WASZA SCENA MUZYCZNA

Oliwia Bąk - Zwyciężczyni konkursu BITWY WOKALNE!

Oliwia Bąk to laureatka pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Bitwy Wokalne” do którego zapraszamy utalentowane dzieci i młodzież. W finałowym odcinku konkursu na naszym oficjalnym kanale YT młoda wokalistka zaprezentowała cover utworu „Sztorm” – Cleo, którym podbiła serca głosującej publiczności! Oliwka to utalentowana 9-latka, z charyzmą i pięknym głosem! Jest uczennicą III klasy Szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach. Urodziła się w Krakowie, ale od 6 lat mieszka z rodziną w podkrakowskich Michałowicach. Oliwia to bardzo energiczna, żywiołowa i wesoła dziewczynka. Jak mówi w rozmowie z nami mama Oliwki – Pani Monika Fijas-Bąk: „Gdyby jej tata miał choć połowę tyle energii co ona, biegałby ultra maratony…!”. Z przyjemnością opowiemy Wam o Oliwii, wspaniałym, utalentowanym dziecku, kochającym śpiewać. Poznajcie Oliwkę! 🙂

Wesoły świat Oliwki!

Młoda wokalistka na co dzień uwielbia bawić się ze swoim kotem Cziczi oraz dwiema siostrami w gry ruchowe i zabawy gimnastyczne, zwłaszcza w pająka. Każdego dnia tworzy kolejne kreatywne prace DIY (zrób to sam) oraz obrazki i obdarza nimi wszystkich wokoło. Jak każda dusza artystyczna bywa roztargniona i pozytywnie zakręcona. Śpiewa i tańczy, odkąd pamięta, a jej rodzice pamiętają, że robi to, odkąd buzia zaczęła wydawać dźwięki, a nóżki prostować się w kolanach! 🙂   

Muzyczne predyspozycje!

Uwagę na muzyczne predyspozycje Oliwki, jeszcze w przedszkolu w Krakowie, zwróciła wychowawczyni, Pani Anna Bratek. Okazja do ich sprawdzenia pojawiła się już po przeprowadzce do Michałowic. To wtedy rodzice Oliwii postanowili poddać jej możliwości ocenie Elżbiety Okarma, Magdaleny Pasterz oraz Beaty Kuczmańskiej, czyli prowadzących dziecięcy chór „BEZ BATUTY”. Ich ocena pozytywna ocena rozpoczęła przygodę Oliwii z tymże chórem!

Występy w telewizji!

To własnie z chórem „BEZ BATUTY” Oliwka miała przyjemność wystąpić przed jurorami „Mam Talent” oraz w porannym programie telewizyjnym „Pytanie na Śniadanie”. Wraz z chórem w wieku 6 lat nagrała pierwszy teledysk do piosenki „Wiązanka góralska”, w którym wystąpiła jako jedna z solistek (tutaj zobaczycie ten występ! 🙂 ) oraz pokazała się szerszej publiczności, występując wraz z chórem jako support przed koncertem Leo Rojasa w Zakopanem.

W 2019 roku, po udziale w XVII Małopolskim Przeglądzie Pieśni PatriotycznejGość.pl napisał w swoim artykule: „Na kolana rzuciła publiczność 7-letnia Oliwia Bąk ze Szkoły Podstawowej w Michałowicach, śpiewając z estradową werwą piosenkę „Moje pochodzenie” z refrenem „Ja pochodzę z Polski”. Oliwia została zaproszona do udziału w koncercie z okazji 70-lecia Nowej Huty. Tam dostrzegła ją Pani Danuta Augustyn i zaprosiła do udziału w koncercie mikołajkowym z Sinfoniettą Cracovią.

Stąd Oliwię droga zawiodła wprost do Krakowskiego Chóru Dziecięcego pod przewodnictwem Mateusza Hrynkiewicza.

Artystyczna droga Oliwki.

W 2020 młodziutka wokalistka wzięła udział w projekcie „Piosenki dla dzieci Mateusza Hrynkiewicza”, nie tylko śpiewając, ale również wcielając się w rolę aktorki! Tutaj możecie obejrzeć występ! Wraz z KCHD nagrała teledysk „Na zawsze w Krakowie”.

Swoje pasje aktorsko-musicalowe rozwija w Autorskiej Szkole Musicalowej im. Macieja Pawłowskiego, czego próbkę można obejrzeć w teledysku „ALEXANDER HAMILTON” z musicalu HAMILTON nagranego z ASM na jednym z obozów artystycznych.

