrycia. Niektórzy artyści potrzebują wsparcia swoich artystycznych pomysłów, przez współpracę z odpowiednimi muzykami, także pod kątem charakteru. Inni natomiast, potrzebują do tworzenia wyłącznie siebie. Korzystając przy tym z wielu inspiracji, życia, sytuacji, które w nim spotykają. Zdaje się, że do tej grupy należy właśnie Mateusz. Przez swoją muzykę otwiera się, przekazuje worek emocji i daje nam swoje serce na dłoni. 

autor zdjęcia: Magda Sawicka

Polski Ed Sheeran?

Mateusz to taki gość, który bierze gitarę, zamyka oczy i zaczyna śpiewać. Wiecie… Nie trzeba mu nic więcej. I dzieje się magia…! Stąd skojarzenie z Edem Sheeranem, który przecież wiele lat tułał się po pubach, klubach, występował na ulicy, często nie mając gdzie spać, a gdzie jest dziś – wiemy sami! Wydaje się, że Mateusz może mieć w swoim wnętrzu podobny świat artystyczny do Eda. Wokalista doskonale czuje się na scenie, na której w pełni sam decyduje o tym, co się wydarzy. Przez to od początku do końca ma możliwość budowania emocji z publicznością. 

Mateusz to wokalista, o którym jeszcze usłyszycie!

Bez wątpienia, jeśli dalej będzie podążał swoją drogą, osiągnie wiele! Po pierwsze: Mateusz ma to coś, co już wcześniej nazwaliśmy charyzmą. Po drugie: jego głos (szczególnie) w języku angielskim brzmi czasami intrygująco, czasami przyjemnie, jednak zawsze interesująco. Po trzecie: tworzy muzykę magiczną, pełną uczuć i wrażliwości, zbudowaną na emocjach. Dzięki temu staje się autentyczny i każda publiczność na świecie go polubi. Nie tylko polubi! Będzie go ciekawa! A to już nie tak częste w świecie artystycznym! 

Zapraszamy Was na social media utalentowanego wokalisty i gitarzysty!

Lastin Line, bo pod takim pseudonimem funkcjonuje Mateusz, możecie posłuchać na youtube (oficjalny profil Mateusza). Polecamy także śledzić jego instagram, oraz fanpage. Kibicujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój artystyczny! Mateusz to wokalista, który zasługuje na większy rozgłos, czego mu z całego serca życzymy! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna