WASZA SCENA MUZYCZNA

Baza danych międzynarodowych konkursów wokalnych! Część 1.

Ze święcą szukać w Internecie zebranych w jednym miejscu artykułów o konkursach wokalnych, w których możecie wziąć udział. Dlatego postanowiłem przygotować na moim portalu serię artykułów z konkretnymi konkursami światowymi, do których możecie się zgłosić, w większości drogą online! Pozdrawiam Was cieplutko! Tymczasem ruszamy z artykułem, miłej lektury! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna

Lista światowych konkursów wokalnych, do których możecie aplikować online!

XII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny WORLD OPEN.

ZASADY DLA UCZESTNIKÓW NOMINACJI „POP – JAZZ SINGING” 2021.

Stowarzyszenie pedagogów podstawowych i średnich serbskich szkół muzycznych oraz ośrodek produkcyjny MIR Production (zwany dalej organizatorem) organizuje internetowy konkurs muzyczny WORLD OPEN. Konkurs odbywa się w całości przez Internet. Konkurs w celu wspierania młodych talentów z zakresu muzyki popularnej (Pop, Rock, Blues, Jazz. Folk, Punks…), podtrzymujący ducha międzynarodowych konkursów dla młodych wykonawców.

Konkurs odbywa się corocznie, zgłoszenia przyjmowane są 365 dni w roku.

SEZON WIOSENNY:
Termin składania wniosków upływa 15 marca. Ogłoszenie wyników 5 kwietnia. 

SEZON LETNI:
Przyjmowanie zgłoszeń do 1 czerwca. Ogłoszenie wyników 20 czerwca. 

SEZON JESIENNY:
Termin składania wniosków upływa 15 listopada. Ogłoszenie wyników 5 grudnia. 

Szczegóły konkursu i możliwość aplikowania tutaj! 🙂 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS WOKALNY „GOLDEN VOICE” - ONLINE

W pierwszym Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Online „Golden Voice”  mogą wziąć udział śpiewacy – indywidualni wykonawcy, kameralne zespoły wokalne i chóry. W wydarzeniach mogą brać udział studenci zawodowych szkół muzycznych (szkół, oranżerii, akademii, uniwersytetów oraz innych instytucji i organizacji z całego świata), a także wykonawcy nieprofesjonalni z ośrodków kultury, stowarzyszeń, klubów itp.

Główną ideą  konkursu jest odkrywanie, wspieranie i rozwijanie artystycznego potencjału muzyków. Udział w tym konkursie online pomoże reprezentować sztukę muzyczną wielu kultur na arenie międzynarodowej, a przygotowanie do udziału online doprowadzi do podniesienia poziomu umiejętności scenicznych i doświadczenia uczestników. 15.10.2020 – 15.01.2021 – przyjmowanie zgłoszeń i filmów. 
 

i-SING World

i-SiNG to największy światowy konkurs wokalny, który oferuje najlepszą platformę dla wszystkich aspirujących piosenkarzy do zaprezentowania swojego talentu.

„Ja” odnosi się do siebie samego, co oznacza również słowo „międzynarodowy” i jest związane ze słowem „Śpiewaj”    wnosząc siebie na międzynarodową scenę, aby dzielić się swoim talentem wokalnym. Od organizatorów Asian Dreamers i konkursów wokalnych w Singapurze i całej Azji przychodzi kolejne poszukiwanie talentów, które ma zapewnić coroczną rozrywkę w postaci śpiewu i jednocześnie  rozdawać  tytuły i-SiNG Champion zarówno solo, jak i w duetach! 

i-SiNG rok po roku gromadzi najlepszych wokalistów świata w jednym miejscu i daje możliwość wykazania się talentem wokalnym.

Aplikować możecie tutaj: link. 

Career Bridges Grant Awards

Przesłuchania dla śpiewaków operowych. Aplikacje mają ruszyć od nowego roku. Będzie można zgłaszać się do 31 marca 2021 roku. Wymagane dokumenty: nagrania dwóch arii operowych w języku obcym i jednej arii lub piosenki w języku angielskim. Headshot, bio, CV, referencje, opłata za zgłoszenie. Więcej szczegółów wkrótce tutaj: link. 

Akademia Glyndebourne

Akademia Glyndebourne jest przeznaczona dla śpiewaków o wyjątkowym potencjale, których okoliczności uniemożliwiły im podążanie tradycyjną drogą do profesjonalnej kariery muzycznej. Kandydaci powinni być w wieku od 16 do 26 lat, chociaż rozważają także zgłoszenia starszych piosenkarzy, którzy mogą stanowić bardzo mocne argumenty przemawiające za dopasowaniem profilu pod wszystkimi innymi względami.

Limit wieku: 26 lat. Jeżeli marzysz o międzynarodowej karierze wokalnej i chcesz się rozwijać z najlepszymi zajrzyj na ich stronę, gdzie znajdziesz więcej informacji! Link. Zgłoszenia do tego projektu możesz wysyłać do 13 stycznia 2021 roku. 

University of Alabama School of Music Druid City Opera Workshop.

Wyreżyserowany przez Paula Houghtalinga Druid City Opera Workshop to program intensywnego szkolenia operowego i programu dla młodych artystów, oferujący szeroki wachlarz możliwości występów dla śpiewaków, praktykantów trenerów / pianistów i praktykantów reżyserskich.  Ze względu na pandemie program na rok 2021 będzie oferował możliwość aplikowania tylko dla wokalistów i będzie całkowicie nauką online.

Program na 2021 r. jest w całości wirtualny, za pośrednictwem Zoom i będzie obejmował codzienne lekcje mistrzowskie, sesje gry aktorskiej, jogi, improwizacji i ruchu, prywatne szkolenia muzyczne i dramatyczne oraz sesje na temat działalności operowej (narzędzia marketingowe i sieciowe).  Aplikować można bezpłatnie do 15 marca 2021 roku. Czesne za 2021 to 400 $.

Szczegółowe informacje i możliwość aplikowania tutaj! 🙂 

Opernfest Prague.

Opernfest Prague to wyjątkowo zindywidualizowany program oferujący szkolenia, występy i możliwości rozwoju zawodowego dla międzynarodowych solistów. Wysoce selektywny charakter tego programu daje każdemu śpiewakowi możliwość indywidualnej pracy z reżyserami, dyrygentami i konsultantami językowymi Teatru Narodowego w Pradze.

Wszystkie przesłuchania w 2021 roku odbędą się w formie nagrania wideo. Więcej informacji znajdziecie tutaj.