WASZA SCENA MUZYCZNA

ANGEE - Dość - recenzja.

„Choć teraz wiem, jak mam powiedzieć dość!” – takimi słowami zaczyna śpiewać w swoim najnowszym singlu Angelika Gawin (Angee). My takiej konwencji muzycznej nie powiemy „dość”, powiemy „więcej”! Spokojna, balladowa stylistyka jest zdecydowanie bliska osobowości młodej wokalistki. Odpowiada ona także stylowi tekstów jej piosenek. Dlatego na chwilę zmienimy tytuł tej piosenki i poprosimy o „więcej”. Dziś potrzeba piosenek, które nas „przytulą”, to takie opowieści, które zostaną z nami na dłużej! 

Jesteśmy świeżo po premierze piosenki w sieci, a już widać jej dobry odbiór (ponad 2 000 wyświetleń). Trzeba przypomnieć, że piosenka „DOŚĆ” powstała dzięki młodej i zdolnej producentce muzycznej Natalii Wojciechowskiej, z którą  Angee nawiązała współpracę około pół roku temu. Stworzyły razem dotychczas takie piosenki jak „Dusza”,  „Kłamstwa” oraz premierową piosenkę „Dość”.  Współpraca przynosi ciekawe artystyczne efekty, które warto śledzić na bieżąco! Tymczasem powiemy na chwilę „Dość”, by zanurzyć się w najnowszą produkcję duetu. 

W stronę Popu.

Rzeczywistość wielu wokalistek pokazuje, że zaczynały w określonych gatunkach, by finalnie znaleźć się w dużych stacjach radiowych, prezentując piosenki, lekkie, przyjemne, dobrze wyprodukowane, na które jest i będzie popyt. „Dość” to tego typu kompozycja, zwiewna, przyjemna, płynna. Na długie jesienne czy zimowe wieczory – jak znalazł. Stylistyka teledysku obrazuje uczucia bohaterki piosenki i dodaje jakości do całości. Angee czuje się jak ryba w wodzie i pokazuje, że ważna jest dla niej nie tylko warstwa muzyczna, lecz także odpowiednia prezentacja wizualna utworu i przekaz. 

Realizm i fantastyka.

Co cechuje utwór? Muzycznie jego klimatyczne, głębokie, mroczne brzmienie. Wszystko spójne z teledyskiem, w którym realizm miesza się z fantastyką. To podwyższa wartość tej produkcji i sprawia, że mogą zainteresować się nią większe rzesze odbiorców. Większa uwaga zwrócona na sztukę powoduje, że zaczynamy inaczej postrzegać Angee, jako wokalistkę o jeszcze większej wrażliwości i emocjach, które potrafi trafnie przekazać w swoich piosenkach. Włączcie tę piosenkę, zamknijcie oczy i odpłyńcie – warto! 

Wokalistka mocno stąpająca po scenie!

Angee ma w sobie spokój duszy. Jej głos jest zawsze ciepły i szczery, bez względu na rodzaj klimatu produkcji (wesoła lub smutna), potrafi się odnaleźć i opowiedzieć o czymś interesującym w swoich tekstach. Jej artystyczne „ja” to ciągłe poszukiwanie, dzięki temu nie stoi w miejscu, a rozwija się. W jej sercu jest bez wątpienia wiele magii. Za co dziękujemy! 

Czy polski słuchacz kocha smutek?

Nie od dziś wiadomo, że smutne piosenki, w molowych tonacjach są bardziej „potrzebne”. Na całym świecie słucha się ich znacznie więcej, niż tych „tanecznych” kawałków. Zgadza się to z odbiorem najnowszej piosenki Angee. Trudno tu się do czegoś przyczepić, klimat utworu rozdaje karty od początku do końca i sprawia, że choć w smutnym tonie, czujemy się bardzo spokojnie. Włączcie te piosenkę w aucie, gdy pada deszcz, bardzo polecamy! 

Zapraszamy Was do świata Angee!

Serdecznie zachęcamy wszystkich do posłuchania utworu „Dość” na kanale YouTube Angeliki.
 
Aby nie ominęły Was nowości, koniecznie śledźcie także Instagram Angee oraz  oficjalny Fanpage Artystki.
 
Najnowszy singiel „Dość” będzie dostępny także w największych serwisach na profilu wokalistki: Spotify, TIDAL, Deezer oraz Apple Music
 
Czekamy z niecierpliwością na kolejne produkcje od Angee i trzymamy kciuki! 🙂 Wasza Scena Muzyczna