WASZA SCENA MUZYCZNA

Wojtek Jabłoński ft. Daria Adamczewska - Czekolada

Na początku tego roku ogłosiliśmy konkurs wokalny, w którym do wygrania było nagranie własnej piosenki w profesjonalnym studio nagraniowym. Współorganizatorem była wytwórnia Good Vibe Production Group. 

W konkursie wzięło udział ponad 200 wokalistów i wokalistek z całej Polski. Finalnie jury konkursu, zdecydowało się przyznać 2️ równoległe nagrody główne, po jednej dla głosu żeńskiego i męskiego. Zwycięzcami konkursu zostali: Daria Adamczewska oraz Wojtek Stefanowski! 🙂 

Producentem zwycięskiej piosenki został Wojtek Jabłoński kompozytor i gitarzysta zespołu Kult.

Wojtek w minionym 2020 roku napracował się muzycznie. Nagrał z Kazikiem Staszewskim m.in. płytę KAZIK „Zaraza” i piosenkę „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, płytę „Kult Pol’and’Rock” a także uruchomił pierwszą edycję swojego autorskiego projektu promującego młodych wokalistów pod nazwą „iWojtek”, w ramach którego powstało 10 singli z dziesięcioma różnymi wokalistami.

Zwyciężczynią konkursu została Daria Adamczewska, obiecujący i mocny głos młodego pokolenia. Obecna mieszkanka Warszawy pochodzi z Pomorza. Od wielu lat związana jest z muzyką. Ma za sobą wiele konkursów i warsztatów muzycznych. Brała udział w The Voice of Poland. Zaczynała od coverów, a w 2020 wypuściła swój debiutancki singiel „Bądź szczęśliwy”. Daria bardzo poważnie wiąże swoją przyszłość z muzyką.

Singiel Darii i Wojtka zatytułowany „Czekolada" miał swoją premierę 11 czerwca.

Piosenka ma rockowe brzmienie i niebanalny teledysk (całość możecie obejrzeć tutaj!).

W nagraniu gościnnie zagrał m.in. Michał „Dimon” Jastrzębski grający dotychczas w zespole Lao Che.

Na dzień pisania tego artykułu, czyli 5 dni po premierze, piosenka grana jest w 5 stacjach radiowych oraz znajduje się w 2 propozycjach do radiowych list przebojów m.in.: w Antyradio, Muzyczne Radio czy Radio Gdańsk. To bardzo duży sukces dla początkującej wokalistki. Trzymamy kciuki za milion odsłon na YouTube 🙂

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna