WASZA SCENA MUZYCZNA

Strony internetowe do pobrania bezpłatnej muzyki w tle!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd pochodzi muzyka w tle Twojego ulubionego filmu na YouTube? Utwór objęty licencją Creative Commons to utwór stworzony do publicznego użytku i konsumpcji. Oznacza to, że możesz korzystać z muzyki w dowolny sposób. To jest miejsce, w którym najlepsze filmy z YouTube zwykle trafiają do ich potrzeb muzycznych w tle.

Chociaż być może już wiesz, że sama platforma YouTube ma bibliotekę audio, która zawiera nieodpłatne efekty dźwiękowe i ścieżki muzyczne, których możesz używać jako bezpłatnej muzyki w tle do swoich filmów w YouTube. W tym artykule zajmiemy się czymś więcej na temat bezpłatnego pobierania muzyki w tle. Udostępnimy Ci strony internetowe, które umożliwiają pobieranie bezpłatnego tła do filmów. Mam nadzieję, że łatwo znajdziesz ulubione tło muzyczne do swoich filmów.

Jamendo

Witryna z muzyką Jamendo umożliwia nie tylko pobieranie darmowej muzyki, ale także przesyłanie i udostępnianie swojej muzyki. Jako otwarta społeczność możesz znaleźć darmową muzykę w tle z różnych gatunków, takich jak pop, rock, emocje, hip-hop, jazz i chill out. Ta bezpłatna witryna pobierania w tle jest ogromnym źródłem plików muzycznych, zawierających utwory z różnych lokalizacji, a także utwory w wielu różnych językach. Możesz korzystać z funkcji radia w tej witrynie pobierania muzyki, która umożliwia odtwarzanie określonego gatunku, na przykład stacji radiowej.

Freesound

Ta wspólna baza danych umożliwia osobom z całego świata pobieranie dźwięków otoczenia, dźwięków syntetyzowanych lub dźwięków instrumentalnych na licencji Creative Commons. Możesz wyszukiwać bezpłatną muzykę w tle za pomocą słów kluczowych, a ponadto możesz dodać własne dźwięki i efekty.

Kompoz

To kolejna witryna, która podkreśla ducha współpracy. Jedną z fajnych funkcji tej strony jest sposób, w jaki możesz pobrać coś, co zostało już przesłane, dodać do tego swój własny dźwiękowy spin, a następnie przesłać to ponownie.

SoundCloud

To niezwykle popularna baza danych i nietrudno zrozumieć, dlaczego tak jest. Istnieje specjalna sekcja Creative Commons, która umożliwia pobieranie i używanie utworów przesłanych do witryny przez innych użytkowników.

BeatPick

Zauważ, że większość utworów na tej konkretnej stronie ma charakter instrumentalny. Niemniej jednak spodoba Ci się układ odtwarzacza muzyki BeatPick, który daje również możliwość pobierania utworów dostosowanych do twoich celów.

Vimeo

„Poczekaj minutę!” mówisz: „Vimeo to witryna z filmami”. Masz rację, ale jest to także świetne miejsce do szukania darmowej muzyki do filmów. Upewnij się, że korzystasz ze szczegółów dostarczonych przy każdym pobieraniu, gdy podajesz nazwisko wykonawcy, a utwór należy do Ciebie i możesz go używać według własnego uznania.

ArtistServer

Z ponad 10 000 dostępnych utworów, nie ma wątpliwości, że jest to ogromna baza danych zarówno dla miłośników muzyki, jak i twórców. Rejestracja w serwisie jest bardzo prosta, a do przejrzenia jest mnóstwo gatunków.

CCTrax

To kolejna baza danych, która oferuje odwiedzającym ogromny wybór muzyki, która uzupełnia ich filmy na YouTube. Jednak warto również zauważyć, że ta baza danych jest popularna z prostego powodu, że wiele muzyki, którą można tu znaleźć, to rzeczy, których nie można znaleźć nigdzie indziej.

Uwaga: upewnij się, że masz uprawnienia

Oczywiście, z technicznego punktu widzenia, możesz użyć dowolnej piosenki jako tła swojego filmu na YouTube. Jednak jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu treści dla YouTube, ważne jest, aby zrozumieć wartość koncepcji Creative Commons. Pod koniec dnia chcesz mieć absolutną pewność, że masz pełne pozwolenie na wykorzystanie utworu w takiej postaci, w jakiej zamierzasz go wykorzystać.

Jeśli nie masz pełnego pozwolenia, jest z tym kilka problemów. Przede wszystkim kradniesz czyjąś pracę. Jeśli nie uznasz tej osoby za jej pracę, to jest jeszcze gorsze. Jednak nawet jeśli uznasz źródło i nie masz pozwolenia, nadal otwierasz się na potencjalne problemy. Ważne jest, aby szanować życzenia artysty.

Należy również pamiętać, że jeśli szukasz darmowej muzyki w tle do filmów na YouTube, pozwolenie na użycie utworu oznacza, że nie musisz martwić się o grzywny czy inne bóle głowy. Nie tylko szanujesz artystę. Unikniesz także późniejszych problemów.