WASZA SCENA MUZYCZNA

DZIUK - Vibes - RECENZJA

DZIUK (Tomasz Dziuk) to wokalista, autor tekstów piosenek, gitarzysta, kompozytor, producent i autor scenariuszy teledysków. Więcej o nim przeczytacie tutaj

Dziś przyjrzymy się bliżej jego drugiemu singlowi „Vibes”. To utwór, który zwiastuje debiutancki album artysty. Ta piosenka to doskonała propozycja na lato, pełna życia i słońca. Poza melodyjnością i energią płynącą z „Vibes” Tomasz proponuje słuchaczowi także komfort słuchania i oglądania jego najnowszej produkcji. To doskonały planner, który dba o szczegóły swoich piosenek, wrażliwy na sztukę. 

Fundamentem jego muzyki jest profesjonalne podejście do całego etapu tworzenia. Dzięki temu „Vibes” to bez wątpienia piosenka, która może podbić listy przebojów stacji radiowych w Polsce i nie tylko, tym bardziej że popyt na jakościową, dobrze podaną muzykę w stylu, w jakim porusza się DZIUK, ciągle rośnie. 

Wakacyjny singiel w stylu electro-pop.

„Vibes” to zdecydowanie wakacyjna piosenka, która świetnie sprawdzi się w drodze autem i którą chętnie dodacie do swojej playlisty. Utwór jest osadzony w stylu electro-pop. To jedna z tych muzycznych propozycji, która tętni życiem. To pogodna, lekka piosenka, do której z przyjemnością wracamy. Tomasz Dziuk to nie tylko wykonawca i autor tekstu do piosenki, ale także scenarzysta i producent muzyczny teledysku, do której zaangażował modelkę – Angelikę Staros. Ta dbałość o detale produkcji i od początku do końca odpowiedzialność za efekt końcowy świadczy o tym, że DZIUK to artysta wiarygodny, chcący prezentować od początku do końca najwyższy poziom.

Nowoczesne brzmienie.

Słuchając „Vibes” słychać dużo nowoczesności w brzmieniu utworu, wciągającą linię melodyczną. W piosence opowiedziana jest historia miłosna, którą DZIUK dzieli się ze słuchaczami. Świadczy to o autentyczności artysty i jego otwartości. Mocno podkreślony jest charakterystyczny głos wokalisty, który brzmi bardzo dobrze na tle instrumentarium. Dzięki temu otrzymaliśmy piosenkę bardzo spójną ze szczerym przekazem. 

Mieszanka wrażliwości i energii.

DZIUK to także gitarzysta. W utworze usłyszycie brzmienie przesterowanej gitary i solo w wykonaniu artysty pod koniec utworu. Przyznam, że pasuje bardzo dobrze do brzmienia piosenki i uzupełnia go o szczyptę rockowej przestrzeni. Mamy kilka skojarzeń do piosenki „Vibes”. Pod kątem muzycznym: Gromee. Artystów cechuje podobne podejście do swojej pracy i dbanie o każdy szczegół produkcji. Drugie (nieoczywiste) – pod kątem wrażliwości: Kamil Bednarek. Mam tu na myśli taką lekkość śpiewania i sposób realizacji klipów do piosenek. Jest także skojarzenie w wymiarze nowoczesności i kreatywności tworzenia: C-BooL. DZIUK posiada podobną chęć do poszukiwań i podejmowania mądrych artystycznych decyzji, jednakowo pod kątem miksowania brzmień czy dodawania żywych instrumentów. Artystów tych łączy również zamiłowanie do klubowych, tanecznych brzmień i zaskakujących teledysków. To nasze subiektywne odczucia po przesłuchaniu „Vibes”. Piosenki posłuchacie tutaj-zapraszamy i polecamy! 🙂

Kamil Koksa, Wasza Scena Muzyczna