WASZA SCENA MUZYCZNA

Moje ulubione Festiwale rockowe w USA

Jako organizator koncertów na całym świecie, doświadczyłem wielu wspaniałych przeżyć. Koncertowanie, to także nowe przyjaźnie, kontakty, znajomości, przygody. To także wspomnienia, miejsca i ludzie, które na długo zostają w naszej pamięci. To koncerty, niezwykłe doznania, często zmieniające nasze podejście do muzyki. Wielu artystów z Polski, choć nie jest to często opisywane w lokalnej prasie, czy szczególnie nagłaśniane starało się podbić rynek amerykański. Jednym z nich był zespół L.Stadt z Łukaszem Lach na czele. Frontman tej grupy, poza oryginalnym, amerykańskim głosem, nienagannym angielskim (co ważne) i charyzmą doskonale wpasował się w klimat muzyczny, jaki tam panuje. Polecam Wam historię tej grupy i ich koncertowych wyjazdów do USA. Ta historia pokazuje, że warto. Tak więc my Polacy, nie musimy za oceanem grać wyłącznie dla Polonii, co niestety jest częstym przypadkiem. Ciekawym przykładem na współpracę z tuzami rynku amerykańskiego jest Maciek Wasio i zespół Ocean, później OCN. Kolejny przykład pokazujący, że niemożliwe jest możliwe, a Polscy artyści mogą być znani i rozpoznawalni nie tylko w Polsce. Ten artykuł jest dla osób z marzeniami i otwartą głową. To lista festiwali, które warto sprawdzić jako muzyk, słuchacz, czy jako podróżnik. Zacznę od imprez rockowych, których osobiście jestem fanem. Zapraszam! Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna 

Rockfest 80s

Jeśli lubisz rockową muzykę, soczyste riffy, nie musisz szukać dalej. Rockfest 80s  to festiwal, który wprowadzi Cię w ekstrawagancki styl południowej Florydy. Ten festiwal do znakomita muzyka i świetna zabawa. Czego chcieć więcej? 🙂 

Beale Street

Beale Street zawsze był domem bluesa, ale rockersi przejmują słynną ulicę na jeden weekend w kwietniu każdego roku. To swoisty happening, wydarzenie bez precedensu, gdzie zapominasz kim jesteś i oddajesz się muzyce. Na wydarzeniu wystąpili do tej pory między innymi: Neil Young czy Beck. Pojawiają się tam także artyści mniej znani, z wielu kultur.  

Wanee Festival

Każdemu miłośnikowi słodkich dźwięków południowego rocka z pewnością spodoba się na festiwal Wanee, który odbywa się wiosną w Live Oak na Florydzie. Uczestnicy zobaczyli do tej pory na wydarzeniu legendy gatunku, takie jak Gregg Allman czy Widespread Panic. Impreza otwarta na międzynarodowe projekty. 

Carolina Rebellion

Lubisz klasycznego rocka? To impreza dla Ciebie. Występujący artyści pozwolą wszystkim spędzić czas w wyjątkowy sposób, gdzie fani mogą jednocześnie czerpać z południowej gościnności, hard rockowego buntu i heavy metalowego charakteru.

98.9 The Rock's Rockfest

98.9 The Rock to największy jednodniowy festiwal muzyczny w USA –  szalone wydarzenie, w każdym sensie tego słowa 😉 Otwiera to ogromne możliwości dla nowej fali muzyki rockowej i nie tylko! 

Rock Fest

Impreza dzieje się w maleńkim miasteczku Cadott w stanie Wisconsin. Przyjaźni organizatorzy, dużo świetnej muzyki i gościnność – to cechuje to wydarzenie. 

Summerfest

11-dniowa, wyjątkowa impreza, w workiem zespołów rockowych. To wydarzenie bez precedensu. Do tej pory na festiwalu wystąpiły między innymi takie gwiazdy jak: Def Leppard, REO Speedwagon i Sting. 

Lollapalooza

Lollapalooza jest zawsze tak samo ekscytująca i ekscentryczna jak jej nazwa. Grały tam takie legendy takie jak Radiohead, RHCP i Jane’s Addiction, a także nowe składy, które odkryłem dzięki tej imprezie jak: Silversun Pickups, Arcs, Haim i Houndmouth. Wiem, że w Chicago jest wielu polaków, więc warto sprawdzić ten festiwal, jak tylko świat wróci na odpowiednie tory 😉