WASZA SCENA MUZYCZNA

Patryk Kuroń - Gust of Wind

Patryk Kuroń ma 15 lat i mieszka w Częstochowie. Jego utwór „Gust of Wind”, który został wyróżniony w konkursie WASZA SCENA MUZYCZNA, powstał w zasadzie przypadkowo. Patryk wspomina ten moment w następujący sposób: „Któregoś dnia pomyślałem sobie, że mógłbym zagrać parę ciekawych dźwięków, tak więc wziąłem gitarę do ręki. Solo, które ciągnie się przez cały utwór, było czystą, zupełnie nieprzygotowaną akcją. Kocham improwizować, więc włączyłem podkład i rozpocząłem nagrywanie.  Improwizacja daje mi radość z gry i wywołuje u mnie uśmiech gdy uda mi się zagrać parę nietuzinkowych i ciekawych dźwięków. Myślę, że taki sposób gry bardzo mocno rozwija i uczy. Pamiętam, że pierwsze podejście mnie strasznie zawiodło, lecz za drugim razem powstała właśnie ta wersja. Byłem pod wrażeniem gdy przesłuchałem cały utwór… Po paru poprawkach wyszło coś, co osobiście bardzo mi się spodobało. Puściłem utwór paru osobom, które stwierdziły, że jest to naprawdę dobre, osobiście nie lubię popadać w samo zachwyt i nie lubię się wywyższać, aczkolwiek z tej piosenki byłem po prostu dumny i zadowolony. Wiele różnych osób widziało w tej piosence nawiązania do różnych sław muzyki rockowej np. Joe Satriani, Joe Bonamassa, bądź polski akcent w postaci Jerzego Styczyńskiego. Starałem się być sobą i stworzyć piosenkę, w której przekażę moje emocje. Mam nadzieję, że mi się udało”.

Odpowiadamy: Tak udało! 🙂 

Inapiracje muzyczne.

W rozmowie z nami Patryk opowiada o swoich idolach muzycznych: „Moją inspiracją muzyczną od początku przygody z gitarą jest Slash, mój wielki idol, uwielbiam jego muzykę, niepowtarzalne brzmienie oraz ten wspaniały feeling. On zawsze na scenie daje z siebie wszystko. Przekazuje także swoje emocje, co jest piękne.  Jest niesamowity. Zawdzięczam mu to, że na poważnie zacząłem przygodę z gitarą. Uwielbiam także Zakka Wylde, Angusa Younga, Joe Bonamasse, Ś.P Eddiego Van Halena, Jana Borysewicza i wielu innych. Mój tata zaraził mnie pasją do tej muzyki. Na tym wspaniałym instrumencie gram już około 5/6 lat. Pierwszą gitarę dostałem na Boże Narodzenie, później po komunii zakupiłem moją pierwszą gitarę elektryczną – Gibsona LPJ. W pewnym momencie po prostu odechciało mi się grać na gitarze i na jakiś czas porzuciłem zainteresowanie. Wszystko się zmieniło gdy wróciłem z koncertu Guns 'N Roses, który odbył się w Gdańsku, wówczas zacząłem marzyć o zostaniu muzykiem, takim jak Slash. Po ciężko przepracowanym okresie, który poświęciłem czas na długie i mozolne ćwiczenia, w końcu zakupiłem moją gitarę marzeń, czyli Gibsona Les Paula Standarda, dokładnie takiego, jakiego ma mój idol. Przez długi czas byłem samoukiem. Ważna jest umiejętność improwizacji, którą z czasem nabywałem”. 

Lekkość gry na gitarze.

Patryka postanowiłem nagrodzić w konkursie na muzykę autorską, ponieważ bije z niego ta młodzieńcza energia. Jest to coś, co potem już nie wraca i warto by w latach młodzieńczych maksymalnie tę energię spożytkować. Stąd wyróżnienie dla Patryka od portalu Wasza Scena Muzyczna, którego główną ideą jest motywowanie i wspieranie młodych utalentowanych muzycznie osób. Patryk ma to coś, co sprawia, że wierzymy, że może być w przyszłości bardzo dobrym gitarzystą. Przede wszystkim on sam wie, że wymaga to mnóstwo pracy i ćwiczeń. Po drugie ma dobrych mentorów i mądre inspiracje. Po trzecie i najważniejsze ma wsparcie w rodzinie. Jego utwór „Gust of Wind”, który wyróżniłem w konkursie, ma w sobie także ciekawy przekaz i wrażliwość, bez której budowanie dalszych muzycznych opowieści istnieć zwyczajnie nie może. 

Zapraszamy Was na oficjalny profil Patryka na portalu Facebook oraz na jego oficjalny profil na kanale YouTube, a samemu młodemu gitarzyście życzymy wytrwałości i tworzenia kolejnych własnych utworów. Wszystkiego najlepszego! 🙂 

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna.