WASZA SCENA MUZYCZNA

„II Nasze Muzyczne Źródełko” – ogólnopolski konkurs dla dzieci, młodzieży oraz muzykujących rodzin.

Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają dzieci od 3. do 15. roku życia, muzykujące rodziny oraz zespoły amatorskie do wzięcia udziału w Konkursie „II Nasze Muzyczne Źródełko”. To kolejna odsłona wydarzenia cieszącego się ogromną popularnością wśród osób, które uwielbiają muzykę ludową i folkową. Nagrodą jest występ na uroczystym koncercie zorganizowanym przez Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej.

Konkurs jest kierowany do amatorskich zespołów, działających przy ośrodkach kultury lub prywatnie. Nie jest dedykowany dla profesjonalnych, utytułowanych zespołów.

Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać utwór ludowy lub folkowy, a następnie gotowy plik w wersji audio dołączyć do specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie zrodelko.polskieradio.pl. Utwory mogą być własną wersją istniejącej już piosenki (tzw. cover) lub napisaną i nagraną przez siebie piosenką autorską. Udział w konkursie oznacza akceptację Regulaminu.  Zgłoszenia przyjmowane są do 21 października 2021 roku.

Wymagania techniczne:
– Pliki audio muszą być nazwane imieniem i nazwiskiem Uczestnika
– Dopuszczalny formaty audio: mp3 (maksymalna długość pliku: 3 minuty, maksymalna wielkość pliku: 6Mb);
– utwory mogą być śpiewane, grane lub grane i śpiewane

Do wyboru są cztery kategorie: od 3 do 6 lat, od 7 do 10 lat, od 11 do 15 lat i rodzinna (zespołowa) – przy czym liczba dzieci poniżej 15 lat w zespole musi być większa niż połowa zespołu.

Jury
Utwory (śpiewane, grane lub grane i śpiewane) oceniać będą: Daria Druzgała – dyrektorka Polskiego Radia Dzieciom, Hanna Szczęśniak – dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej, prowadząca audycję „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom, Paula Kinaszewska – aktorka, skrzypaczka i wokalistka, prowadząca zespół „Wesołe Mazurki z Pragi”, z którym wykonuje nasz rodzimy folklor, liderka zespołu „WoWaKin” oraz jej syn Józio Woźniak – od małego związany z muzyką ludową, a także Piotr Dorosz – etnomuzykolog, harmonista i akordeonista, twórca własnej kapeli, jeden z prowadzących audycje „Źródełko” w Polskim Radiu Dzieciom.

Lista finalistów ogłoszona zostanie 31 października w audycji „Źródełko” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Na ich utwory emitowane na antenie Polskiego Radia Dzieciom głosować będzie można od 31 października do 14 listopada.

REGULAMIN KONKURSU ZNAJDZIECIE TUTAJ – LINK. 

Źródło: https://www.polskieradio.pl/