WASZA SCENA MUZYCZNA

TRASY KONCERTOWE Najlepsze kluby muzyczne - Część 1.

Bazując na swoim 12-letnim doświadczeniu w pracy jako menadżer artystów i organizator koncertów na całym świecie pomyślałem, że stworzę dla Was serię artykułów z gotowymi miejscami, w których sami możecie bookować swoje koncerty! To kluby muzyczne, puby, miejsca, które „żyją”. I to właśnie słowo jest tu kluczowe, ponieważ jest wiele miejsc, które dużo sobie życzą za wynajem, akustyka, termin, a nie wiele w nich „życia”. Co przez to rozumiem? Myślę tu o sytuacji, w której publiczność nie jest „nauczona” chodzić na koncerty do danego klubu. Często miejsca do których trafiacie, są prowadzone źle pod względem marketingu, słabo promują eventy. Dlatego, jeśli planujecie własne trasy koncertowe i chcecie, by Wasza muzyka wypłynęła gdzieś dalej poza Polskę, nie ma innej możliwości niż grać, grać i jeszcze raz grać! Warto jednak koncertować mądrze i trafiać do właściwych punktów na mapie koncertowej podróży. Tak więc zapraszam Was do tej serii, polecając miejsca warte uwagi! 🙂 Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.

The Spirit Store

Spirit Store w Dundalk w hrabstwie Louth znajduje się na skraju miasta, obok małego portu. Na dole jest mały, przyjazny bar, który otwiera się około 16:00, ale główną atrakcją jest muzyka na żywo na piętrze. Trudno byłoby znaleźć miejsce, które byłoby tak przyjazne dla artysty i bardziej autentycznie oparte na żywej muzyce. Dlatego wiele zespołów bookuje tam swoje koncerty. W wielu miejscach chodzi wyłącznie o pieniądze, ale Derek Turner, który rezerwuje zespoły, kieruje się czymś znacznie więcej. Kontakt, booking tutaj: tel: +353 42 9352697 oraz email: derek@spiritstore.ie 

The 100 Club

Zlokalizowany przy 100 Oxford Street w Londynie, The 100 Club jest super miejscem dla muzyki na żywo. Istnieje już od 1942 roku! Początkowo jako restauracja, w której raz w tygodniu odbywają się wieczory jazzowe, w latach 70. tych to miejsce przekształciło się w dom punk rocka! Grali tutaj takie gwiazdy jak Sex Pistols i The Clash. Od tego czasu wystrój pozostał w dużej mierze niezmieniony, więc przekroczenie progu jest jak cofnięcie się w czasie. Jeśli planujesz występ w Londynie, koniecznie zapamiętaj to miejsce! 🙂 Booking koncertów: email: stoyan@the100club.co.uk.

A38

A38 to klub w Budapeszcie, który cieszy się ogromną popularnością wśród wielu artystów. Jeśli raz tam zagrasz, postarasz się o odpowiedni support, wrócisz tam ponownie. Planując tour po Europie, pamiętaj o tym miejscu. 

Najlepiej kontaktować się telefonicznie lub mailowo: tel. +36 1 464 3940 / email: info@a38.hu. 

Sidecar

Znaleziony tuż przy Las Ramblas w Barcelonie, Sidecar to małe, kameralne miejsce, w którym można usłyszeć najbardziej eklektyczną muzykę, jaką miasto ma do zaoferowania. Ulubiony przez wiele podróżujących zespołów, Sidecar może pomieścić zaledwie 300 osób, co oznacza, że w tym przepoconym barze w piwnicy odbywają się jedne z najbardziej hałaśliwych nocy w Barcelonie. Nie dla osób o słabych nerwach, ale nie można obok tego miejsca przejść obojętnie. Można kontaktować się mailowo: info@sidecar.es.

Wild At Heart

Wild At Heart to przesiąknięty whisky, rozsądny rock’n’rollowy lokal w starej anarchistycznej dzielnicy Berlina, Kreuzberg: miejsce wypełnione pamiątkami Elvisa, hawajskimi bogami i zapasami mocnych trunków na całe życie! 🙂 Od wielu lat grają tam zespoły z całego świata – głównie punk, punk-rock i nie tylko. Kontakt telefoniczny: +49 30 610 747 01 lub mailowy: info@wildatheartberlin.de.

FolkClub

To niezwykłe miejsce, na około 150 osób, w samym sercu Turynu, niedaleko Piazza Statuto. Folk Club gości włoskich i międzynarodowych muzyków jazzowych, folkowych i nie tylko! Tutaj macie kontakt na ich stronę internetową.