WASZA SCENA MUZYCZNA

Darmowe programy do produkcji muzyki dla Windows!

Postęp technologiczny rozprzestrzenił się na wszystkie dziedziny ludzkiej działalności, w tym nagrywanie i rozwój muzyki. Wynalezienie narzędzi do tworzenia muzyki ułatwiło pracę osobom zajmującym się tworzeniem muzyki w takiej czy innej formie. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do rozwoju muzyki, niektóre są przeznaczone dla muzyków, a inne dla nauczycieli. Istnieje również wiele bezpłatnych programów z których warto skorzystać. 

Przeprowadziliśmy analizę niektórych z najlepszych narzędzi do tworzenia muzyki, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję, gdy jesteś gotowy do zakupu aplikacji. Oto kilka ciekawszych propozycji dla użytkowników systemu Windows. 

Audacity

System tworzenia muzyki nie jest kompletny bez edytora audio. Audacity to najlepsze darmowe oprogramowanie do tworzenia muzyki dostępne na rynku. Audacity to oprogramowanie typu open source. Zapewnia szeroką gamę narzędzi i efektów do wykonywania wszystkich czynności związanych z edycją i nagrywaniem dźwięku. Jest stworzony przez społeczność pasjonatów, jest lekki, bezpieczny i na tyle intuicyjny, że może być używany przez początkujących twórców muzyki.

Plusy

 • Jest to oprogramowanie typu open source
 • Może ładować wtyczki VST

LINK do pobrania programu tutaj. 

Ardor

Ardor to wysoce zintegrowany program do produkcji muzycznej, który umożliwia użytkownikom nagrywanie i edycję w systemach operacyjnych Mac, Linux i Windows. Ardor Music Production Software powstało dzięki integracji wysiłków światowego zespołu, w tym techników nagrań, programistów i muzyków. Dostępność tego programu pozwala twórcom aplikacji skoncentrować się na funkcjach ważnych dla konsumentów, a nie na tworzeniu atrakcyjnych aplikacji do celów reklamowych. Jest to system, który należy chwalić za funkcjonalność ukierunkowaną na użytkownika.

Plusy

 • Jest przyjazny dla użytkownika
 • Jest dostępny na komputery Mac, Linux i Windows

LINK do pobrania programu tutaj. 

Tracktion T7

Wygląda na to, że ludzie w Tracktion osiągnęli dość sprytny model biznesowy, uruchamiając starsze wersje DAW za darmo i bez usuwania czegokolwiek.

Nie otrzymasz wszystkich nowych funkcji, ale otrzymasz aktualizację za każdym razem, gdy firma zaktualizuje swój flagowy program DAW, co robi prawie co roku.

Sekcje w programie są dopasowane do stylu Twojej pracy, a dolny panel dostosowuje się tak, aby wszystkie parametry były widoczne w dowolnym miejscu na ekranie.

Plusy

 • Zawiera nieograniczoną liczbę ścieżek audio i MIDI
 • Jest w stanie obsługiwać wiele formatów wtyczek

LINK do pobrania programu tutaj. 

LMMS

LMMS to w pełni darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki dla systemu Windows. Jest to platforma typu open source, a także platforma projektowa dla społeczności. LMMS to wieloplatformowa aplikacja na urządzenia. Ułatwia to wytwarzanie bitów, zwłaszcza gdy wielu profesjonalistów zajmujących się produkcją muzyczną musi wytwarzać wysokiej jakości muzykę na swoich komputerach.

Dzięki potężnemu projektowi sampli, beatów i melodii, procesom miksowania i syntetycznego dźwięku oraz wielu innym funkcjom, oprogramowanie do produkcji muzyki LMMS zapewnia wysokiej jakości wyjście audio. Produkt zawiera również narzędzia do odtwarzania, wtyczki i próbki do generowania potężnej, wysokiej jakości dźwięku.

Plusy

 • Jest kompatybilny z systemami Linux, Windows i Mac
 • Pliki projektów MIDI można łatwo importować do edycji

LINK do pobrania programu tutaj

Cakewalk

To ekscytująca aplikacja do zakupu muzyki. To fantastyczna technologia do inwestowania w produkcję muzyczną. Cakewalk Sonar Artist Software jest jedną z najlepszych propozycji na rynku. Cakewalk jest znany z doskonałego GUI, doskonałej konsoli mikserskiej i nieograniczonych ścieżek MIDI.

Wśród swoich odpowiedników wyróżnia się jako program pełen przydatnych funkcji. 

Plusy

 • Możesz udostępniać kompilację muzyki bezpośrednio w mediach społecznościowych
 • Możesz łatwo dodawać efekty do swoich ścieżek

LINK do pobrania programu tutaj. 

Music Maker

Ta aplikacja to specjalny program dla inżynierów dźwięku, wykwalifikowanych muzyków i uznanych producentów muzycznych, opracowany przez US Magix Entertainment. Stanowi doskonałe forum do kreatywnego rozwoju muzycznego profesjonalistów zajmujących się produkcją muzyczną.

W dziedzinie postprodukcji i masteringu muzyki, miksowania i aranżacji, nagrywania i nie tylko, oprogramowanie dokonało niezwykłych przełomów.

Dzięki kreatywnemu algorytmowi i znakomitym efektom wtyczek program Music Maker by Magix umożliwia producentom muzyki rozwijanie ich pomysłów zgodnie z najwyższą jakością w tej branży.

Plusy

 • Świetnie nadaje się dla producentów EDM

LINK do pobrania programu tutaj.