WASZA SCENA MUZYCZNA

Przydatne aplikacje na Androida dla muzyków.

Są różni muzycy, możesz być muzykiem w orkiestrze lub gitarzystą w zespole rockowym. To sprawia, że temat aplikacji dla muzyków jest trochę trudny do podjęcia, ponieważ jest wiele typów muzyków, którzy mają różne potrzeby. Mamy dla was listę popularnych apek. Nie będą one zbliżone do profesjonalnego oprogramowania, które można znaleźć na komputerach PC lub Mac. Jednak powinny być wystarczająco dobre, aby uzyskać pewne podstawy. Przykładowo dostępna jest mobilna wersja Cubase, zwaną Cubasis (link do Google Play). O innych przeczytasz poniżej. Zapraszamy! 🙂  

Audio Evolution Mobile Studio

Audio Evolution Mobile Studio to przyzwoity mobilny DAW (cyfrowa stacja robocza audio). Ma wiele podstawowych funkcji, w tym sekwencer MIDI, nagrywanie i odtwarzanie wielościeżkowe, odtwarzanie w pętli, metronom, korekcję latencji i wszelkiego rodzaju zgrabne małe sztuczki. Pobierzesz tutaj! 

Caustic 3

Caustic 3 to kolejna mobilna aplikacja DAW. Ta apka jest bardziej dla stylów elektronicznych i wokalistów. Jest podobna w zakresie działania do aplikacji takich jak Fruity Loops i Edjing (dwie kolejne doskonałe aplikacje dla muzyków). Wybierasz kilka maszyn wirtualnych i tworzysz. Aplikacja umożliwia także nagrywanie własnych wokali, obsługę wielu platform za pomocą aplikacji na komputerach i nie tylko. Warto rzucić okiem! 🙂 Pobierzesz tutaj!

gStrings Tuner

gStrings Tuner to aplikacja początkowo do strojenia gitar. Teraz działa praktycznie na wszystkie instrumenty dęte drewniane, instrumenty strunowe, a nawet Twój własny głos. Obsługuje również różne częstotliwości. Całość uzupełnia prosty interfejs użytkownika. To dobra aplikacja dla praktycznie każdego muzyka. Możesz za jej pomocą dostroić praktycznie wszystko. Pobierzesz tutaj! Pobierzesz tutaj!

Dyktafon MP3 Hi-Q

Hi-Q to kompetentna aplikacja do nagrywania głosu. Wykonuje podstawowe czynności, takie jak nagrywanie głosu. Obejmuje próbkowanie dźwięku 44 kHz, nagrania MP3 i obsługę formatów WAV, OGG, M4A, a nawet FLAC. Pobierzesz tutaj! 

iReal Pro

iReal Pro to kolejna potężna aplikacja dla muzyków. To ogromny zestaw narzędzi z wieloma interesującymi funkcjami. Obejmuje listy przebojów, muzykę do ćwiczeń, tysiące piosenek do grania i mnóstwo narzędzi do nauki i rozwijania się muzycznie. To nie jest DAW, ani edytor dźwięku. To przydatne narzędzie podczas ćwiczenia grania w zespole np. możesz drukować wykresy akordów dla różnych instrumentów. Pobierzesz tutaj! 

KORG Kaossilator

KORG Kaossilator to aplikacja syntezatora z wieloma zgrabnymi, małymi narzędziami. Posiada wirtualny panel dotykowy z ponad 150 różnymi barwami, stukasz i przesuwasz palcem po panelu i tworzysz własną muzykę. Aplikacja jest również wyposażona w funkcję skalowania i sekwencer. Pobierzesz tutaj! 

Metronom Beats

Metronome Beats to jedna z wielu aplikacji w formie niezbędnego dla wszystkich muzyków – metronomu (od jednego do 300 uderzeń na minutę). Może również akcentować pierwsze uderzenie taktu, pokazywać włoskie oznaczenia tempa i nie tylko. Możesz również tworzyć własny rytm. Aplikację można odtwarzać w tle, w ten sposób możesz przejść do innych aplikacji podczas odtwarzania rytmu. Pobierzesz tutaj!

MuseScore

MuseScore to jedna z najlepszych aplikacji muzycznych do zapisywania nut. Oferuje mnóstwo opcji nutowych ze swojej społeczności internetowej. Dostępna jest również wersja na komputery stacjonarne. Wersja na komputery stacjonarne pozwala zapisywać nuty. Możesz także grać nuty w różnych tempach oraz wyświetlać tylko te fragmenty, które chcesz ćwiczyć. Pobierzesz tutaj!

Perfect Ear

  Perfect Ear to jedna z lepszych aplikacji muzycznych do pracy nad umiejętnościami słuchowymi. Dzięki tej aplikacji uczysz się rozpoznawać dźwięki ze słuchu. Niektóre z innych funkcji obejmują konfigurowalne ćwiczenia, konfigurowalne skale, artykuły z teorii muzyki i nie tylko. Pobierzesz tutaj!