WASZA SCENA MUZYCZNA

10 najlepszych darmowych programów do nagrywania muzyki!

Jeśli zajmujesz się tworzeniem muzyki, musisz wiedzieć, że nagrywanie dźwięku jest najważniejszą finalną częścią tego procesu. Dlatego każdy profesjonalista potrzebuje odpowiedniego oprogramowania do nagrywania muzyki. Obecnie na rynku jest tak wiele darmowych i płatnych programów, co sprawia, że trudno jest zdecydować, które oprogramowanie jest najlepsze do nagrywania muzyki. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie 10 najlepszych darmowych programów do nagrywania muzyki. Ten artykuł pomoże Ci dowiedzieć się, co robi oprogramowanie do nagrywania muzyki, kluczowe punkty, na które należy zwrócić uwagę podczas wyszukiwania oprogramowania do nagrywania muzyki oraz które bezpłatne oprogramowanie do nagrywania muzyki ma najlepsze funkcje i zasoby.

Co robi oprogramowanie do nagrywania muzyki?

Oprogramowanie do nagrywania muzyki pomaga producentom tworzyć czyste i profesjonalne ścieżki dźwiękowe do ich projektów wideo i podcastów. Oprogramowanie eliminuje potrzebę inwestowania w drogi sprzęt używany do produkcji wysokiej jakości dźwięku.

Teraz muzycy potrzebują tylko swojego zwykłego sprzętu i oprogramowania do nagrywania muzyki do tworzenia profesjonalnych ścieżek dźwiękowych. Poniższe punkty wyjaśniają korzystanie z oprogramowania do nagrywania muzyki:

1. Nagrywaj głosy i instrumenty na żywo:

Możesz użyć bezpłatnego oprogramowania do nagrywania muzyki, aby nagrywać głosy na żywo i dźwięki instrumentów. W połączeniu z dobrym mikrofonem, dźwięki mogą być nagrywane i edytowane w celu dalszego udoskonalenia i klarowności.

2. Dodaj efekty dźwiękowe do plików dźwiękowych:

Darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki umożliwia dodawanie efektów dźwiękowych i wtyczek. Umożliwia to dodawanie i tworzenie pogłosów, opóźnień, chorus, a nawet autotune.

3. Nagrywaj instrumenty wirtualne:

Instrumenty wirtualne mogą być również używane do nagrywania muzyki w darmowym oprogramowaniu do nagrywania muzyki, jeśli nie masz dostępu do prawdziwych instrumentów. Większość programów do nagrywania muzyki ma wbudowane wirtualne instrumenty do cyfrowego nagrywania dźwięku.

4. Edytuj i miksuj ścieżki audio:

Możesz edytować i miksować ścieżki audio za pomocą bezpłatnego oprogramowania do nagrywania muzyki, które można dodawać do projektów wideo. Aby poprawić jakość dźwięku, możesz ciąć, przenosić i przenikać elementy audio przed miksowaniem ścieżek audio.

5. Dodaj i utwórz pętle audio:

Dobre oprogramowanie do nagrywania muzyki zawiera cyfrową bibliotekę pętli audio, które możesz dodać do swoich utworów muzycznych. Możesz nawet użyć darmowego oprogramowania do nagrywania muzyki do tworzenia własnych pętli audio.

Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie do nagrywania muzyki?

Producenci potrzebują doskonałego oprogramowania do nagrywania muzyki, ponieważ pomagają tworzyć, nagrywać, edytować i eksportować dźwięk. Wyprodukowane audio może być używane przez profesjonalistów do wszelkiego rodzaju projektów wideo.

Istnieje wiele programów do nagrywania muzyki, ale wybór odpowiedniego zależy od rodzaju dźwięku, który chcesz nagrać. Oto kilka kluczowych punktów, na które należy zwrócić uwagę w oprogramowaniu do nagrywania muzyki:

1. Zgodność wtyczek audio:

Przed wybraniem odpowiedniego oprogramowania do nagrywania muzyki należy sprawdzić zgodność wtyczki audio. Mogą być dwojakiego rodzaju: natywne wtyczki dla komputerów osobistych i natywne dla komputerów Mac. Technologia Virtual Studio (VST) to najczęściej używana wtyczka kompatybilna z komputerami Mac i PC.

