WASZA SCENA MUZYCZNA

Najciekawsze albumy: listopad 2020.

Dobra muzyka to antidotum na każdy jesienny dzień. Możemy dzięki niej odpocząć, złapać dystans, odetchnąć. Muzyka dodaje nam także energii do życia i pomaga znaleźć właściwy balans w życiu. Sprawdźcie jakie albumy pojawiły się w listopadzie. To dawka świetnej muzyki, którą warto poznać! Zapraszamy! 🙂

AC/DC - POWER UP

W połowie listopada kultowi rockowcy zaprezentowali 17. studyjny album w swojej karierze. Album wyprodukowany przez Brendana O’Briena, który nadzorował ostatnie dwie płyty zespołu, został nagrany w Vancouver. Album jest pierwszym albumem zespołu od czasu Rock Or Bust z  2014 roku  i oznacza powrót wokalisty Briana Johnsona, perkusisty Phila Rudda i basisty Cliffa Williamsa, z których wszyscy opuścili AC / DC przed, w trakcie lub po towarzyszącej trasie koncertowej wspierającej  Rock Or Popiersie.  Niestety, jest to pierwszy album zespołu od czasu śmierci gitarzysty Malcolma Younga, album powstał w hołdzie dla niego. Piosenki, które wszystkie zostały napisane przez nieżyjącego już Younga i jego młodszego brata Angusa, pochodzą z obszernego katalogu niewydanych piosenek, z których większość została napisana podczas sesji do 2008  Black Ice. 

Little Mix - Confetti

Popowa czwórka wydała na początku listopada szósty album. Jest to pierwszy krążek od czasu przejścia z SyCo Simona Cowella do wytwórni Sony RCA. 

Album będzie zawierał przeboje „Break-Up Song” i „Holiday”, a wśród ich współpracowników MNEK i twórca hitów Camille Purcell!

McFly - Young Dumb Thrills

Czwórka popowo-punkowa wydaje szósty album i pierwszy nowy LP od ponad dekady. 

Album został wyprodukowany przez frontmana Jasona Perry’ego, a także współautora Danny’ego Jonesa. Na albumie wystąpili gościnnie Mark Hoppus z Blink-182 i Rat Boy z gatunku indie. 

Album, który jest pierwszym albumem zespołu dla nowej wytwórni BMG, zwiastuje powrót do bardziej surowego, bardziej organicznego brzmienia, z piosenkami komponowanymi w studio w trakcie ich nagrywania!

Kylie Minogue - Disco

Po wydanym w 2018 roku albumie „ Golden” w stylu country , piosenkarka powraca ze zmianą kierunku i klasycznym disco!

Napisany i nagrany w dużej mierze przez Zoom, z nagraniami Minogue w domu album, zawiera pomoc produkcyjną ze strony zespołu twórców hitów BiffCo i Fiony Bevan, którzy pomogli Edowi Sheeranowi napisać ogromny hit „Little Things” dla One Direction. 

The Cribs - Night Network

Power-popowe trio Wakefield powraca z ósmym studyjnym albumem, pierwszym od czasu 24-7 Rock Star S ** t 2017  

Choć album powstał we własnym zakresie po raz pierwszy, został nagrany w Foo Fighters Studio 606 w Los Angeles wiosną 2019 roku z inżynierem Jamesem Brownem i częstym współpracownikiem Johnem O’Mahony.

Paloma Faith - Infinite Things

Piosenkarka nawiązuje do The Architect z 2017 roku,  to piąty album w jej dotychczasowej karierze. 

YUNGBLUD - Weird!

Hiperaktywny pop-rockowiec w połowie listopada zaprezentował swój nowy album.

Wśród współpracowników są Matt Schwartz i Zakk Cervini, częsty współautor wokalisty, mający na swoim koncie m.in. All Time Low i Black Veil Brides. 

Zapowiadany jako bardzo osobisty album, pokazuje wokalistę w różnych i bogatych formach muzycznych. 

Smashing Pumpkins - CYR

W przeciwieństwie do pierwszej części, tym razem frontman Billy Corgan produkuje samodzielnie i nie szczędzi kosztów, a album zawiera 20 kawałków i 72 minuty długości.

Jest to pierwszy podwójny album zespołu od czasu kultowego Mellon Collie and the Infinite Sadness z 1995 roku  

Gary Barlow - Music Played By Humans

Artysta wydaje swój pierwszy solowy album od siedmiu lat. 

Album został nagrany z 80-osobową orkiestrą, a Barlow współpracuje z Michaelem Buble, kolumbijskim piosenkarzem Sebastianem Yatrą, Beverley Knight, Alesha Dixon, Jamesem Cordenem, Chilly Gonzalesem, Ibrahimem Maaloufem, Barrym Manilowem i Avishai Cohenem. 

Album uznany przez Barlowa za „bardzo pozytywny” pojawi się pod koniec listopada. 

Jamie Cullum - The Pianoman At Christmas

Jazzman powraca z nową świąteczną kolekcją. 

Krążek został nagrany przez pięć dni w Abbey Road Studios, z producentem Gregiem Wellsem, najlepiej znanym z pracy nad  The Greatest Showman,  album zawiera 10 nowych utworów, wszystkie w świątecznym klimacie.