WASZA SCENA MUZYCZNA

PROTOMARTYR - Ultimate Success Today - najlepszy obecnie zespół w Ameryce?!

Ci muzycy z Detroit w czteroosobowym składzie wprowadzili dużo ożywienia na scenie alternatywnej. Iggy Pop twierdzi, że są najlepszym obecnie zespołem w Ameryce i trudno się z tym nie zgodzić. 

Charyzmatyczny wokalista grupy Joe Casey, w swoich tekstach zastanawia się nad pędzącym życiem i przemijającym czasem. Jego myśli są odniesieniem to dzisiejszych dziwnych czasów i otaczającej nas dezorientacji z powodu pandemii. 

Protomartyr to zespół, który ożywia alternatywną scenę punkową, nawiązując swoim stylem do takich marek jak: The Birthday Party, Joy Division czy The Fall.

Muzycy zespołu inspirucją się także...jazzem!

Jak muzycy zespołu sami przyznają, inspirują się różną muzyką i sięgają po wiele odcieni gatunkowych. Jedną z ich inspiracji jest klasyczny jazzowy album „Jewel in the Lotus” – Benniego Maupina. Nawiązania do tej płyty znajdziecie np. w piosence „Day Without End” (piękne brzmienie saxu) oraz w „Processed By The Boys” gdzie opowiada nam swoje historie ciepłe brzmienie klarnetu. 

„Ultimate Success Today” (4 album grupy) to przede wszystkim soczyste brzmienie gitar osadzone na tle mocnej sekcji rytmicznej. Gitarzysta Greg Ahee odwalił kawał dobrej roboty, na płycie nie ma nudy. Jest bardzo dynamicznie, usłyszycie tu różne brzmienia i koloryt gry nawiązujący do dramaturgii tekstów i wokalu. Apokaliptyczna wizja przyszłości naszego świata według Protomartyr przeraża i wciąga podobnie jak gra Cyberpunk 2077. Album zamówicie tutaj! Polecamy 🙂