2. Obsługiwany system operacyjny:

Koniecznie sprawdź obsługiwane systemy operacyjne oprogramowania do nagrywania muzyki. Byłoby lepiej, gdyby darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki działało zarówno na komputerach Mac, jak i Windows.

3. Funkcje nagrywania dźwięku:

Oprogramowanie do nagrywania muzyki zawiera liczne funkcje, bibliotekę dźwięków i wtyczki, które mogą pomóc ulepszyć dźwięk.

4. Ceny i pakiety:

Darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki ma również wersję premium za pewną cenę z dodatkowymi funkcjami i zaletami. Porównaj ceny z funkcjami bezpłatnego oprogramowania, aby wybrać najlepszą.

5. Obsługa klienta:

Firmy zajmujące się nagrywaniem muzyki oferują obsługę klienta, która pomaga z dźwiękiem. Sprawdź, jakiego wsparcia możesz oczekiwać od firmy w przypadku pytań lub reklamacji.

Top 10 najlepszych darmowych programów do nagrywania muzyki!

Niezależnie od tego, czy chcesz nagrać podcast, piosenkę czy dowolny dźwięk, ważne jest, aby mieć odpowiednie oprogramowanie do nagrywania muzyki:

Tak więc, bez dalszych ceregieli, przejdźmy do listy 10 najlepszych darmowych programów do nagrywania muzyki dla systemu Windows 10.

Ableton Live

Najpopularniejszym oprogramowaniem do nagrywania muzyki na naszej liście rekomendacji jest Ableton Live. Zostało ono specjalnie zaprojektowane do nagrywania wysokiej jakości dźwięku, komponowania, aranżowania, miksowania i masteringu.

Program może być używany do nagrywania dźwięku i dodawania do niego wielu efektów oraz edycji ścieżek. Często jest aktualizowany o nowe funkcje. Obecna wersja to Ableton Live 10 z mnóstwem ulepszeń i nowych funkcji.

Cena Ableton Live 10:

Ableton Live 10 jest dostarczany z 30-dniową bezpłatną wersją próbną, wersją wprowadzającą, wersją standardową i wersją pakietową. Wersja intro kosztuje 99 $ i posiada wszystkie niezbędne funkcje. Standardowa funkcja kosztuje 449 USD z pełnymi funkcjami i dodatkami. Wersja pakietu to kompletne zintegrowane studio za jedyne 749 USD. Oferują nawet zniżki dla uczniów, nauczycieli i instytucji, które możesz sprawdzić na ich stronie internetowej.

Funkcje Ableton Live 10:

Niektóre z funkcji Ableton Live 10 to:

 • Audio-to-MIDI

 • Mapowanie MIDI i klawiszy

 • Regały

 • Instrumenty wirtualne

 • Świetne efekty dźwiękowe

 • Włącznik / wyłącznik automatyzacji globalnej

 • Grupowanie

Obsługiwane formaty audio:

Ableton Live 10 obsługuje pliki .wav, .aiff., .AIFF-C, .FLAC, OGG Vorbis, .mp3 i .mp4 oraz .m4a.

Obsługiwane platformy:

Ableton Live 10 jest dostępny dla systemów Windows i macOS.

Więcej informacji o oprogramowaniu znajdziesz tutaj!

Audacity

Audacity to darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki, które jest świetne dla początkujących, ponieważ ma mnóstwo efektów, wysokiej jakości dźwięk, załadowane wtyczkami i wiele funkcji edycji. Jest łatwy do zrozumienia, a kiedy już opanujesz podstawy programu, możesz nagrać dowolny dźwięk.

Możesz nawet produkować profesjonalny dźwięk studyjnej jakości, jeśli masz sprzęt pomocniczy do nagrywania dźwięku wysokiej jakości. Jedyną negatywną rzeczą w Audacity jest to, że ma zagracone menu, które utrudnia początkującym zrozumienie.

Cena Audacity:

Audacity to całkowicie darmowe oprogramowanie do nagrywania dźwięku typu open source.

Funkcje Audacity:

Niektóre z funkcji Audacity to:

 • Mnóstwo wbudowanych efektów

 • Darmowe pobieranie

 • Szeroka gama pomocnych wtyczek

 • Kompleksowa edycja dźwięku

 • Nagrywa wysokiej jakości dźwięk

 • Łatwa dostępność

 • Analiza spektrogramów

Obsługiwane formaty audio:

Audacity obsługuje pliki mp3, wav, AIFF, au i ogg.

