WASZA SCENA MUZYCZNA

Paulina Jarosz & Kacper Pytka - Głos Czerwca 2021!

Tym razem wyróżnienie „Głos Miesiąca”, które przyznajemy co miesiąc utalentowanym i wyróżniającym się wokalistom trafiło w ręce Pauliny Jarosz i Kacpra Pytka. To duet dwóch różnych barw, świetnie się uzupełniających. Kacper posiada ciekawą, przyciągającą barwę głosu. W duecie jest gentlemanem, który oddaje „pierwsze skrzypce” Paulinie. Paulina natomiast to piękna artystyczna dusza o anielskim głosie. Ci młodzi wokaliści poznali się w styczniu tego roku na koncercie organizowanym przez J’Sound Studio Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Lublinie. Okazało się, że łączy ich nie tylko trener wokalny, ale te same pasje, podobny gust muzyczny i chęć tworzenia własnej muzyki. Poznajcie wokalistów, którzy śpiewają z serca! 🙂

Ona.

Paulina rozpoczęła swoją przygodę muzyczną od publikowania coverów na YouTube przy własnym akompaniamencie, zainspirowana amerykańską wokalistką Christiną Grimmie.  W celu podniesienia swoich umiejętności w 2017 roku również rozpoczęła naukę śpiewu w J’Sound Studiu Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Lublinie pod skrzydłami Pani Sylwii Piotrowskiej. W zaciszu domowym tworzy własne utwory i kompozycje, które są dostępne na YouTube Spotify. Jej główną pasją od zawsze był songwriting, a miłość do śpiewania była tej pasji naturalnym uzupełnieniem. Chęć wydania własnych utworów zapoczątkowała naukę produkcji muzyki.  Najnowszy autorski utwór to „Prisoner”, wydany w grudniu 2020 roku. Aktualnie pracuje nad płytą, której planowana premiera to wiosna przyszłego roku. Największe muzyczne inspiracje Pauliny to: Christina Grimmie, Taylor Swift, Billie Eilish, Arctic Monkeys oraz The Neighbourhood. 

On.

Kacper to dwudziestojednoletni wokalista o nieprzeciętnej barwie głosu. Swoją przygodę wokalną rozwijał pod skrzydłami Pana Mirosława Kozery, a od jakiegoś czasu uczęszcza na zajęcia do J’Sound Studia Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Lublinie w klasie śpiewu Pani Sylwii Piotrowskiej. Od 2018 roku uzupełnił szeregi zespołu Old Printing House tworzącego muzykę elektroniczną, której można posłuchać na Youtube i Spotify.  Wraz z przyjacielem Marcelem Gajoszem, wybitnym producentem muzycznym, tworzą zgrany duet, a ich najnowszy projekt Static Bloom & Casper – „Singularity” ujrzy światło dzienne 19 lipca. Inspiracje muzyczne Kacpra to między innymi: Arctic Monkeys, Billie Eilish, Led Zeppelin, Dawid Podsiadło, Michael Buble, Pink Floyd oraz The Killers.

Wspólne pasje i podobny gust muzyczny.

W rozmowie z nami wokaliści wracają do pierwszego artystycznego spotkania: „Poznaliśmy się w styczniu tego roku na koncercie organizowanym przez J’Sound Studio Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Lublinie. Okazało się, że łączy nas nie tylko trener wokalny, ale te same pasje, podobny gust muzyczny i chęć tworzenia własnej muzyki. Od tamtej pory rozpoczęliśmy współpracę i nagraliśmy wspólnie dwa utwory – Exile (Taylor Swift ft. Bon Iver), a także City of Stars (z musicalu La La Land)”. 

To jednak nie koniec współpracy duetu. Utalentowani wokaliści pracują właśnie nad dwoma nowymi utworami. „Aktualnie pracujemy nad dwoma utworami: napisanym przez Paulinę utworem w wykonaniu Kacpra, oraz wspólnie napisanym duetem, który ukaże się na płycie Pauliny w przyszłym roku”.

Piękni. Młodzi. Pomysłowi.

Nie od dziś wiadomo, że co dwie głowy-to nie jedna. Często muzyczne spotkania potrafią przyczynić się do przyszłych wspólnych dokonań. Tak jest w przypadku Pauliny i Kacpra. Połączyła ich wspólna pasja do śpiewania, dlatego postanowili razem działać. Okazało się, że ich głosy świetnie się uzupełniają, a wspólna energia, którą przekazują słuchaczom, udzieliła się także mi, kiedy słuchałem zgłoszeń konkursowych na „Głos Miesiąca” portalu Wasza Scena Muzyczna. Od początku powstania misją portalu było nagradzanie osób młodych, szerzej nieznanych i prezentowanie ich twórczości i talentów. Ci młodzi ludzie, to powód do dumy dla naszego portalu, a to, że możemy o nich Wam opowiedzieć, to ogromny zaszczyt. To kolejny przykład nad to, że Polska muzyką stoi. Mamy wiele utalentowanych wokalistów, którzy są przyszłością naszej sceny-tak jak Paulina i Kacper. 

Serdecznie zapraszamy Was na oficjalne kanały social media artystów: 

Paulina: Youtube / Facebook

Kacper: Youtube Facebook 

Wszystkiego najlepszego i sukcesów wokalnych razem jak i osobno! 🙂 

Kamil Koksa / Wasza Scena Muzyczna.