WASZA SCENA MUZYCZNA

MDRUMMER - "Optymistycznie" - recenzja.

Na naszym portalu pisaliśmy już o premierze piosenki „Optymistycznie” – zespołu MDRUMMER. Dziś pora na recenzję! 

Perkusista Mariusz Dzwonek założył projekt z powodu przerwy i pandemii, dzięki temu na polskiej scenie pojawił się zespół rockowy, który tworzy zgrana „paczka” muzyków, doskonale współpracujących i wiedzących, co chce osiągnąć na rynku muzycznym. Panowie serwują nam muzykę rockową, prostą, lecz niebanalną, z tekstami o czymś. 

Dziś nie wypada nam podejść do sprawy inaczej niż „Optymistycznie” – jak w tytule piosenki, o której więcej napiszemy za chwilę. A teraz posłuchajcie! 🙂 

Tęskniliśmy za taką muzą!

Muzyka w Polsce rozkwita, zmienia się, przemija. Pozostają jednak schematy, od których trudno odejść. Myślę tutaj o muzyce, która kojarzy się po prostu „dobrze”. Do takich korzeni sięga w swojej twórczości MDRUMMER. Kiedy posłuchałem piosenki „Optymistycznie”, pierwsze, na co zwróciłem uwagę to wokal. To taki głos, który od razu kojarzy się Wam z klasycznym rockiem lat 80 i 90. Wokalista śpiewa w sposób „wolny”, bez spiny, z charakterystycznym piaskiem i zadziornością. Ma też konkretną misję do spełnienia w tekście: poprawić nam humor, dać nadzieję na przyszłość – stąd tytuł utworu. Uwielbiam proste rockowe granie, do którego mam słabość. Postać Mariusza skojarzyła mi się ze świętej pamięci Andrzejem Siewierskim z Azyl P. To taki charakterystyczny typ frontmana, który wchodzi na scenę i robi „swoje”, bez ogródek. Do czego muzycznie możemy porównać singiel „Optymistycznie”? Z pewnością do takich grup jak IRA, Kobranocka, czy Oddział Zamknięty. Elementem powodującym to skojarzenie jest między innymi klawisz w tle, który dodaje pełni brzmienia i „ociepla” całość. 

"Oddział zamknięty", ale nie dla MDRUMMER!

Dla grupy MDRUMMER to zdecydowanie oddział otwarty! Bowiem, to dopiero namiastka tego, co szykuje na rok 2021 grupa Mariusza Dzwonka. Zabawa słowna, jaką zastosowałem w nawiązaniu do wspaniałej polskiej grupy rockowej – Oddział Zamknięty, nie jest przypadkowa. Słuchając „Optymistycznie” wyobraźcie sobie wokalistę w repertuarze OZ. Pasuje jak ulał?! Tak, to właśnie dlatego, dzięki muzyce MDRUMMER możemy poczuć klimat koncertów grup z regionu radomskiego czy warszawskiego, grających przed publicznością wiwatującą pod sceną. Piosenka „Optymistycznie” to bowiem hołd dla rocka, jasnego i czytelnego, w klasycznym wydaniu. Ten utwór sprawia, że przypominasz sobie o wolności, pierwszej miłości, kumplach, przyjaźniach. To właśnie takie uczucia wzbudził we mnie ten numer! 

Współpraca dla wspólnego efektu!

Muzycznie można wrócić myślami także do zespołu Maska, który już niestety nie istnieje. Dużo podobieństwa. Rock, rock, rock… i nic więcej nie trzeba do szczęścia, pulsujący bas, gitary, które koją serducho! Perkusja w stylu wspomnianego już wcześniej Azyl P. nadająca całokształt utworu. Teledysk do piosenki powstał przy współpracy z Prezydentem Miasta Starachowice – Markiem Materek i został nakręcony w pięknym miejscu, w otoczeniu Pałacu Schoenbergów. To świetnie, że zespół znalazł wsparcie w mieście, z którego się wywodzi. Dzięki temu finalny efekt jest naprawdę przyjemny! Sięgnijcie po kawałek „Optymistycznie” gdy „macie doła”, lub gdy czas pandemii daje Wam w kość! Między innymi z tego powodu powstała ta piosenka, byśmy pamiętali, by zawsze starać się patrzeć na życie… „Optymistycznie”! 🙂 

MDRUMMER - zapamiętajcie tę nazwę!

Warto wspomnieć, że projekt tworzą znakomici i doświadczeni muzycy. Skład zespołu tworzą: Mariusz Dzwonek – śpiew, gitara, Bartłomiej Jaros – gitara, Robert Janik – instrumenty klawiszowe, Paweł Nowak – gitara basowa i Bartosz Sitek – perkusja. Zapamiętajcie tych gości, jeszcze dużo mogą namieszać na polskiej scenie rockowej!

Tymczasem zapraszamy Was na oficjalny Facebook MDRUMMER oraz na oficjalną stronę internetową MDRUMMER. Koniecznie zasubskrybujcie także oficjalny YouTube projektu! 

Polecamy! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna