WASZA SCENA MUZYCZNA

Firmy managementowe dla artystów - część 1.

Po raz kolejny mam ochotę podzielić się z Wami moją wiedzą popartą ponad 12-letnim doświadczeniem pracy jako czynny muzyk i kompozytor oraz menadżer artystów i organizator koncertów. Na swojej drodze spotkałem w wielu przypadkach niezwykły profesjonalizm konkretnych osób, który przejawiał się w wielu szczegółach ich pracy. O każdej firmie świadczą bowiem zasoby ludzkie. To od nas zależy, jak zarządzamy czasem i w jaki sposób go spożytkujemy jako artyści. Bez wsparcia osób trzecich, artysta nie może skupić się wyłącznie na tworzeniu, co jak wiadomo, jest sytuacją idealną. W nowej serii na portalu powiem Wam o wielu firmach, do których warto wysłać swoje demo, poszukać szans rozwoju. Zwłaszcza jeśli interesuje Cię rozwój ogólnoświatowy i koncertowanie. Zapraszam! 🙂 

Kamil KoksaWasza Scena Muzyczna

Brilliant Corners

Działając w branży dopiero od 2017 r., Brilliant Corners Artist Management jest jedną z nowszych agencji poszukiwaczy muzycznych talentów w branży.

Jednak lista klientów, których firma Brilliant Corners Artist Management była już w stanie pozyskać zawiera znane nazwiska, takie jak The Postal Service i Death Cab for Cutie.

Paradigm Talent Agency

Z licznymi biurami w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych Paradigm Talent Agency jest prawdziwie globalną firmą zarządzającą artystami.

Ich klienci to jedni z największych nazwisk w branży muzycznej, w tym Coldplay i Shawn Mendes.

AMG

AMG to firma, która została założona przez byłych szefów Agencji Twórczych.

Dziś AMG skupia się przede wszystkim na reprezentowaniu artystów muzycznych z gatunku klasycznego, w tym dyrygentów, pianistów i muzyków orkiestrowych.

AMG reprezentuje również wielu znanych artystów rozrywkowych, w tym Brada Paisleya i Chrisa Younga.

Modest! Management

Firma znajduje się w Londynie, w Anglii. Modest! Management reprezentuje jednych z najbardziej znanych angielskich muzyków na świecie, w tym Little Mix, One Direction i Niall Horan.

Jest to wielousługowa firma zarządzająca artystami, która zajmuje się każdym aspektem kariery artysty, od produkcji i nagrań po trasy koncertowe i merchandising.

Red Light Management

Red Light Management to agencja talentów, która jest prawdopodobnie najbardziej znana z pomocy w przekształceniu zespołu Dave Matthews Band z lokalnego zespołu w słynną na całym świecie.

Oprócz Dave Matthews Band, Red Light Management może się pochwalić również klientami takimi jak Lady Antebellum, Luke Bryan i Franz Ferdinand.

Silverback Music Management

Silverback Music Management to firma zajmująca się zarządzaniem rozrywką, która koncentruje się na rozwijaniu niezależnych artystów w szerokim zakresie gatunków.

Niektórzy z bardziej znanych klientów, których obecnie reprezentuje Silverback Music Management, to artyści tacy jak LAW, Slightly Stoopid i Stephen „Ragga” Marley.

5B Artists + Media

5B Artists + Media to agencja talentów, która skupia się na reprezentowaniu artystów heavy metalowych.

Ich obecny skład obejmuje klientów takich jak Gatecreeper, Unto Others i Trivium. 5B Artists + Media słynie również z festiwali muzyki heavy metalowej, które organizuje i zarządza. Polecam! 🙂

DAS Communications

DAS Communications to firma zajmująca się kompleksowym zarządzaniem rozrywką, założona w 2011 roku przez Tylera Kratza.

Od tego czasu DAS Management pomagał rozwijać karierę niektórym bardzo rozpoznawalnym artystom, w tym Johnowi Legendowi, Kesha i Black Eyed Peas.