Obsługiwane platformy:

Audacity jest dostępne dla systemów Windows, macOS, a nawet Linux.

Więcej informacji o oprogramowaniu znajdziesz tutaj! 

NCH ​​WavePad Audio

NCH WavePad Audio to kolejne bezpłatne oprogramowanie do nagrywania muzyki, które ma mnóstwo wspaniałych funkcji. Nie ma eleganckiego interfejsu, jak inne, ale jest łatwy w instalacji i nagrywania muzyki.

WavePad obsługuje wiele popularnych typów plików audio, które nie ograniczają możliwości edycji ograniczonej liczby plików audio. Jest to niezawodne i skuteczne narzędzie dla profesjonalistów do edycji i nagrywania ścieżek dźwiękowych do ich filmów i podcastów.

Cena NCH WavePad Audio:

NCH WavePad Audio jest dostępny w bezpłatnej wersji z ograniczonymi funkcjami, edycją standardową i edycją mistrzowską. Wersja standardowa ma dodatkowe funkcje za 60 USD, podczas gdy edycja master ma dostęp do pełnych funkcji za jedyne 99 USD. Oferują także zniżki, więc koniecznie je sprawdź.

Cechy NCH WavePad Audio:

Niektóre z funkcji NCH WavePad Audio to:

 • Narzędzia do szybkiej i precyzyjnej edycji dźwięku

 • Mnóstwo efektów dźwiękowych

 • Obsługa wtyczek DirectX i Virtual Studio Technology DLL (VST)

 • Funkcje przywracania dźwięku

 • Łatwy w użyciu interfejs

 • Analiza spektralna

Obsługiwane formaty audio:

NCH Wavepad Audio obsługuje formaty vox, gsm, WMA, real audio, au, aif, FLAC i Ogg.

Obsługiwane platformy:

NCH WavePad Audio jest dostępny dla systemów Windows i macOS.

Więcej informacji o oprogramowaniu znajdziesz tutaj!

Sound Forge Pro 13

Jeśli szukasz profesjonalnego oprogramowania do nagrywania dźwięku z potężnymi funkcjami edycji, to Sound Forge Pro 13 jest dla Ciebie. Ma mnóstwo wtyczek, niesamowite funkcje edycji dźwięku, a nawet obsługuje nagrywanie wielokanałowe.

Posiada niesamowity interfejs użytkownika przeznaczony dla profesjonalistów do wydajnego przetwarzania dźwięku. Nowa wersja ma nawet konfigurowalny interfejs, który możesz zmieniać zgodnie ze swoim stylem i zwiększać produktywność.

Cena Sound Forge Pro 13:

Sound Forge Pro 13 jest dostępny w 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej z ograniczonymi funkcjami. Pełna wersja kosztuje 299 USD dla systemu Windows i 249 USD dla systemu macOS. Od czasu do czasu oferują również zniżki, więc koniecznie je sprawdź.

Cechy Sound Forge Pro 13:

Niektóre z funkcji Sound Forge Pro 13 to:

 • Zaawansowane funkcje edycji audio

 • Wydajne przepływy pracy nagrywania

 • Nagrywanie znacznika czasu

 • Pasek przeglądu przebiegów

 • Konwersja wsadowa

 • Konfigurowalny interfejs

 • Obsługa dźwięku o wysokiej rozdzielczości

 • Nagrywanie jednym dotknięciem

Obsługiwane formaty audio:

Sound Forge Pro 13 obsługuje SWF, Real Media 9, WMA, AVI, AIFF, AIF i SND.

Obsługiwane platformy:

Sound Forge Pro 13 jest dostępny dla systemów Windows i macOS.

Więcej informacji o oprogramowaniu znajdziesz tutaj! 

Spek

Spek to darmowe oprogramowanie do nagrywania dźwięku typu open source, które jest łatwe do nauczenia i łatwe w użyciu. Pomaga producentom rozwiązywać problemy związane z dźwiękiem. Jego przetwarzanie sygnału jest bardzo szybkie, ponieważ przetwarza pliki audio przy użyciu kilku wątków.

Popularne formaty audio są również obsługiwane w Spek, a także w bibliotece FFMPEG. Pomaga analizować dźwięk za pomocą spektrogramu i jest dostępny w 19 różnych językach.

