WASZA SCENA MUZYCZNA

Rosalie - IDeal - Recenzja

Rosalie zadebiutowała dwa lata temu płytą „Flashback”, za którą wyróżniła ją między innymi „Gazeta Wyborcza”. Najnowsza płyta „IDeal” potwierdza ogromny potencjał wokalistki!

Rosalie to polska wokalistka, która urodziła się w Berlinie. Trzeba przyznać, że tam świetnie się rozwinęła artystycznie i dzięki pracy u boku wielu znakomitych producentów stworzyła swoje własne charakterystyczne brzmienie, czasami zaskakujące i intrygujące. Jest to misz masz elektorniki połączyny z r&b, z przyprawą hip-hopu. Bity w kawałkach artystki są wyraziste i charakterystyczne. Rapowe elementy świetnie z nimi współgrają zwłaszcza w numerach „Spływa”, czy „Najbliżej”. IDeal to pulsująca, wciągająca muzyka, która jest świeża i nowoczesna. Ale ta płyta to coś znacznie więcej! 

Piosenki na parkiet, ale i na "leniwy chill"!

Artystka ma piękne fascynacje muzyczne jak na przykład: Mary J. Blige, Aaliyah, czy Kelis. Dzięki temu na płycie oddaje hołd swoim muzycznym upodobaniom przenosząc nas na parkiet, na którym nogi tańczą same! Taneczne brzmienie potwierdza się w piosenkach takich jak: „Nie mów” i „Chodź, Chodź, Chodź”. To one rozkręcają cały album i najmocniej są zapamiętane przez nas po przesłuchaniu całości. Ale nie brakuje tu także „postoi”. Zdarzają się utwory wolniejsze i lżejsze. Dzięki temu płyta jest bardziej kompletna, możemy odetchnąć w kawałku „Moment” czy usiąść na chmurze, w tytułowym „Chmury”, jest także soulowo „Ciemność”.

Charakterystyczny wokal!

Album charakteryzuje czyste, nowoczesne brzmienie elektroniczne. Od razu mamy poczucie z muzyką dopracowaną, dopieszczoną. Wokalistka bawi się swoim głosem, czasami śpiewając z uczuciem i lekkością, by po chwili przejść do przyjemnego szeptu. Na albumie prawie w 100% znajdują się utwory po polsku. Jedynym wyjątkiem był tytułowy utwór przepełniony latynoskimi rytmami. Wokalistka ma głos niebanalny i ciekawy. Ma w sobie to coś, co sprawia, że chcemy jej słuchać i słuchać! 

Czy IDeal jest idealnym albumem?

Tytułowy utwór to świetny radiowy numer, klasowy singiel do największych stacji radiowych na świecie. Piękny, zmysłowy, ciepły i hipnotyzujący wokal okraszony interesującym bitem i elektroniką. Czy więc jest to album idealny? To pojęcie względne. Każdy słuchacz odbierze inaczej rzekomy „ideał”. Jednak z pewnością to jedna z ciekawszych pozycji gatunku r&b na rynku ostatnich lat. Czekamy na kolejne krążki z niecierpliwością! Album artystki możecie zamówić tutaj! Polecamy! Wasza Scena Muzyczna