WASZA SCENA MUZYCZNA

Piotr Gawarecki - wokalista, kompozytor, producent muzyczny, przybysz z innej planety mieszkający w Warszawie.

Swoją przygodę z muzyką Piotr zaczął już w wieku 10 lat od grania w musicalach i spektaklach muzycznych. Uczył się w szkołach musicalowych i uczęszczał na zajęcia prywatne, rozwijając swój warsztat wokalny pod okiem profesjonalistów. Piotr zawsze jednak czuł zamiłowanie do przetworzonych i przestrzennych brzmień, dlatego jego droga artystyczna poszła w zupełnie innym kierunku, jakim jest muzyka elektroniczna i muzyka etniczno-medytacyjna. Pierwsze koncerty z muzyką autorską  zaczynał grać już w wieku 15 lat, w Warszawskich klubokawiarniach. We wczesnych latach zdobył kilka nagród i wyróżnień na różnego rodzaju konkursach i festiwalach, choć zamiast startowania w konkursach wolał siedzieć w swoim studiu i kleić nowe utwory! 🙂 W międzyczasie odnalazł w sobie „żyłkę” pedagogiczną i zaczął uczyć emisji głosu (wokalu) w domu kultury na Warszawskim Targówku. Aktualnie jest to jego praca i jedna z największych pasji, zaraz po tworzeniu własnej muzyki i koncertowaniu. Piotrek cały czas kształci się w kierunku wokalnym, a w przyszłości chce zdobyć tytułu doktora, z dziedziny wokalistyki rozrywkowej. Trzymamy kciuki! 

Autor fotografii: Agata Nowakowska

Świat muzyczny Piotra jest bardzo różnorodny!

Wokalista w 2018 roku wraz ze swoją dziewczyną postanowili założyć duet muzyczny MELODILALIA, tworząc materiał  w klimatach Trip-Hop, Downtempo, Ambient i łącząc te gatunki z elementami muzyki etnicznej – obecnie są w trakcie zbierania funduszy na wydanie debiutanckiej płyty. 

Ostatnimi czasy Piotr wpadł w nurt muzyki medytacyjnej i jazzowo-etnicznej, stworzył projekt „Duszy Śpiewanie”, w którym można usłyszeć instrumenty takie jak: tankdrum, misy tybetańskie, tingshe, deszczownice. Wspólnie ze swoimi wspaniałymi muzykami nagrywa materiał, który następnie aranżuję i publikuje, co dwa tygodnie w sieci. W swoim głosie artysta poszukuje coraz to nowych barw, inspirując się plemiennymi i ludowymi brzmieniami, łącząc to wszystko z efektami elektronicznymi dodającymi przestrzeni, które w muzyce ceni sobie najbardziej. Jak mówi nam w rozmowie Piotrek: „Czuję się trochę jak wokalista zesłany z innej planety, może nawet galaktyki, ponieważ im coś jest dziwniejsze i nieoczywiste, tym głębiej dotyka mojego wnętrza”. 

Faktycznie, można to usłyszeć w kompozycjach i aranżacjach Piotra, na co bardzo zwróciliśmy uwagę, przy naszej ocenie konkursowej, o czym nieco później! 🙂 

Autor fotografii: Agata Nowakowska

Sztuka ambientu nie jest mu obca!

Piotr lubi jak „się dzieje”. Ciągle poszukuje w muzyce nowych bodźców i inspiracji, wprowadza do swojej twórczości niebanalne pomysły, wyszukane instrumenty, tak by forma artystyczna, którą przedstawia była różnorodna i zaskakująca. Jest to muzyk konsekwentny w swoich celach, planuje i realizuje, wszystko to, co przyjdzie mu do głowy. Jest bardzo pomysłowym wokalistą, który nie lubi prostych rozwiązań. Jego poczynania w branży muzycznej przypominają mi innego artystę, którego miałem okazję poznać i posłuchać – Michała Rudasia. Świat artystyczny, który cechuje Piotra, jest otwarty, nie ma granic, podobnie jak Michała. Jest to wokalista odważny, lubi łączyć ze sobą różne gatunki, od muzyki musicalowej po muzykę elektroniczną, gdzie jego artystyczne „ja” zostaje w pełni zachowane. Luźne kompozycje i „plamy” dźwiękowe, które zostawia po sobie na scenie, to ślady jego artystycznej drogi, którą konsekwentnie podąża! 

Magia na scenie!

Wielkość artysty cechują jego występy na żywo. Wtedy możemy zweryfikować, to co wcześniej sądziliśmy o danym artyście. Muzyczny obraz, który cechuje Piotra to widok przez okno pełne słońca, chmur, burz i tęczy. „Pogoda” ciągle się zmienia przez zaskakujący dobór repertuaru. Na kanale YouTube piosenkarza usłyszycie różne próby pokazania siebie: od coveru „Notre Dame de Paris” po „Litanie” w wykonaniu Edyty Górniak. Jednocześnie posłuchacie tam muzykę autorską Piotra, która wyzwala totalnie inne emocje i jest kontrą do tego co artysta lubi coverować. To wcześniej wspomniany projekt „Duszy śpiewanie”. Czy dusza umie śpiewać?! Jeśli masz wątpliwość posłuchaj utworu „Universo mio” z gościnnym udziałem Kamili „Sowy” Stępień i Katarzyny Andruszko!

Piotrek to także jeden z laureatów Konkursu Wokalnego Wasza Scena Muzyczna!

Piotr to nie tylko wokalista, ale już także postać artystyczna! Gość, który potrafi stanąć pomiędzy szafą a kwiatem i po prostu zaśpiewać! Nie potrzebuje wiele, by znaleźć siebie. Do konkursu wokalnego Waszej Sceny Muzycznej, zgłosił swój cover piosenki brytyjsko-gruzińskiej artystki – Katie Melua – „Piece by piece”. Jest jazzowo, jest bluesowo, jest męsko. Kobiecy utwór, który śpiewa facet, który zrobił to po swojemu, z klasą i poczuciem obowiązku jak najlepszego oddania tekstu utworu! „Piece by piece Is how I’ll let go of you Kiss by kiss Will leave my mind one at a time One at a time!”. Spodobała nam się barwa głosu Piotra, jego wykonanie jest subtelne, nieprzesadzone, emocjonalne. Wielkie gratulacje! 🙂

Zapraszamy Was do posłuchania twórczości Piotra i na jego social media!

Piotrek zasługuje na Waszą uwagę! 🙂 Śledźcie jego artystyczne poczynania, z pewnością jeszcze nie raz ten młody, utalentowany wokalista Was zaskoczy! Jeżeli szukacie korzennych, plemiennych klimatów sięgnijcie po najnowszy projekt artysty „Duszy Śpiewanie”! Łapcie też link do Fanpage Melodilalia! Z ambientowej strony posłuchacie Piotra między innymi w tym utworze! 

Sprawdźcie koniecznie! 🙂

Zachęcamy do subskrybowania oficjalnego kanału Piotrka na YouTube! i zapraszamy na jego oficjalny Instagram! Życząc wszystkiego najlepszego w dalszej drodze artystycznej! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.