Cena Spek:

Spek jest całkowicie bezpłatną platformą do nagrywania i edycji dźwięku.

Funkcje Spek:

Niektóre z niesamowitych funkcji Spek to:

 • Szybkie przetwarzanie sygnału

 • Zapisuje spektrogram jako obraz

 • Obsługuje popularne formaty plików

 • Obsługuje biblioteki FFMPEG

 • Przeciągnij i upuść 

 • Wyświetla nazwę kodeka

 • Parametry sygnału audio

 • Zakres gęstości widmowej można regulować

Obsługiwane formaty audio:

Spek obsługuje formaty Vox, gsm, WMA, WAV, WMA, real audio, au, aif, FLAC i Ogg.

Obsługiwane platformy:

Spek jest dostępny dla systemów Windows, Unix i macOS.

Więcej informacji o oprogramowaniu znajdziecie tutaj! 

Traverso

Traverso to kolejne bezpłatne oprogramowanie do nagrywania muzyki, które można pobrać, aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane z nagrywaniem muzyki. Posiada łatwy w użyciu interfejs w połączeniu z innowacyjnymi skrótami myszy i klawiatury, które pomagają szybko wykonywać zadania nagrywania dźwięku.

Został opracowany dla początkujących, dzięki czemu mogą łatwo się uczyć i rozpocząć nagrywanie muzyki bez kłopotów. Sterowanie masteringowe Traverso, wydajny interfejs użytkownika i intuicyjne możliwości nagrywania sprawiają, że wyróżnia się on spośród innych.

Cena Traverso:

Traverso to darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki.

Cechy Traverso:

Niektóre z niesamowitych funkcji Traverso to:

 • Czysty i łatwy w użyciu interfejs

 • Intuicyjne skróty klawiaturowe i myszy

 • Nieniszcząca edycja

 • Praktycznie nieograniczona liczba utworów

 • Obsługuje popularne typy plików

 • Wiele backendów sterowników

 • Bezblokujące przetwarzanie dźwięku w czasie rzeczywistym

 • Funkcje nagrywania i edycji dźwięku

Obsługiwane formaty audio:

Traverso obsługuje wszystkie formaty audio obsługiwane przez libsndfile oraz FLAC, OGG, mp3 i WavPack.

Obsługiwane platformy:

Traverso jest dostępne dla systemów Windows, Linux, a nawet macOS.

Więcej informacji o oprogramowaniu znajdziecie tutaj! 

Wavosaur

Wavosaur to darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki, które ma świetne funkcje. Posiada wszystkie niezbędne funkcje do edycji audio, tworzenia pętli muzycznych, nagrywania, analizowania, a nawet konwersji wsadowej.

Wavosaur przetwarza pliki z filtrem plików wav i mp3, co czyni go wygodniejszym. Ponadto obsługuje wtyczki VST, przetwarzanie efektów w czasie rzeczywistym, wielokanałowe pliki WAV i sterownik ASIO.

Cena Wavosaura:

Wavosaur to darmowe oprogramowanie do nagrywania muzyki.

Cechy Wavosaura:

Niektóre z niesamowitych funkcji Wavosaur to:

 • Wiele interfejsów dokumentów

 • Funkcje edycji audio

 • Dokładna reprezentacja przebiegu

 • Efekty VST

 • Mnóstwo opcji przetwarzania

 • Konwersja głębi bitowej

 • Usunięcie wokalu

 • Tworzenie pętli

 • Przetwarzanie wsadowe

Obsługiwane formaty audio:

Wavosaur obsługuje wtyczki VST, sterownik ASIO, wielokanałowe pliki wav, przetwarzanie efektów w czasie rzeczywistym.

Obsługiwane platformy:

Wavosaur jest dostępny tylko dla systemu Windows.

Więcej o oprogramowaniu znajdziecie tutaj! 

Ocenaudio

Ocenaudio to darmowe, wieloplatformowe oprogramowanie do nagrywania dźwięku, które ma wiele niesamowitych funkcji do edycji dźwięku. Na początku jest to trochę skomplikowane, ale wykonuje wszystkie niezbędne zadania związane z nagrywaniem dźwięku.

Jest bardzo intuicyjny i ma prosty, łatwy w użyciu interfejs. Ma nawet potężną bibliotekę opracowaną w celu uproszczenia edycji audio.

