WASZA SCENA MUZYCZNA

Ana - wokalistka, gitarzystka i autorka tekstów.

Ana (Anna Galiczak) – śpiewa, pisze teksty do piosenek oraz gra na gitarze. Od dziecka jest związana z muzyką, gdyż jej tata miał swój własny zespół, wiec instrumenty, sprzęt i przede wszystkim muzyka była od zawsze obecna w jej domu. 

Wokalistka wspomina w rozmowie z nami ten czas: „Pierwszą styczność z gitarą  (akustyczną) miałam w wieku 11 lat. Tata kupił mi używaną, na której bardzo ciężko się grało, ale nie dałam za wygraną! 🙂 Postanowiłam rozpocząć naukę i uczęszczałam na lekcje muzyczne. W szkole podstawowej często śpiewałam na różnych imprezach szkolnych”. 

Co było dalej? O tym za chwilę opowiemy Wam w artykule. Jedno jest pewne, dzięki takim wydarzeniom w młodości budujemy swój charakter. Wytrwałość i chęć nauki otwiera nam nowe możliwości i sprawia, że zaczynamy tworzyć własne piosenki. Poznajcie Anię, autorkę tekstów i muzyki do swoich piosenek, w których mówi o rzeczach dla niej ważnych i istotnych. 

Okres buntu i znalezienie swojego arystycznego "ja".

Znalezienie siebie w muzyce i przekonanie: co chcę tworzyć? jaką muzykę lubię najbardziej? – to etap, przez który przechodzi większość muzyków i wokalistów. Ania wspomina tę drogę w rozmowie z nami: „Okres dojrzewania przeszłam burzliwie i w tamtym czasie w głowie mi grał tylko rap, nawet napisałam kilka utworów w tym stylu. Kiedy minął okres buntu, moją pasją została muzyka, w której głównie króluje gitara, czyli Rock&Roll, ten stary Rock z lat 80′ i 90′ i tak już zostało do dziś. Teksty piszę od dłuższego czasu, ale tak naprawdę muzyką zajmuję się od kilku miesięcy”. 

Chęć dzielenia się muzyką!

Na oficjalnym kanale Any na YouTube możecie znaleźć jej autorską muzykę. O jednej z piosenek niebawem napiszemy recenzje na naszym portalu-bądźcie czujni! 🙂 Ania pisze swoje utwory sama, gra na gitarze i jest w swojej twórczości bardzo szczera. To jej wielki atut. W jednym z utworów pod tytułem „Wołam Cię” wokalistka opowiada o ciężkiej relacji z Bogiem, o chwilach zwątpienia. Ten utwór szczególnie Wam polecamy, ponieważ jest bardzo ważny dla Any. „Piosenka ta została napisana w okresie gdy nadmiar problemów mnie przerastał” – wyznaje w rozmowie z nami artystka. 

Wesoło i smutno, lecz zawsze z przekazem!

Ana w swojej twórczości stawia na przekaz. Pisze bardzo mądre, przemyślane teksty często odnoszące się do otaczającego nas świata i rzeczywistości. Jest to jedna z tych wokalistek, dla której wartość tekstu jest często istotniejsza od warstwy muzycznej. Ania dzięki temu angażuje słuchacza i wpływa na jego emocjonalność. Tematy, jakie porusza w swoich tekstach, są różnorodne. Np. w piosence  „Sprzedane” mówi o „gierkach” politycznych, manipulacjach i naiwności (piosenki posłuchacie tutaj). Po burzy potrafi jednak wyjść słońce. Ana to artystka o wielu kolorach. W piosence „Lato tylko razem” (piosenki posłuchacie tutaj), potrafi pokazać swoje pogodne oblicze. To jej najnowszy singiel, o którym opowiada w rozmowie z nami: „W Lato tylko razem zależało mi na tym, by utwór ten był wesoły, ponieważ uwielbiam słońce, lato, góry, spływy kajakowe. Pisanie tego testu sprawiło mi wielką radość”. 

Gorąco polecamy Wam ten utwór, który pokazuje, jak bardzo wszechstronną i pomysłową artystką jest Ana. Wokalistka udowadnia, że potrafi przekuć swoje osobiste przeżycia na muzykę i zrobić to po swojemu. To się ceni! 

Zapraszamy na social media Any!

Gorąco polecamy Wam twórczość tej utalentowanej wokalistki. Serdecznie polecamy Wam oficjalny kanał Any na YouTube-link tutaj. Łapcie także profil wokalistki na FB

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna