WASZA SCENA MUZYCZNA

Najlepsze sieci społecznościowe dla wokalistów!

Istnieje wiele naprawdę interesujących sposobów na spotkanie się z innymi piosenkarzami online, więc zebraliśmy listę najciekawszych! Więc umiesz śpiewać? Chcesz poznać innych piosenkarzy? To właśnie artykuł dla Ciebie! 

Istnieje wiele naprawdę interesujących sposobów na spotkanie się z innymi piosenkarzami w Internecie, więc pomyślałem, że nadszedł czas, abyśmy stworzyli listę najciekawszych „miejsc”, gdzie można spotkać się z innymi piosenkarzami. Warto zauważyć, że nie musisz być wspaniałym piosenkarzem, aby korzystać z tych sieci społecznościowych. Zapraszamy do lektury! 🙂 

Star Now

Star Now to sieć społecznościowa dla aktorów, modelek i muzyków, ale działa również jako profil zawodowy i niszowa witryna do wyszukiwania ofert pracy. Zachęcamy więc do założenia wspaniałego profilu z najlepszymi filmami, na których występujesz i czymkolwiek innym, co pokazuje, jak wspaniały jesteś. Poważni łowcy talentów przeszukują tę witrynę w poszukiwaniu osób do zatrudnienia, więc warto włożyć w to trochę wysiłku i uczynić swój profil profesjonalnym. Niezwykle ważne jest również, aby zaznaczyć na profilu wszystkie instrumenty, na których grasz, i style muzyczne, które lubisz. Dzieje się tak, ponieważ obok wszystkich płatnych ofert pracy i agencji talentów, regularnie pojawiają się muzycy i reżyserzy teatralni, którzy szukają kogoś do współpracy. Zwykle ma sens szukanie miejscowych, ale w przypadku muzyków często możesz pracować nad utworami asynchronicznie online, jeśli wszyscy mają przyzwoity sprzęt do nagrywania. Więcej o aplikacji znajdziecie tutaj! 

SingSnap

SingSnap to jedna z najstarszych aplikacji karaoke online, jakie znam. Ma teraz ogromną bazę użytkowników i śpiewaków, którzy świetnie się razem bawią. Istnieje dość duża różnica między członkostwem darmowym a członkostwem profesjonalnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić witrynę i dobrze się bawić z samym darmowym kontem.

Aby pomóc piosenkarzom w łączeniu się ze stroną, istnieje forum, funkcje czatu i prywatne grupy, które mogą być tworzone przez profesjonalnych użytkowników (i używane przez każdego). Możesz tworzyć własne nagrania za pomocą aplikacji internetowej lub aplikacji na iOS, a następnie spędzać godziny słuchając innych piosenkarzy, tworząc listy odtwarzania i rozmawiając. Możesz nawet umieścić swoje ulubione filmy w swoim profilu, aby ludzie mogli sprawdzić Twój śpiew, gdy rozmawiasz w innym miejscu w witrynie.

To dość aktywna społeczność wokalna, z wieloma różnymi sposobami znajdowania ludzi, z którymi chcesz pracować. Więcej informacji znajdziecie tutaj! 

Smule Sing

Smule to znacznie nowsza aplikacja do karaoke, która bardzo Cię zainteresuje. W zasadzie jest to obecnie najgorętsza sieć społecznościowa dla piosenkarzy.

Możesz nagrywać za pomocą aplikacji na iOS lub Androida, ale nie za pomocą aplikacji internetowej. Warto również zauważyć, że aplikacja na iOS jest znacznie lepsza od swojego odpowiednika na Androida, jeśli chodzi o nagrywanie. Aplikacja na iOS umożliwia nagrywanie wideo i ponowne nagrywanie fragmentów, podczas gdy na Androidzie nie można tego jeszcze zrobić.

Użytkownicy Pro mają dostęp do większej kolekcji piosenek, filtrów wokalnych i filtrów wideo, co jest zaskakująco kuszące!

Kolejną naprawdę zabawną funkcją, z której użytkownicy iOS mogą korzystać w Smule Sing, jest połączenie Apple TV, które w zasadzie pozwala na zorganizowanie imprezy karaoke w domu, używając wszystkich możliwych piosenek. Niesamowite!

Duża część atrakcyjności Smule polega na tym, że istnieje wielu zweryfikowanych profesjonalnych artystów, którzy nagrywają dla witryny i każdy może dołączyć do nich, aby zaśpiewać. Na przykład możesz teraz powiedzieć, że śpiewałeś/aś w duecie z Kylie Minogue – i to jest coś, czego nikt Ci nie odbierze! 🙂 Więcej dowiecie się tutaj! 

Musical.Ly

Musical.ly to aplikacja, której potrzebujesz, jeśli kochasz śpiewać, ale tak naprawdę nie możesz śpiewać (lub nie chcesz). Jest to w zasadzie ewolucja Dubsmash, która jest bardzo podobną aplikacją do synchronizowania krótkich fragmentów śpiewu i udostępniania ich w sieciach społecznościowych.

Jednak w Musical.ly chodzi o pozostanie w aplikacji i utrzymywanie kontaktów towarzyskich z innymi „piosenkarzami” tworzącymi swoje teledyski. W istocie chodzi bardziej o kontaktowanie się z innymi ludźmi, którzy lubią robić tego samego rodzaju rzeczy, niż o tworzenie czegoś muzycznego, czym można się podzielić z przyjaciółmi.

Z tego powodu portal stał się wielkim hitem wśród nastolatków. Jeśli masz dzieci, prawdopodobnie już tego używają.

SoundTrap

SoundTrap to niesamowite nowe narzędzie, którym wcześniej zachwycałem się zarówno jako alternatywa online dla Audacity, jak i świetne rozszerzenie muzyczne dla Chrome. Ale widzisz, to także sieć społecznościowa dla muzyków wszelkiego rodzaju. W aplikacji SoundTrap możesz tworzyć i nagrywać oryginalną muzykę, a następnie dzwonić do innych muzyków, aby dołączyli do Ciebie w przekształcaniu tego pojedynczego utworu w kompletny utwór zespołu gotowy do sprzedaży lub przesyłania strumieniowego na Spotify!

Aby to wszystko osiągnąć, aplikacja SoundTrap ułatwia znajdowanie innych muzyków i współpracę z nimi. Możesz przeglądać utwory stworzone przez inne osoby lub szukać osób według rodzaju poszukiwanych umiejętności. Więcej informacji tutaj! 

SoundCloud

Dla wielu z was SoundCloud to tylko miejsce, w którym ludzie hostują podcasty. Ale w rzeczywistości ma kwitnącą społeczność muzyczną dzięki darmowemu hostingowi audio, świetnym aplikacjom, łatwemu osadzaniu i wielu możliwościom sieci społecznościowych.

Piosenkarze i inni muzycy często podążają za innymi artystami niezależnymi, a wszyscy dyskutują i promują swoje utwory. To kolejne miejsce, do którego możesz się udać, gdy masz dopracowany, oryginalny utwór gotowy do udostępnienia światu. To świetny sposób na poznanie talentów niezależnych! Więcej informacji tutaj! 

The Singer Link

The Singer Link to sieć społecznościowa dla chórzystów i dyrygentów zbudowana przy użyciu platformy Ning. Zawiera forum i wiele przydatnych informacji dla piosenkarzy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o śpiewaniu lub uczestniczyć w prawdziwych wydarzeniach. Więcej informacji znajdziecie tutaj.