WASZA SCENA MUZYCZNA

Piosenkarki, do których będzie należeć 2021 rok!

Holly Humberstone

Piosenkarka u progu sławy, 20-letnia – Holly Humberstone podąża śladami Billie Eilish,  jako jeden z artystów Apple Up Next. Została poznana szerzej po jej występie na Glastonbury 2019, co doprowadziło ją do trasy koncertowej z Lewisem Capaldi i wydania jej popowej EPki „Falling Asleep At The Wheel” z przebojem „Vanilla”. Wystąpiła w programie Jimmy’ego Kimmela i jej kariera rozkręciła się na dobre. 

Ashnikko

To był wspaniały rok dla Ashnikko, która w szybkim tempie została zauważona na całym świecie, dzięki jej singlowi „Stupid” ft Yung Baby Tate. Urodzona w Karolinie Północnej piosenkarka z Londynu udowodniła, że jest kimś więcej niż tylko cudownym dzieckiem „TikToka”. 

Griff

Griff jest na dobrej drodze, aby zostać kolejną twarzą brytyjskiego popu. Jest to nominowana do BBC’s Sound of 2021 za swoje szczere i podnoszące na duchu teksty piosenkarka, której głos mogliście usłyszeć w niedawnej świątecznej reklamie Disneya. Najpierw pojawiła się na płycie Logic swojego brata, która za chwilę ustąpiła miejsca jej debiutanckiej EP „The Mirror Talk” z 2019 roku. Po singlach „Say It Again” i „Good Stuff” – wraz z jej charakterystycznym stylem, stała się artystką rozpoznawalną. 

Miraa May

Nominowana do nagrody dla najlepszego nowego wokalisty na rozdaniu nagród MOBO 2020, Miraa May w końcu zdobywa uwagę, na którą zasługuje. Jeśli nie słyszałeś jej dobrze przyjętej przez krytyków EP „Dark”, z pewnością słyszałeś hit, którego jest współautorką – „Be Honest” Jorji Smith. Wychowana w Tottenhamie piosenkarka i autorka tekstów świetnie czuje się w stylu R&B. Jej debiutancką EPkę „N15” wyprodukował legendarny Salaam Remi – znany ze współpracy z Amy Winehouse.

Enny

Mając do tej pory tylko trzy utwory na świecie, jej chwytliwy debiut „He’s Not Into You” zwrócił uwagę Jorji Smith na początku 2020 roku i stała się pierwszą osobą, która podpisała kontrakt z nową wytwórnią Smith, FAMM. Inspiruje ją wielu muzyków, od Lauryn Hill po Stevie Wondera, ale to w twórczości J. Cole’a zakochała się w wieku 14 lat.

Amaarae

Brzmienie tej przełomowej gwiazdy Afropop jest połączeniem rapu, zmysłowego R&B, hard rocka i popu. Debiutancki, 14-utworowy projekt Ghańsko-Amerykanki „The Angel You Don’t Know”, wydany w listopadzie, przyciągnął uwagę światowej publiczności. W 2021 roku możesz spodziewać się więcej muzyki i jeszcze więcej rozgłosu o tej 26-letniej wokalistce.