WASZA SCENA MUZYCZNA

Akio, Akai Mori - wokalistka, której piosenki przepełnione są emocjami i pasją.

Akio, Akai Mori ma 19 lat, urodziła się we Wrocławiu,  obecnie mieszka w Krakowie. Od dziecka związana była z muzyką, brała udział w różnych konkursach. Jest autorką tekstów, oraz kompozytorką. Jej utwory oscylują wokół wielu stylów muzycznych, dzięki czemu nie daje się jednoznacznie sklasyfikować. Gra na ukulele, gitarze i na syntezatorze. Duży rozgłos zyskała po występie w konkursie karaoke u polskiego youtubera o ps. Gimper w odcinku pt.: „Oceniam TALENTY WIDZÓW”, idąc za ciosem wystąpiła następnie u Rembola, dzięki któremu na jej kanał dołączyli inni użytkownicy. Oprócz śpiewania lubi grać min. w Lol-a, Valorant, można ją spotkać na kanale discord. Jest osobą nieśmiałą. Jej piosenki przepełnione są emocjami i pasją, a teksty odnoszą się do jej osobistych przeżyć.

Poznajcie artystkę, obok której nie można przejść obojętnie, delikatną i wrażliwą wokalistkę, której muzyka jest jedyna w swoim rodzaju. Kiedy po raz pierwszy posłuchałem jej twórczości, pomyślałem: „Wow, to coś czego wcześniej nie słyszałem!”. 

Muzyka to cały jej świat!

Akio od najmłodszych lat lubiła śpiewać, ale tak na poważnie muzyką zainteresowała się w wieku 10 lat. Zaczęła brać udział w konkursach i uczęszczać na lekcje śpiewu, a po jakimś czasie sama zaczęła pisać piosenki. Dzięki temu, że od najmłodszych lat chodziła na naukę języka angielskiego, zaczęła pisać piosenki również w tym języku.

Utalentowana wokalistka gra na wielu instrumentach – na gitarze gra od 2016 roku, na ukulele od 2017 roku oraz od ponad roku na syntezatorze. Marzeniem młodej artystki jest wydać własną płytę i tworzyć muzykę taką, jaką lubi. Muzyka pochłania jej cały świat i w zasadzie mogłaby zajmować się tylko śpiewaniem, pisaniem i tworzeniem. Oprócz tego pragnie nauczyć się samodzielnie montować i mixować swoją muzykę i chce rozwijać się właśnie w tym kierunku. 

Otwartość artystyczna.

Muzyka pochłania ją bez reszty i na inne rzeczy pozostaje nie wiele czasu, interesuje się wydarzeniami na świecie i ludźmi, na większość tematów ma własne zdanie, oprócz muzyki lubi relaksować się grając na komputerze z przyjaciółmi i znajomymi.

Artystka jest bardzo otwarta i nie zamyka się jeśli chodzi o inspiracje muzyczne, z których czerpie. Nie ma jednego artysty, którym się inspiruje, od samego początku starała się tworzyć swoją muzykę, nie patrząc na innych i nie naśladując innych artystów. Aktualnie Akio nie ma wykształcenia muzycznego. Chciałaby się uczyć pod tym kątem, ale jak przyznaje w rozmowie z nami, nie ma kierunku na żadnej uczelni wyższej, który odpowiadałby jej gustom muzycznym.

 

Lekkość i wrażliwość!

Akai Mori to bardzo wrażliwa osoba, pełna uczuć i emocji, które przekazuje w swojej muzyce. Porusza się w określonych muzycznych klimatach, co możecie usłyszeć na jej kanale. Słuchając jej piosenek można się wzruszyć. To na co szczególnie zwrócicie uwagę to głos Akio – lekki, przyjemny o charakterystycznej barwie, a jednocześnie pełen przeżyć i wcześniej wspomnianej wrażliwości. Do tego należy dodać dobry angielski, który pozwala świetnie wyrazić swoje „ja”. Teksty piosenek (zarówno w języku polskim i angielskim) są o czymś, dotykają spraw ważnych dla artystki. Mamy tu do czynienia z osobą pewną siebie, wiedzącą, w jakich kolorach chce malować swoje muzyczne opowieści. Jednocześnie jest to po prostu piękna twórczość młodej osoby, która bierze swoje ukulele, zaczyna śpiewać i wystarczy! Ta muzyka przenosi nas w przyjemny świat, w którym chcemy pozostać na dłużej. 

Posłuchaj muzyki Akio!

Niebawem na naszym kanale pojawi się recenzja jednej z piosenek Akio. Której? – Tajemnica! 🙂 Tymczasem Was zapraszamy do zapoznania się z twórczością tej bardzo perspektywicznej wokalistki. Akio to muzyka, a muzyka to Akio. Sami się o tym przekonacie, zagłębiając się w jej twórczość. Uwaga – uzależnia! 🙂 

Zapraszamy Was na oficjalny kanał na YouTube Akio, oficjalny Instagram, jej profil na FB. Koniecznie też posłuchajcie Akio na Spotify! 

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna