WASZA SCENA MUZYCZNA

Topowi artyści, którzy swoją muzyczną przygodę zaczęli na YouTube!

YouTube nie jest niczym nowym, ale tak bardzo wpłynął na nasze pokolenie, że nawet niektóre z największych gwiazd zawdzięczają mu karierę. Niezależnie od tego, czy prezentujesz oryginalne single, czy covery, miliardy wyświetleń, które strona gromadzi co miesiąc, stanowią całkiem potężną potencjalną publiczność. Naprawdę nigdy nie wiadomo, kto może w końcu obejrzeć Twój film.

Tori Kelly i James Bay to doskonałe przykłady. Obaj artyści odnieśli sukces na YouTube i zostali połączeni w specjalnym duecie na koncercie podczas Grammy. Ci artyści dziś są popularnymi gwiazdami, ale nie tak dawno temu byli jak wszyscy inni muzycy i wokaliści – walczącymi o spełnienie swoich marzeń. Obejrzyj poniższe filmy z przeszłości i zobacz, jak daleko zaszli Twoi ulubieni piosenkarze – gwarantujemy, że pokochasz ich o wiele bardziej!

5 Seconds of Summer

5 Seconds of Summer rozwijało się jednocześnie na Facebooku i Twitterze, ale to ich kanał na YouTube spowodował, że zostali zakontraktowani. To wydarzenie na zawsze zmieniło ich życie!

Carly Rae Jepsen

Pamiętasz, jak powtarzałeś „Call Me Maybe”? Najwyraźniej tak zrobili Justin Bieber i Selena Gomez . Carly wydała piosenkę we wrześniu 2011 roku w Kanadzie. Kilka miesięcy później Justin znalazł to, nakręcił wideo z synchronizacją ust i opublikował na Twitterze swoim fanom. Poza tym, że piosenka stała się szalenie wirusowa, Scooter Braun nie mógł oprzeć się zdecydowanej rekomendacji Justina i od razu podpisał kontrakt z Carly. Solidny dowód na to, że wystarczy jeden niesamowity film, aby rozpocząć karierę.

Tori Kelly

Pomimo silnej krytyki, którą Tori Kelly przyjęła podczas udziału w American Idol, nie pozwoliła, by negatywność ją przygnębiła. Zamiast tego robiła swoje i w prawdziwy sposób na YouTube zaczęła tworzyć muzykę ze swojej sypialni. Jej wirusowe filmy w końcu dotarły do nikogo innego jak Scootera Braun!. Teraz występuje na Grammy i jest sławna! 

Shawn Mendes

Czy możesz uwierzyć, że był czas, kiedy Shawn brał udział w konkursach coverowych ?! Od tamtej pory zdobył tak wiele serc!

James Bay

James jest artystą dyskretnym, ale nie można zaprzeczyć, że jego muzyka ma silny wpływ. Przed podpisaniem kontraktu był tylko przeciętnym muzykiem grającym koncerty 5 razy w tygodniu . Dzięki jego skromnym obserwacjom w mediach społecznościowych jasne jest, że nigdy nie zajmował się niczym innym, jak tylko swoją muzyką. Ta surowa pasja, ciężka praca i doświadczenie jakie zebrał dużo koncertując jest zdecydowanie tym, co doprowadziło go do tego miejsca, gdzie jest dzisiaj!

Alessia Cara

Chociaż przez jakiś czas trzymała się tego dla siebie, pozaszkolne zajęcia Alessii polegały na zamieszczaniu charakterystycznych, akustycznych coverów jej ulubionych piosenek. Założycielowi EP Entertainment jego córka pokazała wideo Alessii . Dało jej to możliwość nagrywania dem, więc cały jej kolejny rok był całkowicie skupiony na jej muzyce. Teraz, wraz z jej debiutanckim albumem, który plasuje się na szczycie list przebojów, odświeża się, że niewiele się zmieniło. Sposób, w jaki „oświetla” swoje oficjalne teledyski, wciąż przypomina sposób, w jaki wystawiła go prawie 4 lata temu.

Justin Bieber

Niewątpliwie najsłynniejsza gwiazda YouTube wszechczasów, nawet Justin musiał gdzieś zacząć. To było bardzo „So Sick” wideo Justina z lokalnego konkursu wokalnego, w które Scooter Braun przypadkowo kliknął. Tak narodził się „Bieber Fever”!

Charlie Puth

To właśnie wideo doprowadziło do odkrycia Charliego! Wykonywanie utworów Adele nie jest łatwe! Przed wydaniem Nine Track Mind piosenkarz i autor tekstów był typowym dzieckiem z college’u. Studiował w prestiżowej Berklee College of Music, co naturalnie zapewniło mu doskonałą formę do tworzenia filmów na YouTube.

The Weeknd

Nazwa i muzyka The Weeknd były początkowo zagadką – tylko statyczne obrazy pojawiały się we wszystkich jego wcześniejszych teledyskach. (Jego konto wciąż nazywa się „xoxxxoooxo”). W międzyczasie był w stanie zdobyć imponujących fanów, udowadniając, że jego  wspinanie się na listy przebojów opierało się wyłącznie na jego charakterystycznym głosie. Całkowicie na to zasłużył!

Pentatonix

Grupa, która udowodniła, że konsekwencja w działaniu jest najważniejsza! Poza kreatywnymi mashupami Pentatonix to totalny przełom na YouTube. Ich aranżacje hitów sprawiają, że muzyka, która już jest i tak wyjątkowa, jest jeszcze lepsza! Mając na swoim koncie dwie nagrody Grammy, grupa dała do zrozumienia, że ten gatunek muzyki nigdzie się nie wybiera!

Ed Sheeran

Wszystko, co zrobił Ed, to próba bycia najbardziej znanym muzykiem wszechczasów. Zarówno jego występy na ulicy, jak i w domowym zaciszu są inspiracją dla wszystkich początkujących artystów!