WASZA SCENA MUZYCZNA

Maja Golańska - Zwyciężczyni konkursu BITWY WOKALNE 2!

Dwie edycje naszego nowego projektu „Bitwy Wokalne” wygenerowały już ponad 10 000 odsłon na naszym kanale YouTube! To wszystko w niewiele ponad miesiąc, co pokazuje, że konkurs ma uznanie wśród publiczności, a zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Ale to znakomicie, bo ideą naszego portalu jest promowanie przede wszystkim młodych wokalistów, prezentowanie utalentowanych dzieci. Poziom konkursu jest wysoki i już samo zaproszenie do udziału w projekcie jest swoistym potwierdzeniem: „tak, jesteś super!”. Drugą edycję konkursu wygrała Maja Golańska, utalentowana młodziutka wokalistka, która kocha śpiewać. Tak rodzą się prawdziwe talenty! Szanowni Państwo, opowiemy Wam o pięknej duszyczce, która ma głos jak anioł! 🙂 

Poznajcie Maję!

Maja Golańska urodziła się 28.08.2010 r. w Poznaniu. Mieszka w Zalasewie (okolice Poznania). Chodzi do 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie (zaczęła szkolę jako 6-latka). Maja jest wesołą, wrażliwą i pełną energii 10-latką. Uwielbia spędzać czas w towarzystwie swojej młodszej siostry Oliwii. Lubi też grać w gry planszowe z rodzicami oraz bawić się ze swoją świnką morską – Guciem. W wolnych chwilach jeździ na rowerze i rolkach, rysuje, maluje farbami, a także pisze książki dla Oliwii. Jej największe pasje to śpiew, taniec i gra w teatrze.

Zainteresowanie śpiewaniem.

Przygodę ze śpiewem Maja zaczęła jako niespełna 7-latka dzięki Pani od rytmiki – Patrycji Borowskiej – Klimaszewskiej, która zwróciła uwagę na wrażliwość muzyczną oraz rytmiczną Mai. Wtedy też młodziutka wokalistka wstąpiła do Szkoły Musicalu Erato w Poznaniu, gdzie pod okiem wspaniałego człowieka, pana Karola Napieralskiego może pielęgnować wszystko, co kocha – śpiew, aktorstwo, a także taniec. Maja należy także do formacji taneczno – gimnastycznej „Feniks”, gdzie może „się wyżyć” i poszaleć także w powietrzu. W rozmowie z nami – mama Mai, pani Ilona Golańska mówi: „czasami mam wrażenie, że jej kości są z gumy! :)”. W swojej krótkiej karierze aktorskiej dzięki Erato udało jej się już zagrać pierwszoplanowe role w kilku musicalach: „Gdzie jest Marika” i „Akademia Pana Kleksa”. Już w maju będzie można ją zobaczyć jako księżniczkę Sarę w musicalu „Mała Księżniczka”. 

Talent aktorski.

Maja miała też okazję wykazać się jako aktorka filmowa, bowiem wraz z grupą młodych aktorów – amatorów pod okiem Pana Karola udało się nagrać pełnometrażowy film „O krasnalach co królewny nie chciały” (reżyseria P. Karol Napieralski). Film opowiada o pewnej rozkapryszonej dziewczynce, która przez swój nieznośny charakter została przeniesiona w pewne tajemnicze miejsce. Maja jako główna bohaterka zagrała w tym filmie u boku znanej wszystkim aktorki dubbingowej Magdaleny Wasylik. Była to dla niej wspaniała przygoda i zabawa, a efekty będzie można zobaczyć jeszcze tej jesieni na YT. 

Pierwszy wielki sukces i marzenia do spełnienia!

Wielkim sukcesem Mai był również wygrany casting do spektaklu muzycznego „Poczytaj mi i zaśpiewaj…” Teatru Kameralnego w Bydgoszczy, którego emisja odbyła się 30 maja 2020 r. Maja śpiewała tam piosenkę „Tomorrow” z Musicalu „Annie”. Miała tu również okazję zaśpiewać, choć online ze wspaniałymi osobistościami jak Edyta Krzemień, Damian Aleksander i Marta Wiejak. Wspólnie wykonali piosenkę „When I grow up”. Maja marzy o tym, by w przyszłości tak właśnie wyglądała jej praca – chce być aktorką musicalową, mówi też o tym, że chciałaby podkładać glos do bajek. Ale to nie jedyne jej marzenie. W rozmowie z nami mama młodej wokalistki zdradziła, że „Maja chciałaby również w wolnych chwilach być wolontariuszką w schronisku dla zwierząt. Jest bowiem bardzo wrażliwa na ich cierpienie, do tego stopnia, że idąc chodnikiem, przenosi biedronkę na trawę, by nikt jej nie rozdeptał ;)”.

Imponujące osiągnięcia wokalne.

Osiągnięcia wokalne Mai to między innymi: I miejsce ,,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Słowikonada 2019 r” Warszawa; I miejsceIII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenki Świątecznej” Toruń 2019 r; Złoty Klucz na II Ogólnopolskim Spotkaniu Laureatów Festiwali Piosenki” Iłów 2019 r; III miejsce,,Ogólnopolski Festiwal Piosenki Naszych Rodziców” Płochocin 2020 r; I miejsceI Festiwal online „ Piosenka przekracza bariery” 2020 r.; I miejsce„W krainie piosenki online” Kurzętnik 2020 r.; I miejsce –Czas na piosenkę” w Grudziądzu 2020 r.; Laureatka I stopnia w „Międzynarodowym Konkursie Internetowym Digi Talenty lato 2020”; I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Podlaska Nuta” Rzeszów 2020 r.; Grand Prix w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” Rzeszów 2020 r.; wyróżnienie w 27. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie; wyróżnienie w I Międzynarodowym Festiwalu online YourSong 2021; I miejsce w 25 Festiwalu „Wesołe Nutki 2021” w Krzykosach. Trzeba przyznać, że lista sukcesów Mai jest imponująca, jesteśmy pod wrażeniem i życzymy dalszych sukcesów! 🙂 

Maja wygrała drugą edycję naszego konkursu!

Głosami publiczności drugą edycję Bitew Wokalnych zwyciężyła Maja Golańska! W finałowym odcinku zaśpiewała cover piosenki „Wierna, odważna i prawa” (muzyka z filmu Mulan) – którą w polskiej wersji zaśpiewała Zuza Jabłońska. Nas, jako organizatorów urzekła naturalność Mai, bycie sobą, śpiewanie bez manier. Szczególną uwagę można zwrócić na jej zrozumienie tekstu i zaangażowanie emocjonalne w śpiewanie, co u dzieci nie jest codziennością. Maja to bardzo energiczna, wesoła dziewczyna o pięknym serduszku. Śpiewa lekko, zwiewnie i posiada bardzo ładną barwę głosu. Czy zobaczymy ją w programie The Voice Kids of Poland w przyszłości? Jesteśmy na TAK! 🙂 Zapraszamy Was na kanał YouTube, na którym posłuchacie wielu nagrań Mai! 🙂 Trzymamy kciuki za dalszy rozwój artystyczny! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna.