WASZA SCENA MUZYCZNA

Zawartko/Piasecki - "Wagabunda" - PREMIERA

Drugi autorski album wrocławskiego zespołu Zawartko/Piasecki.

Nie od dziś wiadomo jak płodnie na artystów wpływają dalekie podróże, piękne widoki, orientalne smaki, zapachy, inspirujący ludzie, ich historie i inna kultura. To właśnie dzięki nim dzieło twórców nabiera nowych barw, staje się zderzeniem dotychczasowych przeżyć z czymś całkiem świeżym i niespotykanym. Duet Zawartko/Piasecki lubi zaskakiwać unikatowym podejściem do wykonawstwa muzycznego, dlatego też artyści zdecydowali się na stworzenie swego rodzaju muzycznej pocztówki z podróży, którą nazwali „Wagabunda”.

Oboje świadomi swoich możliwości, biegli technicznie i przekraczający bariery swoich instrumentów, postanowili stworzyć unikatowy projekt zapraszając do wędrówki z „Wagabundą” wyjątkowych muzyków: Tomasza Wendta, Tomasza Pruchnickiego, Roberta Jarmużka, Wojciecha Lubertowicza oraz Grzegorza Pałkę.

Zainspirowani konkretną kulturą, miejscami i zdarzeniami, nadali swojej muzyce wyjątkowy kierunek. 9 tematów przywiezionych z różnych zakątków świata, m.in.: Gruzji, Maroko, Izraela – połączonych z jazzową improwizacją zabierze słuchaczy w piękną muzyczną podróż.

„To muzyka dla podróżników, którzy na swojej drodze poszukują nowych brzmień, nieoczywistych i ładnych melodii oraz emocji.
Splot etnicznych wątków, wspomnień z wyjazdów i doświadczeń życiowych artyści komunikują za pomocą jazzowych środków wyrazu. Magdalena Zawartko wznosi się na wyżyny umiejętności wokalnych, a instrumentaliści czują się w tym wielokulturowym tyglu jak ryba w wodzie.[…]

Magdalena Zawartko to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych głosów młodego pokolenia polskiego jazzu. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, z powodzeniem prowadzi działalność pedagogiczną i uczestniczy w wielu ciekawych działaniach muzycznych. Ostatnio zwróciła na siebie uwagę pełną ekspresji i dramaturgii partią solową w projekcie Piotra Wojtasika „Voices”. Od dłuższego już czasu tworzy tandem artystyczny z kontrabasistą Grzegorzem Piaseckim, który ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Leszek Możdżer, Maciej Fortuna czy William Parker.” Piotr Wojdat, Jazz Forum (sierpień 7-8/2021)