Już 20 marca 2021 spodziewana jest premiera płyty z piosenkami dla dzieci i młodzieży pt. „Zatrzymany Świat”, na której znajdzie się 21 autorskich piosenek zaśpiewanych przez Krakowski Chór Dziecięcy, w tym Oliwię, która znajdzie się wśród takich wokalistów jak Ala Tracz.

Na przełomie 2020 i 2021 roku Oliwka została zaproszona do udziału w projekcie „Oratorium na Boże Narodzenie” Filharmonii Futura pod przewodnictwem Mikołaja Blajda, gdzie zaśpiewała jako jedna z wokalistek z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Karolina Leszko, Damian Ukeje, Sylwia Lorens, Michał Gasz – tutaj zobaczycie występ LINK. 

9-latka jest niezwykle aktywna!

Oliwia również bierze udział w projekcie i nagraniach do teledysku jako wokalistka z zespołem Big Band Dobczyce pod przewodnictwem Ernesta Heksel. Młoda wokalistka każdego dnia ciężko pracuje nad swoim wokalem i wciąż się rozwija dzięki zaangażowaniu Pani Ewy Newdana-Hady oraz Mileny Sołtys-Walosik. Oliwia poza śpiewem oraz lekcjami musicalowymi, aktywnie uczestniczy w zajęciach Szkoły Tańca Wena w Krakowie (freestyle, styl taneczny hip hop), gdzie przynależy do formacji i mini-formacji, z którą obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski.

Posłuchajcie wyjątkowego talentu!

W sieci możecie znaleźć liczne publikacje utworów w wykonaniu Oliwki! Między innymi „Meluzyna”, „Ludzie mamy lato”, – utwór ten można było usłyszeć w Zagadkowej Niedzieli Radiowej Trójki , jak i wiele innych utworów w tym patriotycznych i świątecznych oraz utworów muzyki filmowej i musicalowej: „Wspaniały świat” czy „Makiawel” – piosenka otrzymała Grand Prix w Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką Filmową i Musicalową.

Sukcesy wokalne!

Oliwka jest laureatką wielu konkursów wokalnych, zdobyła między innymi: II miejsce w Międzynarodowym Konkursie „The Golden Voice”; II miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2020; Wyróżnienie na VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Krakowie; III miejsce IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej HU HU HA; zdobywczyni nagrody Grand Prix w XVI Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką Filmową i Musicalową SZLAGIER 2020 oraz zdobywczyni I nagrody w V Festiwalu Sztuki Estradowej Scena Młodych 2020. 

Oliwka to także zdobywczyni I miejsca w przesłuchaniach wojewódzkich V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Laury zdobyła również w wielu innych konkursach wokalnych jak np. I miejsce w III Powiatowym Festiwalu Piosenki „O Złoty Klucz Powiatu Krakowskiego” czy III miejsce w I Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Wokalarium Kielce 2020. Jest także zdobywczynią nagrody specjalnej – Osobowość Estradowa w IV Festiwalu Sztuki Estradowej Scena Młodych 2019.

Można wymieniać i wymieniać! To niesamowite, że w wieku 9 lat można już tak wiele osiągnąć. Oliwka – ogromne gratulacje! 🙂 

Oliwka to także zwyciężczyni I edycji konkursu "Bitwy Wokalne" portalu WASZA SCENA MUZYCZNA!

Kiedy stworzyłem portal Wasza Scena Muzyczna, oprócz promocji dorosłych wokalistów i ich twórczości, głównym założeniem było promowanie tych najmłodszych. Jako kompozytor piosenek dla dzieci i młodzieży oraz autor tekstów, spotkałem na swojej drodze wiele wspaniałych i utalentowanych wokalnie dzieci. Projekt „Bitwy Wokalne” sprawdził się znakomicie. 4 odcinki projektu wygenerowały łącznie kilka tysięcy wyświetleń w 3 tygodnie! To potwierdzenie, że projekt „pracuje”. Publiczność może poznać cudowne dzieciaki, kochające śpiewać, a my – jako portal, możemy dołożyć „cegiełkę” do ich rozwoju. Oliwia Bąk to dziecko, z którego my dorośli możemy brać przykład. To dowód na to, że w bardzo młodym wieku dzięki swojej pracowitości można osiągnąć mnóstwo sukcesów. Wszystko to nie wydarzyłoby się także bez wsparcia rodziców. Oliwka oprócz energii, którą wnosi do życia swoim śpiewem, jest bez wątpienia dzieckiem z charyzmą, co nie tak często się zdarza. Życzę jej dalszych sukcesów wokalnych i nie tylko! Wszystko najlepsze przed Tobą! 🙂 Kamil Koksa, portal WASZA SCENA MUZYCZNA.