Cena Ocenaudio:

Ocenaudio to darmowe oprogramowanie do nagrywania dźwięku.

Cechy Ocenaudio:

Niektóre z niesamowitych funkcji Ocenaudio to:

 • Obsługa wtyczek VST

 • Nagrywanie dźwięku i ekranu

 • Analiza widma dźwięku

 • Podgląd efektów w czasie rzeczywistym

 • Obsługa wielu platform

 • Szybka i wydajna edycja dużych plików

Obsługiwane formaty audio:

Ocenaudio obsługuje vox, gsm, WMA, wav, .wma, .ogg i .flac.

Obsługiwane platformy:

Ocenaudio jest dostępna dla systemów Windows, macOS, a nawet Linux.

Więcej o oprogramowaniu znajdziecie tutaj! 

PreSonus Studio One

PreSonus Studio One to kolejne profesjonalne oprogramowanie do produkcji dźwięku, stworzone do wygodnego nagrywania i edycji dźwięku. Posiada płynne narzędzia do edycji dźwięku, które zwiększają wydajność dźwięku.

Posiada zaawansowane instrumenty wirtualne, wydajny interfejs użytkownika i intuicyjne narzędzia do edycji dźwięku, które pomagają dostosować dźwięk i poprawić jego jakość.

Cena PreSonus Studio One:

PreSonus Studio One jest dostępny w trzech wersjach: bezpłatnej, Artist i Professional. Darmowa wersja jest dostępna przez 30 dni, a wersja artystyczna kosztuje 99 USD i ma dodatkowe funkcje i narzędzia do edycji dźwięku. Podczas gdy wersja Professional kosztuje 399 USD, która ma profesjonalne funkcje nagrywania i edycji dźwięku.

Cechy PreSonus Studio One:

Niektóre z niesamowitych funkcji PreSonus Studio One to:

 • Zaawansowane narzędzia do edycji dźwięku

 • Wirtualne instrumenty

 • Zaawansowane zarządzanie grupą

 • Chord Track

 • Spójny przepływ pracy

 • Wypróbuj jeden XT

 • Edytor wzorców

Obsługiwane formaty audio:

PreSonus Studio One obsługuje format Broadcast wav, AIFF, Ogg Vorbis i dźwięk FLAC. Pliki MP3 są automatycznie konwertowane na wav.

Obsługiwane platformy:

PreSonus Studio One jest dostępne dla systemów Windows i macOS.

Więcej o oprogramowaniu znajdziecie tutaj! 

Adobe Audition

Adobe Audition to najbardziej zaawansowane oprogramowanie do nagrywania muzyki dla profesjonalistów. Przenosi edycję audio na wyższy poziom dzięki profesjonalnym funkcjom. Ma mnóstwo niesamowitych funkcji, które mogą poprawić jakość dźwięku w mgnieniu oka.

Jest to profesjonalne oprogramowanie do edycji dźwięku i dlatego wymaga dużo czasu na naukę, ponieważ nie jest przeznaczone dla początkujących. Gdy już to zrozumiesz, możesz bezproblemowo nagrywać profesjonalny dźwięk do swoich projektów!

Cena Adobe Audition:

Adobe Audition oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym kosztuje 20,99 USD miesięcznie. Możesz nawet kupić pakiet Creative Cloud za jedyne 52,99 USD miesięcznie i mieć dostęp do wszystkich aplikacji Adobe.

Funkcje Adobe Audition:

Niektóre z niesamowitych funkcji Adobe Audition to:

 • Efekty DeReverb i DeNoise

 • Zaawansowane możliwości odtwarzania i nagrywania

 • Profesjonalny wielościeżkowy interfejs użytkownika

 • Wzmocnienie na klipie i skalowanie przebiegu

 • Renowacja audio

 • Szybsza i precyzyjna edycja

 • Rozciąganie klipów w czasie rzeczywistym

 • Kolory inteligentnych ścieżek

 • Kanalizacja niestandardowa

Obsługiwane formaty audio:

Adobe Audition obsługuje AAC (w tym HE-AAC) AIF, AIFF i AIFC.

Obsługiwane platformy:

Adobe Audition jest dostępny dla systemów Windows i macOS.

Więcej o oprogramowaniu znajdziecie tutaj!