WASZA SCENA MUZYCZNA

Karolina Świeca - zwyciężczyni konkursu Bitwy Wokalne 3!

Karolina Świeca ma 15 lat i mieszka we Wrocławiu. Od kiedy skończyła 3 rok życia, jej pasją jest śpiew. W rozmowie z nami wspomina ten czas: „Gdy byłam małą dziewczynką, fascynowała mnie muzyka i jej wpływ na otaczający mnie świat. Wychowałam się w rodzinie, z której wywodzi się wielu multiinstrumentalistów, a moi dziadkowie wciąż aktywnie działają w zespole ludowym „Wojcieszowianie”. Moja rodzina jest moim największym wsparciem, to oni pokazali mi ten cudowny, ekspresyjny, muzyczny świat. Dzięki temu właśnie mogę wyrażać siebie”.

Poznajcie charyzmatyczną i utalentowaną wokalistkę, która konsekwentnie spełnia swoje muzyczne marzenia. Głos Karoliny jest oryginalny i charakterystyczny, oprócz tego posiada w sobie przebojowość i artystyczną wrażliwość. Te wszystkie cechy, umiejętności i wsparcie najbliższych oraz przyjaciół pozwoliło Karolinie zwyciężyć w 3 edycji naszego konkursu „Bitwy Wokalne”

Przygoda ze śpiewem.

„Moją prawdziwą przygodę ze śpiewem zaczęłam w MDK – Wrocław Krzyki pod batutą Państwa Beaty i  Stanisława Tomanek. Przez kilka lat, próbowałam również swoich sił w grupie tanecznej. Wraz z zespołem „FLEX” odnieśliśmy kilka lokalnych sukcesów. Niestety, w wyniku kontuzji i długiej rehabilitacji, z żalem, zadecydowałam o zakończeniu mojej  tanecznej kariery”. 

Jak widać, w życiu Karoliny nie istnieje wyłącznie śpiew, ale także inne pasje. Życie tej młodej osoby nie zna nudy. Rok temu wokalistka rozpoczęła naukę gry na gitarze we Wrocławskiej Szkole Śpiewu. Jej nauczyciel gitary Pan Piotr Watras, jest także jej nauczycielem śpiewu. Dzięki lekcjom Karolina może stale doskonalić swoje umiejętności i warsztat wokalny. 

Muzyka jednak nie jest jedyną pasją Karoliny. „Uwielbiam rysować, robię to bardzo często i sprawia mi to ogromną radość. Interesuję się  grami komputerowymi. W wolnych chwilach, z przyjaciółmi przemierzamy wirtualne światy League of Legends, Genshin impact czy Minecraft’a. Od czasu do czasu uczestniczę również w sesjach zdjęciowych u mojej ulubionej Pani fotograf, Hanny Dereckiej. Kilka jej prac z moim udziałem zdobyło prestiżowe nagrody i wyróżnienia w profesjonalnych, światowych czasopismach fotograficznych”.

W tym roku Karolina kończy szkołę podstawową i zamierza rozwijać się w kierunku aktorstwa i śpiewu, w jednym z liceów artystycznych we Wrocławiu. To świetna wiadomość! Trzymamy kciuki! 🙂 

Pierwsze sukcesy artystyczne i plany na przyszłość.

Karolina brała udział w  międzyszkolnym konkursie artystycznym „Zielona Gęś”, gdzie została  wyróżniona, za wykonanie utworów pt. „Być kobietą” (Alicji Majewskiej) oraz  „W moim magicznym domu” (Hanny Banaszak). Odważyła się wystartować również w naszym konkursie, dzięki temu poznaliśmy utalentowaną młodą wokalistkę, o której możemy Wam dziś więcej opowiedzieć! 🙂 

„Do tej pory nie brałam udziału w konkursach na szeroką skalę, udział w „Bitwach Wokalnych” jest moim  debiutem w występowaniu dla szerszej publiczności. Moje wykonanie utworów „Take me to Church” (Hoziera) oraz „Płynie czas” (z filmu pt. Anastazja) doceniło wielu słuchaczy i wszystkim dziękuję za oddane na mnie głosy. W  najbliższym czasie, po zakończonych egzaminach, zamierzam nagrać kilka  cover’ów znanych utworów, których tytuły na razie pozostawię w tajemnicy. W planie jest również moja własna piosenka. Serdecznie zapraszam na mój kanał YouTube, w najbliższym czasie pojawiać się tu będą, moje nowe wykonania,  trzymajcie kciuki”. 

Nam pozostaje kibicować i podziwiać Karolinę za jej zaangażowanie w swój rozwój artystyczny. Życzymy wszystkiego najlepszego, a Was zapraszamy do obserwowania jej kanału na YouTube – link tutaj! Do zobaczenia na największych scenach w Polsce! 🙂 

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna