WASZA SCENA MUZYCZNA

11 pomysłów na wideo na YouTube dla muzyków!

Jeśli jesteś muzykiem, który chce, aby świat usłyszał Twoją muzykę, umieszczenie jej na YouTube jest koniecznością! Przesyłając swoją pracę na najpopularniejszą platformę wideo na świecie, twój talent może dotrzeć do milionów słuchaczy. 

Oto 11 pomysłów na filmy na YouTube, za pomocą których możesz udostępniać swoją muzykę i pokazać swoją kreatywność! 

 Koncerty na żywo

Surowy talent, który jest nieedytowany i nieoszlifowany, może mieć ogromny wpływ na twoich odbiorców. W powyższym filmie William Singe i Alex Aiono wykonują mashup na żywo od początku do końca bez przerwy. Ten rodzaj wydajności „wszystko w jednym ujęciu” jest jeszcze bardziej imponujący, gdy jest bezbłędny. Jeśli masz to, czego potrzeba, aby wykonywać swoją muzykę od początku do końca bez przerwy, spróbuj nagrać samemu występ na żywo.

Coveruj w niestandardowy sposób znane klasyki!

Chociaż w krótkim okresie możesz zyskać wiele wyświetleń, obejmując popularną piosenkę, która obecnie znajduje się na topowych listach, może się okazać, że liczba wyświetleń znacznie spadnie za kilka lat, gdy piosenka straci na znaczeniu w popkulturze. Z drugiej strony, klasyczne utwory są ponadczasowe i ich wykonanie może nawet przyjemnie wywołać nostalgię u wielu słuchaczy. Na powyższym filmie Daniela Andrade i HanByul Kang pięknie coverują klasyk jazzu z 1934 roku „Stars Fell on Alabama”. Czy masz jakieś ulubione stare klasyki?  

Zaprezentuj popularną piosenkę z własnymi tekstem! 

Jak wspomniano powyżej, coverowanie popularnego utworu, który obecnie znajduje się na topowych listach, może przynieść wiele wyświetleń. Ale ponieważ wielu ludzi robi tylko proste covery piosenek, jeśli zrobisz to samo, będziesz rywalizować o uwagę z wieloma innymi muzykami. Twórcze przepisanie tekstu piosenki, którą zdecydujesz się nagrać, to jeden ze sposobów, w jaki możesz wyróżnić swój cover spośród wszystkich innych. Na powyższym wideo wykonawca twórczo śpiewa cover utworu „Rude” MAGIC! z perspektywy ojca w utworze!

Wykonaj popularną piosenkę z innego gatunku!

Innym sposobem na wyróżnienie swojego coveru spośród wielu innych coverów jest zmiana gatunku. Niezależnie od tego, czy każdemu podoba się wybrany przez Ciebie gatunek, niewątpliwie ciekawie jest usłyszeć znajomą piosenkę w tak inny sposób. Postmodern Jukebox przekształca wiele obecnych piosenek w stare gatunki muzyczne. Zobacz ich jazzową wersję utworu „All About That Bass” Meghan Trainor!

Pokaż swoje muzyczne zdolności adaptacyjne poprzez wiele gatunków!

Profesjonalni muzycy przeważnie trzymają się mniejszej liczby gatunków muzycznych, aby nie pozostawiać słuchaczy zdezorientowanych co do tego, kim są jako muzycy. Czasami może to być dość przewidywalne i nudne. Przełączanie się między wieloma gatunkami może być niezwykle interesujące, zwłaszcza jeśli w jednym filmie jest wiele gatunków. W powyższym filmie raper Mac Lethal bada 27 stylów rapu!

Zagraj popularną piosenkę instrumentem muzycznym (lub kilkoma)!

Jeśli nagrywasz popularną piosenkę z instrumentem muzycznym, możesz nie tylko uzyskać wiele opinii od osób wyszukujących Twój utwór, ale także uzyskać wiele opinii od osób szukających Twojego instrumentu. W powyższym filmie Lily Liu wykonuje „See You Again” na swojej Cytrze!

Graj na swoim instrumencie muzycznym w wyjątkowy sposób!

Podobnie jak wykonanie znanej piosenki z innego gatunku może być odświeżające i interesujące dla słuchaczy, tak samo granie na znanym instrumencie muzycznym w inny sposób może dać ten sam efekt. Powyższy film to klasyczny film na YouTube, w którym Greg Pattillo gra na flecie, jednocześnie robiąc beatbox!

Zagraj  popularną piosenkę, używając dziwnych (niemuzycznych) obiektów!

Ponieważ muzyka jest połączeniem nut, możesz praktycznie tworzyć muzykę z wszystkiego, co ma wysokość, czyli ze wszystkiego, co wydaje dźwięk. Dzięki mocy edycji i manipulacji wysokością dźwięku możesz tworzyć fascynujące covery instrumentalne, takie jak 99 Red Balloons Andrew Huanga!

Stwórz remiks!

Większość pomysłów, które wymieniamy na tej liście, dotyczy wzięcia czegoś już istniejącego i przekształcenia tego w coś nowego. Podobnie, remiks jest utworem muzycznym, który przekształcasz w „swój”. Ale zamiast wykonywać swoją muzykę w inny i interesujący sposób, remiksowanie polega na tworzeniu muzyki cyfrowej za pomocą oprogramowania do produkcji muzyki. W powyższym filmie C2C remiksuje „Superstition” Steviego Wondera!

Zrób układ Acapella!

Większość piosenek w radiu zawiera różne rodzaje dźwięków, dlatego trudno jest po prostu docenić i cieszyć się dźwiękiem ludzkiego głosu. Z kolei aranżacje Acapella są próbą odtworzenia muzyki za pomocą samego głosu. Twój własny głos to instrument muzyczny, którego możesz używać na wiele różnych sposobów, aby tworzyć różnego rodzaju niepowtarzalne dźwięki. Mike Tompkins to osoba, która odcisnęła swoje piętno na YouTube jako muzyk acapella!

Samouczek muzyczny

YouTube to miejsce, do którego często wybierają się ludzie, którzy chcą się nauczyć czegoś, w tym muzyki. W powyższym filmie Anna-Maria Hefele wyjaśnia, jak działa polifoniczny śpiew alikwotowy!